Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kamil2127

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kamil2127's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. To może inaczej, koszt pomiarów to jedna składowa. Geolog za wspomniane 2000zl dokonywał pomiarow i krótkiego opisu innym ludziom w okolicy na tym samym osowisku pod znacznie większe i cięższe domy. Wówczas dostawali pozwolenie na budowę. W moich, nowszych WZ zawarta jest adnotacja nie tylko o konieczności dokonania odwiertów, ale także o konieczności stworzenia zatwierdzonego projektu pomiarów i dopiero wówczas po prawdopodobnie kilku wersjach tej dokumentacji i samych pomiarach można przystąpić do tworzenia dokumentacji geologiczno - inżynierskiej którą potrzebuje by uzyskać pozwolenie na budowę. Specyfikacja odwiertów teoretycznie podobna natomiast kosztu i czas potrzebny na ten cały proces znacząco różne. Nie chce lekceważyć osówiska w obrębie którego działka się znajduję (nie w całości nawet bo częściowo leży na jego krawędzi, częściowo już poza) mimo, iż nikt z sąsiadów nie miał przeslanek do zmian w projektach po odwiertach i pomiary jakie są wymagane wykonam. Pytanie czy decydując się na dom do 70m2 w procedurze uproszczonej muszę wykonywać opisaną w WZ dokumentację i czekać z rozpoczęciem budowy powiedzmy 4-7 miesięcy. Może w przypadku uproszczonej procedury, a nie pozwolenia na budowę wystarczy złożyć samą WZ wraz z oświadczeniami , mapami spełniając wszelkie przesłanki jak odległość od osób drogi, wymiary budynku, rodzaj dachu..., mając geologiczne wyniki pomiarów jedynie dla ciebie. Jak jest to prawnie określone?
  2. Dziękuje za odpowiedź. Pomiary chcę zrobić tak czy inaczej właśnie dla siebie i projektanta by wiedzieć jak ewentualne zmodyfikować projekt. Koszt takich pomiarów to ok 2000 zł i są wystarczające dla projektanta. Dokumentacja geologiczno -inzynieska z WZ to wedle wiedzy uzyskanej od geologa wpierw stworzenie mapy całościowej, opisanie metodyki odwiertów itd. Po akceptacji lub uzupełnieniu braków przez starostwo można dopiero przystąpić do pomiarów w takim zakresie jaki sobie życzy (tutaj możliwe, że kilkukrotne uzupełnienia) Wówczas użytkujemy zatwierdzony projekt pomiarów i można przystąpić do tworzenia dokumentacji geologiczno - inżynierskiej. Koszt ok 12-15 tys z uwagi że mało, który geolog chce się tym zajmować. Pytanie czy naprawdę jest mi to wszystko potrzebne budując się w tzw. uproszczonej procedurze do 70m2? Dokumentacja projekty wykonawczego jest wymagana jak pisze @d7d ?
  3. Cześć wszystkim, Mam pytanie dotyczące wymagań związanych z budową domu na działce bez MPZP. Chciałbym zbudować dom o powierzchni do 70m2 na zgłoszenie, jednak w wydanych warunkach budowlanych pojawił się zapis o konieczności opracowania dokumentacji geologiczno-inżynierskiej na podstawie zatwierdzonego projektu robót geologicznych. Moja działka znajduje się w obszarze osówiska, wpisanego w SOPO. Działka otoczona jest już istniejącymi zabudowaniami mieszkalnymi, a obszar osówiska stanowi ok 60% powierzchni mojej gminy, gdzie ludzie aktywnie się budowali. Z tego, co zauważyłem, gmina od ostatnich dwóch lat profilaktycznie wpisuje ten wymóg do nowo wydanych warunków zabudowy co jest dla mnie nie tylko dodatkowym kosztem, ale również wymaga dużo czasu i biurokracji. Chciałbym wykonać pomiary geologiczne dla własnego spokoju i ruszyć z budową. Moje pytanie brzmi, czy przy składaniu dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia budowy (a później do odbioru) ktoś może zażądać ode mnie pełnej dokumentacji geologiczno-inżynierskiej ? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i doświadczenia w tej kwestii. Dziękuję!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...