Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bogdans1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

1 obserwujący

bogdans1's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Poszukuję ekipy do dobudowania ganka, docieplenia domu drewniano-ceglanego oraz wykończenia w środku (ściany karton-gips + elektryka, płytki, malowanie,...). Najchętniej ktoś z bliskim terminem. Kontakt bogs@wp.pl lub na priv.
  2. Proszę o wsparcie (tak wiem - tak się nie robi, ale stało się) Mamy wykonawcę, który od dłuższego czasu zwodzi nas, że zakończy remont. Nie ma z nim prawie żadnego kontaktu. Dodatkowo obecnie wziął zaliczkę, która przekracza zakres wykonanych prac, a dodatkowo ma u siebie materiały, które zakupił dla nas. Oczywiście nie mamy umowy, bo miało być "dobrze". Mamy potwierdzenia pobrania zaliczki. Jak go zmotywować do dokończenia robót, ew. rozliczenia się (nie da się tego zrobić na zasadzie rozmowy - może jakieś pismo itp.)? Z góry dziękuję za pomoc.
  3. Dzięki za Wasze uwagi - właśnie też tak doczytałem, że bez wentylacji to zaraz będzie duża wilgoć (a to starty dom i raczej używany tylko sezonowo) więc styropian mi się średnio podoba, chociaż znaleziona ekipa mówi że będzie idealny A macie doświadczenie ile drożej wyjdzie ocieplenie wełną i jaką polecacie? Ze względu na dach to i tak nie wejdzie u mnie więcej niż 15cm i tak na prawdę głównie zależy mi na "wizualnym" efekcie, żeby odciążyć narażone na czynniki atmosferyczne obecne deski i je ładnie zakryć. Domek używany w lecie więc nie musi być aż taki ciepły.
  4. Zamierzam zająć się elewacją domu po dziadkach - z zewnątrz jest drewniany. Nie chciałbym iść w drewno, bo to wiąże się z cyklicznym malowaniem, a to dodatkowe koszty. Chyba najtaniej byłoby zrobić elewację ze styropianu i tynku, ale czytałem, że w w drewnianym domu tak się nie robi. Możecie podpowiedzieć jak co proponujecie, żeby koszt nie był zabójczy? Pewnie wełna (ale jaka?) i tynk?
  5. Dzięki za podzielenie się doświadczeniami. Z drugiej strony wszędzie słyszę, że domu z drewna nigdy nie ocieplać styropianem Niestety bardzo dużej grubości nie mogę dać, bo dach dużo nie wystaje a nie chce go przerabiać.
  6. Nikt z Was nie może mi pomóc? Może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami?
  7. Wiem, że dom drewniany najlepiej ocieplić z zewnątrz wełną, ale mój majster namawia mnie na styropian (+ew. mówi, że ponacina w nim bruzdy, żeby woda mogła się skraplać). Jego zdaniem wełna jest bardziej niebezpieczna dla drewna, bo jak zamoknie (np. od góry lub dołu) to zacznie gnić i ona i drewno. Możecie podpowiedzieć czy faktycznie wełna będzie gniła jak zamoknie i ew. jak się przed tym zabezpieczyć? Dodam, że na ocieplenie (niezależnie jakie) mam zamiar położyć tynk. Macie może wiedzę ile drożej wychodzi ocieplenie wełną (materiał i robocizna)?
  8. Szukam ekipy do ocieplenia starego domu drewnianego w okolicach Płońska i do zrobienia "budżetowego" dachu nad szopą przerobioną na garaż.
  9. Mam podobny przypadek i chciałbym się upewnić, czy jak na deski dam tak jak sugerujesz "płyty z węłny skalnej FRONTROCK SUPER i siatke z klejem i tynk" to będzie to oddychało i deskom na spodzie nic się nie stanie?
  10. Faktycznie nie myślałem o wentylacji - może dlatego, że obecnie wszystko jest ok, ale pewnie ściany "oddychają". A czym proponujesz ocieplić od środka - wełna i na to kartongips? Zastanawiam się czy to dużo nie pomniejszy pokoi? A może dać wełnę na zewnątrz i na to deski? Nie wiem czy tak można i jak wyjdzie kosztowo - pewnie znacznie drożej niż styropian
  11. Dom na razie planujemy jako letniskowy.... ale zastanawiam się chociaż nad kozą i rozprowadzeniem rur po pokojach i łazience, żeby ogrzewać (trochę) powietrzem. @coulignon czemu od środka? To zabierze sporo miejsca, a boję się, że właśnie on się zacznie sypać od zewnątrz, a tak to trochę te drewniane ściany "ochronimy". Ścian bym nie chciał naprawiać - na razie nie ma np. pęknieć w środku itp, więc moze jeszcze trochę postoją. Co do podłogi to są deski (nie widać, żeby coś z nimi się działo), a drugim pokoju nic nie ma, więc będzie wylewany beton.
  12. Witajcie, chciałbym wyremontować dom po dziadkach. Proszę poradźcie jak tanim kosztem (niestety muszę brać ekipę bo sam nie mam umiejętności i z czasem też krucho) doprowadzić go do zadawalającego stanu? Obecnie jest w nim w lecie używana ta część drewniana ogrzewana starą kuchnią opalaną drewnem. Myślałem o ociepleniu domu styropianem + tynk - to chyba najtańsze rozwiązanie. Pytanie czy można tak dać na deski - część z nich nie jest już w najlepszym stanie. Czy ew. czymś je posmarować/zabezpieczyć? Dodatkowo zrobienie drugiego pokoju i łazienki (obecnie jej nie ma) + wymiana okien. Czy takie założenia są ok i jaki to może być koszt (sam dom ma wymiary ok 10m x 5m)? Najchętniej robocizna + materiał. Bardzo dziękuję za wszystkie Wasze porady!
  13. Poszukuję ekipy mającej doświadczenie w remontach starych domów. Do wykonania: wymiana części drewna z elewacji ocieplenie obicie deskami wylewki instalacja elektryczna + hydrauliczna Chętnych zapraszam do kontaktu 519 311 711.
  14. Proszę doradźcie mi czy da się coś małym kosztem zrobić z tym domem? Opcje jaki widzę to: 1. ocieplenie z zewnątrz i położenie czegoś? (nie wiem czego deski?) Pytanie czy na takie ściany drewniane to ma sens, czy wycinać okna i wstawiać nowe?) 2. wyburzenie części drewnianej i postawienie murowanej - pytanie czy się da nie ruszając dachu? Chciałbym zrobić to jak najmniejszym kosztem więc proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami z podobnych prac. Jak znacie ekipę, która może się tego podjąć (okolice Płońska) to też chętnie skorzystam.
  15. Polecam Pana Jacka Kondraszuka (firma YACEK). Tak jak wcześniej pisałem w grudniu robił u mnie malowanie domu + trochę prac wykończeniowych (gładź, sufit podwieszany). Czasu mieli mało, ale dali radę PS. Panie Jacku czekam tylko na szczyty na górze może będzie Pan w pobliżu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...