Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

99ala76gmail.com

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez 99ala76gmail.com

  1. Są po 2-3 wybrzuszenia na rure zasilajaca kaloryfer. Ich umieszczenie to w pierwszej połowie patrząc od strony kaloryfera. Dylatacja to mniej niz 10 mm. Czy mogę sie spodziewać, zę te wybrzuszenia opadną (pod jakimi warunkami)? Co polecacie z tym zrobic?
  2. Dom ma 20 lat i jest normalnym domem mieszkalnym, ogrzewanie działa wg nastaw. Tak jak napisałem nie wiem czy rury maja termoizolację, kiedy ogrzewanie jest włączone to czuć bardzo wyraźnie, ze powierzchnia podłogi pod ktorą biegnie rura jest ciepła. Nie wiem co rozumiesz przez "pseudopodłogowe", ale rury biegną wprost od pieca do kaloryferów. Odnośnie rożnic wilgotności - być może, ale niektóre wybrzuszenia pojawiły sie 10 dni po tym jak załączyliśmy ogrzewanie po powrocie z urlopu.
  3. Podloga to 60mm betonu z wylewka cementowa. Wiec głębokość mniej niż 6 cm. Odnośnie dylatacji to nie wiem. Na rysunku nie jest zaznaczona. Nie widze ubytku wody w instalacji. Wybrzuszenie - że tak powiem , rosną.
  4. W ciągu ostatnich 2 tyg pojawily sie wybrzuszenia (górki) na podłodze drewnianiej w miejscach gdzie biegną ruru do kaloryferow. Na razie po 2 -3 wybrzuszenia na rure. Konstrukcj podłogi to: drewniana podłoga własiciwa przyklejona i przybita do parkietu drewnianego, parkit drewniany przyklejony do betonu. Poziom podlogi równa sie pozimowi gruntu na zewnątrz. Kolejność zdarzeń to: mocne deszcze w listopadzie i grudniu; na Święta wyjechaliśmy do Polski - na ten czas wyłąćzyliśy ogrzewanie, po przyjeźdzei temperatura była ok 12 st, w tym czasie nie było mrozów, ale padało. Po powrocie włączyliśmy ogrzewanie, w tym czasie przyszły równiez mrozy ( do - 7 stopni) i zaczęły pojawiać sie wspomniane wybrzuszenia na podłodze. Pytanie: 1) w jaki sposób mogły powstać wybrzuszenia? 2) dlaczego tylko w miejscach nad rurami "kaloryferowymi"? 3) co robić dalej?.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...