Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dorotag

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez dorotag

  1. Cześć chciałam się z Wami podzielić przykrymi doświadczeniami związanymi z obsługą posprzedażną okien firmy Igies & Igies. Kilka miesięcy temu na Bartyckiej (Warszawa) kupiłam pokaźną ilość okien firmy Igies&Igies i zamówiłam u tegoż przedstawiciela montaż. Wszystko było ok. do czasu montażu i skasowania pieniędzy. Od tamtej pory - nie mogę się doczekać na ponowną (drugą) regulację okien. Okna "strzelają" i nie można ich otwierać (konczy się to wyrwaniem okucia - czego również doświadczyłam). Zapewne firma założyła, ze w ramach usługi przyjedzie tylko raz do "regulacji", później niech klient radzi sobie sam. Pozdrawiam
  2. Mam okna tej firmy - tylko z sosny (róznica w wytrzymałości drewna niewielka a cena zasadniczo różna). Okna są OK - choć mam problem ze ściągnięciem ekipy do wyregulowania okien (opusciły sie - ale to normalne). Jakość wykonania - wysoka i fajnie wyglądają po zamontowaniu. Bardzo praktyczne. Co do promocji - tam jest nieustanna promocja jesienna, zimowa, wiosenna - ja też miałam 24 % upustu. Jak chcesz kupić więcej okien - negocjuj cenę (a styczen jest dobrym miesiącem - zastój w oknach). Jesli chodzi o czas montażu - ja montowałam po wylewkach i tynkach - później były obrobione tylko otwory okienne ( i tak Wam radzę - robotnicy bardzo niszczą cudzą własność - czego niestety sama doświadczyłam). Pamiętajcie o drzwiach wejściowych - fajnie wyglądają drzwi tego samego koloru i typu co okna (a jak zamontujecie okna - drzwi będą niezbędne). Jeszcze jedno - jak zamontują Wam okna - szybko nałóżcie tynki i wykończcie otowry okienne - inaczej okna będą dobrym łupem dla złodziei.
  3. Można zasypać - a zęsciowo zalać betonem. Najlepiej jednak abyś skontaktował sie z osobą zajmującą się nadzorem budów (np w urzędzie) aby obejrzała stan wszystkich fundamentów - być może przed zasypaniem piwnicy będzie potrzebne izolacja przeciwwilgociowa (a może wzmocnienie ) fundamentu.
  4. Cześć co do kosztów zrobienia studni - ja płaciłam za metr 150 zł. Cena zależy od techniki i zastosowanych materiałów oraz ich średnicy. Ja mam studnię wierconą (30 metrów) technika - rury w rurę (nie wiem jak to się nazywa fachowo), wykonane z pcf jakiegoś niemieckiego producenta - nazwy nie pomnę. Co do pompy - proponuję na początku zrobić analizę wody (chemiczną) aby sprawdzić czy nie będzie potrzebna stacja uzdatniania wody - ma ona znaczenie przy mocy pompy. Każdy "rasowy" strudniarz zaproponuje Wam pompę po otrzymaniu wyników. Wiem, ze elementów które decydują o doborze pompy jest kilka - m.in głębokość strudni, dzienne zużycie (czyli ilość użutkowników wody + czy chcemy podlewać ogródek....), srednica pompy. Polecam popmy Grundfosa - są super
  5. Na jesieni doprowadzałam gaz do domu z ulicy - 70 metrów. Razem z wcinką i wewnętrzną instalacją (3 punkty) zapłaciłam 10.000 zł w tym koszty pozwoleń np z powiatu na przebicie się pod drogą powiatową, przebicie pod jezdnią) - cena warszawska. Dla ciekawostki podam, ze już nie jestem właścicielem tego gazociągu - w momencie podpisania umowy z gazownią - musiałam się zrzec praw na ich korzyść w zamian za ..... konserwację gazociągu. Co do kosztów - nie łudzcie się - raczej będziecie musieli sami zapłacic za gaz - no chyba, ze jest sporo chętnych na małym odcinku - w innym przypadku gazownia zawsze się tłumaczy - ze koszty są nieuzasadnione ekonomicznie.
  6. dzięki za info. Mam jeszcze jedno pytanie - a jak tę rurę wyprowadzić na zewnątrz - czy ma wykonać wylot poniżej szlichty czy też powyżej.
  7. Czy wiecie jak nalezy wykonać taki system - na razie mam w wylewce zostawiony pasek na ułożenie rurek. Nie wiem z czego one powinny być, w jakim przekroju i w jaki sposób wyprowadzić je na zewnątrz. wiem jedynie, ze wylot powietrza w mieszkaniu powinien wystawać 5 cm nad wylewką i znajdować się na środku obszaru na którym będzie zamontowany wkład.
  8. Zanim zakupię pompę do wody chciałabym zrobić analizę wody (aby się upewnić, ze nie potrzebuję stacji uzdatniania wody). Czy wiecie gdzie w Warszawie mogę zrobić taką analizę?
  9. na pewno z gruchy - drożej ale pewniej i bezpieczniej. Co do ekipy - jeśli masz trudne warunki grutnowe (woda, glina,,,) weź dośwaidczoną ekipę. Wierz mi - fundament to podstawa - sama tego doświadczyłam.
  10. Mam takie okna - sa super. Dobra jakość i obsługa
  11. w tym roku zakończyłam budowę domu jednorodzinnego. W trakcie kopania fundamentów okazało się, ze na działce jest wysoki poziom wód gruntowych. Wykonawca zdecydował się na wylanie "masywniejszych" fundamentów wyniesionych ponad strefę wody gruntowej (ok. 0,7 m). W trakcie budowy nawieżliśmy na działkę ziemi aby przykryć fundamet. Jednym z elementów konstukrcyjnych budynku jest słup wspierający jeden z jego rogów. W częsci budynku wspieranej przez ten słup, poniżej stropu pojawiły się mikropęknięcia Powstały one wzdłóż drzwi wejściowych i dwóch ścianach bocznych oraz na poddaszu (również w tym rogu domu). Wygląda to tak, jakby osiadał fundament a słup stal w miejscu trzymając strop i poddasze lub jakby siły wewnętrzne wypychaly słup (może woda gruntowa ???) Inspektor budowy twierdzi, iż możliwa jest również ewentualność wypierania słupa przez mróz - co powoduje te pęknięcia. Wykonawca twierdzi, iż rysy powstały jeszcze przed dużymi mrozami, a fudament pod słup jest wylany na takiej samej głębokości co pozostałe ławy i nie ma takiej mozliwości aby przymarzł). Dodam, iż fundament pod słup nie jest połączony z resztą fundamentu i był wylewany pór roku później w trakcie wznoszenia ścian. Zaleceniem Inspektora budowy jest naklejenie szkiełek na pęknięcia i czekanie (do odpuszczenia mrozów). Zupełnie nie wiem co mam robić - boję się,ze każdy dzien działa na moją niekorzyść. BArdzo proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...