Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomekkurek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

tomekkurek's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Podbitki nie będzie. Blachę robię na lico z murem więc ten dodatkowy styropian na wieńcu będzie jedynie przykryty styropianem elewacyjnymi.
  2. Dzięki za odpowiedź. Może kiepsko sprecyzowałem temat. Projekt to stodołą czyli prostokątna piętrowa bryła, ze ścianą szczytową. Wieniec o którym mowa jest właśnie na ścianie szczytowej. I jak widać na fotografii, zaszalowałem go 21cm PONIŻEJ dołu krokwi (a miałem zaszalować 21cm poniżej GÓRNEJ krawędzi krokwi). W skrócie - wieniec mam o 20cm za nisko. I czy będę mógł uzupełnić powstałą lukę podwójnym styropianem (20cm + 20cm). Dodam, że przy aktualnym układzie płatew będzie oparta normalnie na wieńcu tzn beton podchodzi idealnie pod płatew bo tak to zaszalowałem.
  3. Cześć, Przy szalowaniu wieńca skośnego na ścianie szczytowej (narazie tylko zaszalowane, jeszcze nie lałem) budynku popełniłem gafę. Planując że dam 20cm styropianu na górę wieńca zostawiłem lukę 21cm licząc od (uwaga) dołu krokwi do wieńca.... A powinienem liczyć od góry krokwi tak naprawdę. Kilka dni pracy po godzinach poszło na marne czy jednak mogę to zostawić w tej formie dodając dodatkowe 20cm styropianu? Z kierownikiem będę gadał w poniedziałek ale chciałbym wcześniej tutaj przegadać temat.
  4. Cześć, Wykonałem ławy fundamentowe i na to poszły bloczki zalewowe 4 sztyki wysoko czyli na wysokość 1 metra. Niestety z ław nie puściłem prętów pionowych i myślałem czy nie zrobić tego na kotwach chemicznych jednak kierownik powiedział, że nie uważa tego za konieczne. Aktualnie mam postawione bloczki gotowe do zalania jednak zastanawiam się czy aby na pewno mogę śmiało lać czy coś kombinować? Zbrojenie poziome jest na co drugiej warstwie. Dodam że na końcu będzie szedł jeszcze wieniec po całości. Myślę czy chociaż nie rzucić luzem kilka prętów (nie będzie wtedy jednak połączenia z ławą). Co sądzicie?
  5. Witam, Planuję budowę domu piętrowego (140m^2) na działce, która była ok. 8 lat temu nawożona gruzami, ziemią. Podniesiono ją o 1,5-1,7 metra. Wyniki pomiarów geologicznych (6 metrów głębokości) pokazały, że na gł. 3,5 metra (od aktualnego poziomu) jest warstwa nośna. Trzeba było więc liczyć co wychodzi najkorzystniej i żeby pół roku nie wychodzić z ziemi. Pojawił się temat całkowitej wymiany gruntu, pale fundamentowe, studnie fundamentowe itp. Konstruktor jednak przekazał mojemu projektantowi informację, że zrobimy wzmocnioną płytę którą postawimy na wymienionym gruncie (wymiana na gł. 1,5 metra). Wiąże się to z tym, że nadsypywany teren zostanie wymieniony na "nośny", jednak wciąż pod nim zostaje ta warstwa 1,5-1,7m nienośna której konstruktor nie chce ruszyć w moim mniemaniu. Spotkał się ktoś z niewymienianiem całkowitej warstwy nienośnej? Mam obawy, mimo, że cieszy mnie tanie rozwiązanie. Ale wiadomo - co jest tanie to jest drogie. Dodam, że aktualnie warstwę nośną tej działki (na gł. 3,5m) tworzą żwiry, a na tej warstwie znajduje się warstwa glin pylastych (gr. około 1-1,5m), i to na tej warstwie właśnie konstruktor chce utworzyć warstwę nośną z kruszywa/pospóły i na tym płyta. Co sądzicie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...