Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinsu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łódź
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

marcinsu's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Cześć Miałem montowaną bramę garażową i ponieważ wjazd był za wąski powiększałem z każdej strony. Obecnie dolny profil od bramy jest jedynie na zaczepach przykręcony i "wisi w powietrzu" ok. 1.5cm Zastanawiam się jak zrobić to poprawnie aby zrobić "podlewkę" pod tym profilem i aby nic nie popękało oraz się nie wgniatało. Myślałem aby podłożyć coś metalowego pod ten profil lub plastikowe kliny (takie od montażu płytek) i zalać jakimś klejem. Kupiłem żelowy, ale wydaje mi się że jest to zły wybór ponieważ skoro jest elastyczny to może się uginać i z czasem popęka przy wjeżdżaniu autem / ewentualnie innym pojazdem rolniczym Mam prośbę o podpowiedź jaki klej zastosować? Może samopoziomujący? Czy robić jakieś kliny pod profilem?
  2. Hej Sprawa dotyczy starego domu - garaż jest razem z domem (jest to całość). Od strony zewnętrznej ten fragment gdzie jest garaż, nie jest ocieplony. W tamtym roku był od środka tynkowany oraz nadlewana była posadzka (ok 10-12cm). Po wyschnięciu malowałem żywicą epoksydową. Dawniej było tam wejście na strych, zwykły otwór na drabinę. Obecnie zostało zrobione zamykanie szczelne. Garaż w miarę stał się szczelny dla robactwa i gryzoni, ale pojawiła się wilgoć... Mój pomysł jest taki aby zrobić w suficie dwie kratki wentylacyjne i połączyć wszystko tymi rurami aluminiowymi (rozciąganymi). W szczycie bliżej dachu wywiercić otwór 10 - 15cm i włożyć rurę stalową, kolanko i zamontować trochę nad dachem (aby powietrze opływało). Dodatkowo zamontować nasadkę obrotową aby zwiększyć ciąg. Coś takiego: [ATTACH=CONFIG]468928[/ATTACH] Obydwie kratki byłyby podłączone pod tą rurę wentylacyjną. Czy ma to sens? Sprawdzi się? Wystarczy na 10 cm średnicy rurę czy lepiej 15cm? Z góry dzięki za pomoc.
  3. Cześć Używam do ogrzewania pieca na pellet, w kominie mam zamontowany wkład / rurę wyczystką i odskraplaczem. Ze ściany od odskraplacza wychodzi krótki wąż do butelki z wodą (trochę na dnie). Butelka służy do zbierania osadu żywicznego. Paląc w piecu pelletem sosnowowym sporo spieków pozostaje się na ściankach wkładu kominowego. Niestety pojawił się problem z wyczyszczeniem odskraplacza, na dnie zebrało się trochę tych zanieczyszczeń i nie sposób przez wyczystkę tego oderwać. Czy ktoś ma pomysł czy można byłoby wlać jakiś rozpuszczalnik lub coś innego co mogłoby pomóc w wyczyszczeniu tego? (oczywiście wszystko na wyłączonym piecu co by nie doszło do pożaru). Z góry dzięki za podpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...