Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wizytator

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Rybnik
  • Kod pocztowy
    44-274
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Wizytator's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. No dobrze. Mam wyliczone te 9kW i chcę kocioł 50% większy. A oferują mi 100% więcej. W domu dwie osoby i pies. Sam widzisz, że nie trzeba dużo. W łazience mam 50L bojler na prąd, a w kuchni przelewowo. Żeby te kotły jeszcze schodziły do tych 4kW, ze świecą szukać do 5tyś. Zimy mamy raczej ciepłe. Z tymi kociołkami to taki sam bajzel jak z tymi na węgiel. Przerost formy nad treścią. Oczywiście można na upartego można by coś wybrać pod 10 tys. ale dla mnie to już jest przesada. Dlatego im bardziej drążę temat tym więcej wątpliwośći, a wybór słabiutki.
  2. Tak do 5 tys. C.W.U. mnie nie interesuje. Tylko C.O. A co sądzisz o tym? Viessmann Vitodens 050-W B0KA Nisko schodzi z modulacją i ma nawet sterowanie z apki po WiFi wbudowane.
  3. No właśnie czegoś tu nie rozumiem. Dwufunkcyjny może kosztować 4 tys. Prosty jednofunkcyjny zaczyna się od prawie 6 tys. . Na przykład te: De Dietrich MCR3 evo 15T Bosch CONDENS GC2300iW 15P Po co mi kocioł max mocy 20kW skoro zapotrzebowanie w mroźny dzień będę miał maź 10kW. W ogóle jeżeli ktoś buduje mały domek w nowej technologii to jeszcze mniejszy będzie potrzebny kociołek. Żeby jeszcze te tanie kotły mogły schodzić z modulacją nisko. Chyba tylko Termet daje radę. A ten? Viessmann Vitodens 050-W B0KA Jakiś podejrzanie tani, ale z modulacją schodzi bardzo nisko (3-24).
  4. Jestem na etapie poszukiwań kotła gazowego najlepiej do 15kW. Na stronie Ciepło właściwe algorytm wyliczył mi przy mrozach max 9,5kW. No nie by się coś nie zgadzało, bo to teoria. Dlatego szukam 50% więcej. I z tego co widzę producenci strasznie lecą w ... Właśnie kotły małej mocy proste jednofunkcyjne są drogie. Powyżej 5 tys. Macie jakieś propozycje prostego kotła do 15-17kW? Z niską modulacją.
  5. No w sumie wasze argumenty mnie przekonują. Polecacie jakieś dobre i niedrogie termostaty?
  6. Chyba kontrowersyjny temat. Dane są takie: Dom 180m piętrowy, ocieplony 15cm styropian plus dach. Ale stary z lat 70tych z nieogrzewaną piwnicą. Okna plastykowe, ale stare. Instalacja CO niestety też stara na grubych rurach. Kocioł jednofunkcyjny, żadnych bojlerów itp. Dom zamieszkują dwie osoby. Instalator jest za dołożeniem wszędzie nowych termostatów i tylko przez nie będzie regulowana temp. w domu. Niestety mam dwa grzejniki ciasno przy głównej rurce tak że nie ma miejsca na termostat, ani na przestawienie grzejnika. Ja natomiast kombinuję tak, żeby ustawiać temperaturę tylko na kotle i żeby w całym domu była podobna temp. A grzejniki zostawić na pełnym przelocie bez termostatów. Czy faktycznie będzie jakaś większa oszczędność z tego że powiedzmy na górze będę miał 20 stopni, a na dole 21? Przy zastosowaniu termostatów. Góra to sypialnia, 2 nieużywane pokoje i jeden mój. No i w tym wypadku termostaty tylko z pomiarem temp. żeby to miało sens. Podobno najlepiej kiedy kocioł chodzi na niskiej modulacji możliwe z małymi wyłączeniami. No to ja bym właśnie tak chciał to ustawić na wolnym przelocie. Co o tym sądzicie?
  7. "Weż pod uwagę to, że instalator montuje, a to jak będzie to działało to dopiero użytkownik będzie wiedział." No właśnie tego się obawiam. Bo wydać prawie 7 tysi żeby się przekonać że za duży i serwis drogi tylko po to żeby za parę lat, bogatszy o doświadczenia, kupić tańszy. Oglądam też polskiego Termeta Gold Plus 2 tys. zł tańszy, a dużych różnic nie widzę. No może gorsze materiały użyte. Ale jak czytam że po gwarancji kotły lubią się psuć co jest już wszędzie standardem to mi się odechciewa tych droższych z cudownymi wkładami.
  8. Witam. Dom 180m, ocieplony 15cm styropian plus dach. Ale stary z lat 70tych z nieogrzewaną piwnicą. Okna plastykowe, ale stare. Instalacja CO niestety też stara na grubych rurach. Proponują mi kocioł gaz. De Dietrich MCR3 EVO 24kW. Według wyliczeń strony powinno mi wystarczyć 10kW. Z tej firmy z niższą mocą jest tylko 16kW. No niby ten duży może chodzić na niskiej modulacji, ale czy faktycznie muszę brać aż taki? I czy będzie wtedy chodził na niskiej modulacji, czy włączał się i wyłączał raczej? Widzę że propozycje instalatorów zawsze są 20kW+ Co to za mania jest?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...