Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wisemann

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

wisemann's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Do drogi publicznej w ktorej sa wszystkie przylacza jest 17metrow w lini prostej, oczywiscie linia przebiega przez dzialke sasiada. Dane ktore wrzucilem sa z miejscowego planu.
  2. Hej, dziekuje Juan i Elfir za odpowiedz i w nawiazaniu do szerokosci: Za wąską działkę, w rozumieniu przepisów budowlanych, rozumiemy taką, której szerokość jest mniejsza niż 16 m. Dla takich działek ustalono przepisy odrębne opisane w §12 ust. 3 i § 13, 60 i 271-273. Przewidują one możliwość ulokowania budynku jednorodzinnego w następujących odległościach od granicy działki sąsiadującej: * bezpośrednio przy granicy działki ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych. * w odległości mniejszej niż 3 m, lecz nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych. Jeśli dom posiada obie boczne ściany bez otworów okiennych lub drzwiowych przepisy umożliwiają budowę takiego budynku od granicy do granicy. Ważna dla nas, jako inwestorów, jest informacja, iż powyższe zasady posiadają status bezwzględnie obowiązujących norm. Znaczy to dokładnie tyle, że decyzja o tym, czy możemy wybudować nasz dom przy granicy działki, nie zależy od indywidualnego uznania, właściwego organu administracji architektoniczno – budowlanej. Jeśli projekty domów na etapie adaptacji uwzględnią powyższe przepisy i regulacje oraz spełnią dodatkowe ustalenia i uzgodnienia, urzędnik musi wydać pozwolenie na budowę. co myslicie?
  3. Witam, Jestem totalnie zielony i mam pytanie dotyczace budowy malego domku na działce budowlanej o ponizszych parametrach: Typ działki: budowlana Powierzchnia działki 92m2 Kształt działki: trapez (szerokość od 4.9 do 6.6m / długość +/- 16m) Nieuzbrojona Brak dostepu do drogi publicznej Plan zagospodarowania przestrzenego: Tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinne Zabudowa i zagospodarowanie terenu: 1) nakaz kształtowania zabudowy w układzie wolnostojącym lub bliźniaczym; 2) minimalny wskaźnik terenu biologicznie czynnego: 60 %; 3) wskaźnik intensywności zabudowy: 0,2 – 0,6; 4) maksymalną wysokość zabudowy: 11 m, a przy realizacji obiektów z dachem płaskim: 8 m; 5) maksymalną wysokość zabudowy dla budynków gospodarczych, garaży wolnostojących i altan 5 m I wracajac do pytania, czy waszym zdaniem jest możliwe postawienie tutaj domu o powierzchni zabudowy 35m2, powierzchni uzytkowej 50m2. Czy mozna to zrobic na zgloszenie ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...