Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TimiWiki

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

TimiWiki's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Ja wolę pokój do pracy na poddaszu. Mogę się wyłączyć od reszty domu i spokojnie pracować. Na parterze jestem zbyt łatwo dostępny a na poddasze się trzeba po schodach wdrapać
  2. O to faktycznie muszę się zainteresować. Myślałem, że to z 25 tys. kosztuje. Dzięki za info
  3. Liczę się z tym, że może być drożej ale myślę, że nie będzie to 1000% więcej, szczególnie, że sporo chcę robić sam. Jednak zostanę przy swojej opcji zagospodarowania góry. Chcę te pomieszczenie(-a) mieć dodatkowo, z możliwością odcięcia góry. Strop ma zostać drewniany. Schody zostały przewidziane w projekcie w salonie. Z tego co mi powiedziano w pracowni zarówno fundamenty jak i strop został już przewidziany obciążeniowo pod zagospodarowanie góry. Ponadto fundamenty i tak trzeba dostosować do działki. Jeśli chodzi o instalacje, zawsze można przewidzieć zapas. A propos instalacji. Czym ogrzewacie dom i wodę? U mnie na działce jest możliwość podłączenia gazu, ale zastanawiam się nad pompą ciepła. Tylko nie wiem czy warto, bo ona sporo kosztuje. Nie wiem jak z dotacjami. Jeszcze się nie interesowałem.
  4. Miejsce na schody zostało już przewidziane w projekcie. Nie chcę mieć tylu pokoi na parterze. Górę traktuję dodatkowo. Jako pokój gościnny albo pracowienkę. Jak nie będę ją użytkować na co dzień chcę jej odciąć ogrzewanie i tylko ogrzewać sam dół. Dlatego też zostawię sobie wełnę na stropie.
  5. Koszt budowy marzenie Podejrzewam, że teraz to będzie trochę więcej, ale nadal uważam, że koszt wybudowania jest do zaakceptowania. Rozumiem, że nie zagospodarowywałeś góry?
  6. Pocieszający koszt wybudowania Mam określony budżet na początek i chciałbym się w nim zmieścić. Oglądałem Twój projekt. Bardzo podobny do Lubczyka. Zagospodarowywałeś może górę?
  7. Dzięki za odpowiedzi. Rozważam kilka opcji zagospodarowania: Po pierwsze wszystko chcę zrobić na stropie drewnianym. I opcja to jak w https://archdom.pl/produkt/projekt-domu-lubczyk-4/ , ale jest to większa wersja projektu Lubczyk i obawiam się, że u mnie się tyle nie zmieści, no i tu jest strop żelbetowy. II opcja: jedna przestrzeń i ewentualnie WC, taki pokój gościnny/gabinet. III opcja: Spróbować z z jednej przestrzeni wygospodarować jakiś kawałek na strych i WC. Na razie poprosiłem pracownię o rzuty z wymiarami. Zobaczymy co się tam zmieści. Jeśli chodzi o ocieplenie, to tez się zastanawiałem. Myślałem, żeby na początek położyć ocieplenie tylko między belkami na stropie, ale obawiam się, że może być za zimno, zanim zrobię górę. Dlatego zastanawiam się czy dodatkowo nie położyć wełny od razu między krokwiami na dachu. Wszystko zależy od kosztów. Nie ukrywam, że chciałbym najpierw zrobić wszystko jak najmniejszym kosztem i resztę dokończyć po przeprowadzce jak już sprzedam mieszkanie.
  8. Chciałbym sam wybudować projekt Lubczyk z pracowni ArchDOM https://archdom.pl/produkt/projekt-domu-lubczyk/. Na początku chciałbym zagospodarować tylko sam dół a w przyszłości dopiero górę. Jak myślicie jaki byłby realny koszt wybudowania tego domku. Większość chcę robić sam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...