Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gret

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    35
  • Rejestracja

O Gret

  • Urodziny 28.06.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    zg
  • Województwo
    lubuskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Gret's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. To jest stara wełna, z rozbiórki. Poukładana w losowych kawałkach. Do tego była przykryta płytami wiórowymi co spowodowało że jest w większości zawilgocona. Wolę już to usunąć i zrobić porządnie.
  2. Witam, Planuję ocieplenie stropu w ponad stuletnim poniemieckim domu. Strych będzie nie użytkowy. Aktualnie jest tam warstwa polepy oraz 5cm wełny szklanej. Planuję usunąć wełnę i nasypać na polepę 30cm celulozy. Czy celuloza na polepie to dobry pomysł? Jak to widzicie?
  3. Podbijam temat? Czy celuloza zda egzamin na 100letniej polepie z gliny?
  4. Mam jeszcze pytanie jak się teraz zachowują wasze pompy? Temperatura na zewnątrz 8-10C. Czy taktują? Modulują?
  5. Pozakładałem sobie termometry z sondą na kablu. Nie jest to na pewno w 100% miarodajne ale odchyły 5C jednak złapie. Dokładność to pewnie +-1C.
  6. W kotłowni są zaizolowane ale tam i tak jest ciepło, w domu nie są zaizolowane częściowo idą w tynkach częściowo idą na zewnątrz. temperatura najbliższego i najdalszego grzejnika to różnica max 1C. Instalacja jest na miedzi 19-22mm. Dodam że po wymianie kopciucha była tylko przepłukana a nie czyszczona.
  7. Ciekawe jest to że macie minimalne straty na grzejnikach, u mnie straty między tym co idzie z bufora na grzejniki to 4-6C zależy który grzejnik. Między pompą ciepła a buforem +-0,5C i tyle samo na wejściu do bufora a wyjściu +-0,5C. żebym miał na grzejnikach 35C, pompa musi grzać do 41-42C
  8. Masz bufor? Wpięty równolegle czy na powrocie?
  9. Jakie macie u siebie różnice zasilania z pompy a realną temperaturą na grzejnikach?
  10. @Marco36 zawór jest sprawny, mieszanie zbiornika CWU i CO następuje powrotem, tam się miesza. Teraz po prostu wymusiłem grzanie CWU raz dziennie wtedy kiedy ja tego chce a nie kiedy spadnie temperatura. Ogólnie to z pompy ciepła do bufora mam ponad 10metrów i 13 kolanek jest to zrobione na rurce miedzianej jedynie 28mm. Przepływ z pompy i do pompy może być ograniczony i poniżej minimum. Stąd problemy dużego zużycia. Ogólnie serwis doszedł do wniosku że mam za małą pompę, przeliczyli jeszcze raz i wyszło że powinna być 17 a że mają na stanie 19 to taką chcą zamontować. Przypomnę na budynek ~160m2. Defrosty też mam jakieś z dupy, przy +5-7C potrafi zrobić deforst mimo tego że chłodnica jest w ogóle nie zaszroniona. Ale to raczej tylko po długim postoju. Natomiast przy dużej wilgotności i temp bliskiej zeru przeciąga działanie na oblodzonej chłodnicy kiedy nie ma już w ogóle przepływu i to przeciąga bardzo długo, efektem jest nie dogrzewanie oraz 5cm lodu pod nią.
  11. Pewnie zaoszczędził trochę więcej, wliczając zużywany na bieżąco prąd co nie zmienia faktu że te rozliczenia miesięczne to jakiś żart a od połowy tego roku to w ogóle będzie katastrofa z tym godzinnym rozliczaniem. Ciekawe co z obietnicami nowego rządu.
  12. Tak grzeję. Dziś rano włączyła się po nocy o 6:00 o 6:44 defrost i jeszcze włączyła grzałkę na dworze +7C i wilgotność na poziomie 70%...
  13. Mała aktualizacja ode mnie, wprowadziłem was w błąd podając zapotrzebowanie budynku na energię. Przyjąłem 250m2 po wymiarach zewnętrznych a rzeczywistej powierzchni grzewczej jest 160m2. Zapotrzebowanie wyliczone to 9,7kW to szacowana moc grzewcza (C.O. bez CWU) 18 tys. kWh to roczne zużycie ciepła na ogrzewanie (bez CWU) Zużycie energii w 2023 roku to 12tys kwh. Z czego pompa wzięła ~8tys kwh przyjmując średni cop na 3.0 to wyprodukowała 24tys kwh przy zapotrzebowaniu na poziomie 18tys... Coś tu się nie spina lekko.
  14. ustawię temperaturę CWU na 35C i zobaczę czy spadnie czy będzie cały czas oscylować w granicach 40C Grzało wodę wczoraj rano, dziś rano dalej stoi 40C, przez ten czas 4 prysznice i korzystanie na bieżąco. Grzanie wody dalej się nie włączyło a temp nawet wzrosła na 41C, podobno powrót do pompy ciepła ją dogrzewa Analogia jest taka że teraz kiedy ogrzewam CO praktycznie non stop CWU nie wychładza się i cały czas trzyma ~40C tyle samo co bufor, jest podobno podgrzewana powrotem. Kiedy na zewnątrz jest +5C pompa w nocy nie pracuje i wtedy CWU zdąży się wychłodzić. Tylko widocznie to też działa w drugą stronę i bardzo szybko zbija mi z zadanych 45C do 40C CWU. Co o tym sądzić? To ma tak działać? Nie powinno być na powrocie jakiegoś zaworu jednokierunkowego? Może to mieć jakiś wpływ na większe obciążenie pompy ciepła?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...