Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

remol187

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

remol187's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Dedicated Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

20

Reputacja

  1. Z tym wywaleniem to nie do końca mi się podoba to rozwiązanie. Tak jak wspominałem, jednostka zewnętrzna jest zawieszona na 4 metrach i chciałbym jednak jakoś tą wodę odprowadzić niż, żeby leciała po całej elewacji i pod fundament. Może jakiś kielich i odpływ pionowo w dół?
  2. Cześć. A jak polecacie rozwiązać temat skroplin z jednostki zewnętrznej? Oryginalnie zakończone takim króćcem jak na zdjęciu. Założyłem na niego wąż elastyczny prążkowany, ale przy delikatnym mrozie nie zdaje egzaminu i zamarza. Agregat wisi ok. 4m nad ziemią.
  3. A jak w ogóle wygląda taki czujnik temperatury zewnętrznej i czym najlepiej osłonić? Nie wiem czy to dużo pomoże, bo jednostkę zewnętrzną mam na ścianie wschodniej, a dom ogólnie jest w dolinie raczej osłonięty od wiatru. I jeszcze pytanie o ustawienia serwisowe. Gdzie szukać takiej dokumentacji?
  4. Mitsubishi naprawdę jest spoko, ale ten defrost to faktycznie porażka. O tym fińskim forum czytałem na jednej grupie na FB. Jeden gość przerobił swoje Mitsubishi wg. ich zaleceń i jest bardzo zadowolony. Trzeba przeciąć przewód od czujnika defrostu, wpiąć moduł ESP8266 z przekaźnikiem i wgrać oprogramowanie (wklejam schemat). Podobno nic trudnego, ale ja nigdy w życiu nic nie dłubałem w elektronice, a średnio chcę zepsuć półroczną klimę za 8k.
  5. Witam po dłuższej przerwie. Panowie potrzebuję porady w sprawie częstego defrostu klimatyzacji. Pacjent to Mitsubishi MSZ-EF50VGKW-E2. Przy temperaturach -2 / +2 klima potrafi co 40 min robić rozmrażanie przy czystym wymienniku. Gdzieś doczytałem, że to fabryczne ustawienie Mitsubishi. Ktoś może przerabiał u siebie i ma jakiś pomysł? Wklejam wykres z podlicznika z wczorajszej nocy.
  6. Czyli zostaje tylko rekuperacja centralna czy istnieją jeszcze jakieś skuteczne metody na wentylację w domu?
  7. Cześć. Szukam opinii nt. rekuperacji decentalnej / ściennej. Rozważam montaż w domu jednorodzinnym parterowym ok. 100m2. Zainteresował mnie model Mitsubishi Lossnay VL50 i VL100. Co myślicie o takim rozwiązaniu zamiast wentylacji grawitacyjnej?
  8. Witam. Mam od niedawna ten sam sterownik. Może ktoś się wypowiedzieć na temat regulacji PID vs. histereza? Jak się sprawdza, jak zużycie?
  9. Dobra, faktycznie przekombinowałem, odpuszczam grzanie klimą całego domu zimą. Tak w ogóle to dziękuję wszystkim za taki odzew w temacie. To teraz prośba o doradzenie jednostki do chłodzenia latem + ewentualne "podgrzanie atmosfery" w okresie przejściowy. Jaka moc? 3,5 kw będzie odpowiednia?
  10. Póki nie było pomysłu montażu klimatyzacji do chłodzenia latem to nawet do głowy mi nie przyszło kombinować coś z ogrzewaniem. Plan na wykorzystanie klimy do grzania narodził się po zagłębieniu w temacie, chciałem połączyć dwie rzeczy za jednym razem. Czyli uważacie, że nie ma sensu nic zmieniać i nie inwestować trochę większych pieniędzy w ogrzewanie klimą? Jakby nie patrzeć to jakaś oszczędność w rachunkach jednak jest.
  11. No dobra. Przyjmijmy montaż dwóch jednostek. Tylko wtedy jakie? 2 x split? 1 x split + kanałówka / sufitowa?
  12. W moim przypadku od razu mówię, że nie mam rekuperacji, wentylacja grawitacyjna. Zastanawiam się nad tymi ściennymi rekuperatorami, ale to może pod koniec roku, albo w przyszłym. Powiedzmy, że podejmuję ryzyko i chcę wypróbować grzanie jedną klimą cały dom. Jaką moc wtedy byście doradzili? 3,5 kW wystarczy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...