Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wiktorj1990.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

wiktorj1990.'s Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Collaborator Rare
  • Dedicated Rare
  • One Year In Rare
  • First Post Rare
  • Conversation Starter Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Stopnie schodowe będą miał 18cm takie wyszły z projektu. Także pierwszy stopień 19cm - 1cm panel z podkładem. Stopień pierwszy ma być pokryty tylko tynkiem.
  2. Stopień ma mieć 19 cm, myślałem o warstwie 12+6 i dochodza dwie warstwy cienkowarstwowej zaprawy do siliakatow.
  3. Żona wymyśliła żeby zaczynał się przy ścianie żeby postawić doniczkę faktycznie nie pomyślałem o dylatacji. Z bloczków strach że popęka ?
  4. Witam serdecznie. Posiadam schody Polkowe i jestem teraz na etapie robienia pierwszego stopnia. Pytanie czy szalunek tak jak zrobiłem i zalać betonem. Czy lepiej wymurować z bloczka komórkowego ? Tym bardziej że stopień później musi być obrobiony żeby miał zaokrąglone rogi.
  5. Witam jak w tytule styropian na elewację będzie miał 22cm (konieczność ze względu na głębokie puszki od rolet) czy jest zasadność przy takiej grubości grafitowy styropian 0,31? Czy jednak szkoda przepłacać i pójść w biały eps 70 038 dodam że będą również ocieplane filary, taras żelbetowy przyklejony do domu gdzie styropian będzie miał 10cm
  6. Witam wszystkich. wlasnie bede rozkładał styropian na poddaszu nieużytkowym nieocieplanym tzn 8+8+10. Pytanie odnośnie dużego dylematu przez wielu inwestrów odnośnie wykładania stopy folia pod styropianem, żeby para wodna z domu nie przenikała przez strop do styropianu. Pytanie czy opór dyfuzyjny stropu nie wystarczy ? Mam porozkładane rury od rekuperacji + słupy od dachu. Ciężko idealnie położyć będzie folię. jeszcze myślałem żeby pomalować PCI pecimor F ( lepszy dysperbit) czy można pomalować dysperbitem strop pod styropianem ?
  7. Załączam w załączniku rysunki jak myślicie która z tych wersji najlepsza ?
  8. Witam wszystkich. Mam prośbę o doradzenie w jakiej kolejności najlepiej ocieplić. Na zalaczonym zdjęciu widać dach płaski nad garażem przyklejonym do domu. Jak widać spadek jest na lewą stroną wzdłuż ściany. czy najpierw położyć 1. Styropian spadkowy z papą zawijajac ja na ścianę, a dopiero na to ciąć pod kątem styropian na ścianę. 2. Czy najpierw styropian na ścianie do samego dachu i styropianem spadkowym dojechać do styropianu. A papę zawinąć na styropian elewacyjny 3. jeszcze myślałem nad 3 opcją, przemarza mi tam na dole ściana bo jest nadciąg żelbetonowy, a robie teraz tynki w srodku i myślałem przykleić tam teraz 10cm XPS później spadkowy styropian i wywinąć papę na te 10 cm, a następnie przy elewacji przykleić do tego styropianu z papa kolejną 10 żeby wyrównać z elewacyjnym.
  9. Masz rację, też o tym myślałem, ale zawsze by doszło troche izolacji do fundamentu A jaki używałem styropian? Bo na płaski dach zamówiłęm spadki ze swispoor, ale czytam na forach, że ludzie go nie polecają, a musze po świetach zamówić na posadzki i następnie na elewację.
  10. Witam wszystkich. Mam pytanko. Mam ocieplony fundament 15cm xps i położoną folię kubełkową. Docelowo izolacja ścian miała być 20cm, ale postanowiłem ocieplić 24cm. Zeby cokół nie był za szeroki chciałbym dokleić do ocieplenia fundamentu 4cm xps zeby było 19cm, a cokół wyszedł by 5cm. Pytanie moje brzmi, fundament mam metr pod ziemią i nie chce całości odkopywać, tylko jak na załączonym zdjęciu do wysokości troche niżej niż kostka docieplić. Zrobi sie kolejny cokół pod ziemią i jak będzie wyglądałą sytuacja w razie jakieś wilgoc, czy nie będzie kłopotu i tam się nie będzie kumulowała cała wilgoć z ziemi. Czekam na wasze opinie.
  11. Na pianoklej było robione Ceresit CT84, ale jak się odkleiło widać że na styropian dali ze dwa - trzy placki tylko. Tak czy inaczej co teraz ? Jest wszystko połączone już klejem i siatką nic nie poradzę, myślę czy to musi być szczelne od dołu przy ławie, czy jak woda zejdzie zasypać i zostawić ? Żeby spełniało swoją funkcję. Poszło sporo pieniędzy na XpS po to żeby było dobrze a coś nie wyszło..
  12. Witam, miałem przyklejony xps 15cm + klej + siadają + folia kubełkowe wokół domu. Dzisiaj po ulewach wszystko jest odklejone od domu i pływa połączone ze sobą. Co myślicie w tym przypadku zrobić? Jak wodę wypompuje szybko napryskac piany od góry jak głęboko się uda i przysypać ziemią czy trzeba wszystko od nowa bo powinno się od dołu przy ławie wszystko szczelnie zapianowac?
  13. Dzień dobry, niebawem ruszam z budową. Mam zaprojektowaną posadzę w taki sposób, że ocieplenie 12cm + podłogowe ogrzwanie + wylewka będzie wykonana w głębi bloczków fundamentowych. Czyli na wysokości większości budów chudziaka, ja będę miał wlaściwą podłogę. Co myślicie o tym rozwiązaniu jakie ma zalety? Bo ja widzę dużo problemów. 1. Boje się o wychładzanie ogrzewania podgłogowego, gdyż bloczek sam w sobie jest zimy, a jego ocieplenie to tylko 12cm, więc myśle zastosować płyty PIR, żeby utrzymać izolacje fundamentu na wysokim poziomie. 2. A powiedzcie mi jak dojechac kostą brukową do domu??? Bo nie mam pomysłu. Przy klasycznym rozwiązaniu okna maja nadstawki i ładnie się kostką dojedzie. W moim przypadku będzie okno postawione prosto na bloczku, skoro tak mam panel, a od strony zewnętrnej będzie na równi styropian fundamentowy. Teraz jak mam tu dojechać kostką? Przy tarasie można dać blachę, ale przy garażu? Jedyne rozwiązanie wycinać ocieplenie bloczka. 3. A Kolejna sprawa ramy okienne przy ziemi? Rozumiem, że wszędzie beda wysokie progi. Pozdrawiam
  14. Dzięki za szybką odpowiedź. To proszę doradź jakie rozwiązanie jest najlepsze do rekuperacji. - Wyjść przez ścianę martwi mnie, żeby nie było zacieków na elewacji, czy nie będzie ciągle kapał tłuszcz. Mógłbym w sumie wyciągnać rurę w pionie do drugiego piętra i pod okapem dachowym dopiero wyprowadzić, ale gdzieś i tak skopliny trzeba puścić dlatego pomysłałem o kanalizie, to gdzie by trzeba puścić żeby nie zaciągało? Kolanko w zlewie ? - Z koleji jak "rura w ścianie do dachu" mówisz że będzie cug i ciepło wyciągnie. - Z pochłaniaczem się boję, że fitrów nie będzie się na czas wymieniało albo czy same w sobie dadzą radę z pochłanianiem 100%. Obiawiam się, żeby rekuperacja nie zaciągała tłuszczów i z czasem nie zrobić bałaganu.
  15. Dzień dobry, nurtuje mnie wybudowanie komina do okapu. W domu będzie wykonana wentylacja mechaniczna. W kotłowni, gdzie piec gazowy wentylacja gawitacyjna. Teraz w związku z kominem do okapu. W projekcie mam naniesiony murowany komin jednokomorowy wentylacyjny. Po przeczytaniu wielu postów, wiadomo, że będzie problem z bakteriami, skroplinami, wilgocią itp. Czy nie mogę po prostu wykuć bruzdy w murze puścić rurę pcv 110, a następnie wpiąć ją w grzybek dachowy? prosto tanio i szybko. Identyczne rozwiązanie jak przy wentylacji kanalizacji. Okap przy ścianie nośnej. Przy wejściu w ścianie, dałbym trójnik, w dół by szła rura do skroplin prosto do najbliższego odpływu. Dom dwupiętrowy, także bym musiał kuć w dwóch stropach i ciągnąć przez dwa piętra w pionie. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...