Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

skorpio

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    591
  • Rejestracja

skorpio's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. Nie było to wcale trudne . Taka kuchnia jest tylko jedna , choć teraz zapewne będzie ich więcej . Moja kuchnia ma jeszcze postać komunistycznej oranżady, tzn. jest jeszcze w proszku. Zapraszam do osobistego obejrzenia najlepiej dziś lub jutro, żeby można ją było swobodnie opić .
  2. Dodam jeszcze, że elementy eksploatacyjne, tj. wiertła, pędzle itp. kupował sobie sam. Moje były dechy, bejca, lakier i śruby.
  3. U mnie: dwukrotne malowanie bejcą i jednokrotne lakierowanie, docinanie na wymiar z zabezpieczaniem boków lakierobejcą oraz przykręcenie 350 szt. dech (ze wstępnym przewierceniem dech i płaskownika, do którego były mocowane). Człowiek zrobił to wszystko w 20 dni używając swoich narzędzi za połowę ceny, którą Tobie wyliczyli.
  4. Witam wszystkich i również przepraszam za zaśmiecanie wątku, ale przeczytawszy wpisy dotyczące spartolonych schodów przez firmę Wenge-Mar i zarzutów z tym związanych pod adresem Ghosta, nie mogłem się powstrzymać. Bardzo dawno mnie nie było na tym forum, częściowo ze względu na brak czasu, częściowo ze względu na ostatnio przeżywaną niechęć do spraw związanych z budową i wykończeniówką. Od chwili wbicia łopaty (sierpień 2007) minęło już ponad trzy lata i "dzięki" wielu "fachowcom" jeszcze nie mieszkam w swoim domku. Przez ten okres przewinęło się przez mój dom wiele różnych ekip od różnych rzeczy, większość z nich z polecenia lub z super referencjami, a niestety na palcach jednej ręki mogę policzyć tych, których z czystym sumieniem jestem w stanie polecić innym. W tej grupie godnej polecenia jest jedyny jak dotąd wykonawca z tego forum, właśnie Ghost, który wykonał u mnie ponad 130 m2 przepięknej podłogi z olejowanych dech dębowych. W czasie trwania prac miałem okazję bliżej poznać pana Andrzeja i stwierdzam z całą mocą, że jest on nie tylko dobrym fachowcem, ale również człowiekiem odpowiedzialnym za swoje i swoich pracowników czyny. Nie wnikając w szczegóły, mnie osobiście dał się poznać jako człowiek honoru, z którym robienie interesów jest przyjemnością. Z tego, co zauważyłem, w firmie Wenge-Mar pan Andrzej zajmuje się parkietażem oraz tarasami drewnianymi, natomiast pan Rafał schodami, i jeden drugiemu w paradę nie wchodzi. Wydaje mi się więc, że powinno się ścigać tego pana, który pokpił sprawę, pomimo, że obaj są w jednej drużynie. Ja oczywiście szczerze współczuję Myszy sytuacji, ponieważ sam niejednokrotnie w podobnej byłem, a nawet w chwili obecnej jestem ofiarą nieudolności salonu firmy Urzędowski, który od ponad pół roku próbuje zamontować mi drzwi wewnętrzne, ale myślę, że w tej konkretnej sprawie pan Andrzej nie zasłużył sobie na takie traktowanie. Pozdrawiam całą społeczność forumową i życzę tylko przyjemnych chwil związanych z budową własnego domku.
  5. Ale rad udzielasz koledze, który nie napisał nic o solarach, ani o automatyce kotła. Udzielasz rad na bazie swojego układu ukrywając bardzo istotne szczegóły mające wpływ na jego pracę. Chyba nie o to chodzi? Nadal nie napisałeś po jakim czasie pojawia się u Ciebie w kranie ciepła woda jeśli przez dłuższy czas nie masz załączonej cyrkulacji. Mogę tylko zgadywać, że będzie to około 1 minuty co raczej nie napawa optymizmem, a co się wiąże z pompką obiegową tłumaczyć nie trzeba. Też mam kotłownię w budynku gospodarczym, ale nigdy mi nie przeszło przez myśl wstawiać tam też boiler ze względu na kompletny brak komfortu CWU jeśli nie ma zainstalowanej pomki obiegowej. Oczywiście trzeba mieć miejsce na zbiornik w domuco czasami nie jest możliwe. Oczywiście, że na bazie swoich doświadczeń i swojego układu, niczego przy tym nie ukrywając. Nie mając własnych doświadczeń, nie zabierałbym głosu w tej dyskusji. Gdybyś miał instalację solarną w kotłowni, zapewne pomyślałbyś o umiejscowieniu tam zbiornika z CWU i zapewne właśnie tam by się ten zbiornik znalazł. Poza tym budynek gospodarczy w moim przypadku to 150 m2 powierzchni użytkowej, na której oprócz kotłowni znajduje się garaż dwustanowiskowy, pełnofunkcjonalna łazienka (kibelek, umywalka i prysznic) oraz pokoje gościnne. Więc tam też CWU się przydaje. Miejsca na zbiornik w domu mam sporo, samo pomieszczenie techniczne po wywaleniu pieca z domu to 12 m2. Dzięki temu można tam było urządzić pralnio-suszarnio-prasowalnię. W takiej sytuacji nie przyszło mi nawet przez myśl, żeby wstawiać w domu mało estetyczny baniak na CWU.
  6. Gdy braknie prądu, piec przestanie działać i nic się nie ugotuje. Rada tak samo dobra jak ta, aby boiler z wężownicą umieścić w kotłowni. Trzeba przede wszystkim określić jaki to kocioł i jak zabudowany w układzie. Mam bojler (bez wężownicy) w kotłowni, ze względu na solary umieszczone na dachu kotłowni i uważam to za świetne rozwiązanie, a nawet bym powiedział najlepsze w takiej sytuacji. Odnośnie drugiego zdania - w dzisiejszych czasach chyba nikt już nie kupuje pieca bez sterowania, zasilanego prądem. Jeśli masz lepsze pomysły i rady - po prostu napisz o nich.
  7. Gdy braknie prądu, piec przestanie działać i nic się nie ugotuje.
  8. Dodam, bo może to okazać się ważne: rura preizolowana położona na głębokości poniżej 1,20 m, izolacja podłogi na parterze 15 cm styropianu, parter cały (poza jednym pokojem) w podłogówce, piętro 5 cm styropianu - podłogówka tylko w łazienkach, dom ocieplony 16 cm warstwą wełny mineralnej.
  9. Ad.1 Zmierzę ze stoperem w dłoni Ad.2 Standardową, tj. szara pianka poliuretanowa nakładana na widoczne rury i czerwona na ukryte w wylewce i ścianach. Rura preizolowana Uponora: http://www.uponor.com.pl/pl/produkty/sieci-preizolowane W moim przypadku Quattro: http://www.uponor.com.pl/pl/produkty/sieci-preizolowane/rury/quattro I tyle.
  10. A mo zesz sprecyzować co to u Ciebie jest krótka chwila? U mnie bateria jest oddalona od boilera o jakieś 2,5mb rury 0,5" i po odkręceniu kranu ciepła woda leci po około 10sek (przy otwarciu na max po około 5sek, oczywiście, gdy woda w rurach już wystygnie). Może ja mam coś źle zrobione, albo pojęcie chwili jest bardzo elastyczne. Tak na dobrą sprawę to ona nigdy nie jest zimna, nawet w te największe mrozy, przy wyłączonym obiegu i po całej nocy odczuwałem ją jako ciepłą. A po kilku chwilach, tj. w trakcie pierwszych czynności porannej toalety, zaczyna płynąć podgrzana woda.
  11. Sprowadza pustynny piasek - ten jest suchy a i w transporcie go trochę przewieje.
  12. Kotłownia w budynku gospodarczym oddalonym od domu o 15 m a w niej piec na pellety i baniak na CWU, solary na dachu budynku gospodarczego, rury preizolowane Uponora. CWU z załączoną pompą obiegową non stop w każdym kranie, z wyłączoną - po kilku krótkich chwilach. Niedogodności nie zauważyłem. Komfort związany z brakiem kotłowni w domu - bezcenny.
  13. skorpio

    KOMINKI nasze !!!

    Skorpio co to za firma Axis? Francuska.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...