Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marosa77

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

marosa77's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję za odpowiedź. Murarze mają poprawić te kanały poprzez poprowadzenie rury spiro o średnicy 125mm w cześci nadbudowanej, po jednej rurze na stronę komina do jednego kanału 14x9 tym samym rozdzielając te kanały. Zastanawiam się czy to zda egzamin? Na logikę chyba tak, ponieważ 125mm prawie jest ekwiwalentem przekroju 14cm x 9cm. Będzie to tylko niewielkie zwężenie kanału.
  2. No właśnie akurat wszystkie pomieszczenia mają wentylatory. W dwóch łazienkach po prawej można z nich zrezygnować, ale na parterze w kuchni się nie da bo to okap nad kuchenką gazową więc chyba musi tam pozostać. W łazience na parterze też jest wentylator. Przekroje oddzielnych kanałów przed połączeniem to około 14cmx9cm Dzięki za podanie paragrafu przyda się podczas rozmowy z wykonawcą.
  3. Murarze nadbudowali mi komin o dodatkowe 1,5m w związku z podwyższeniem dachu. Przed przebudową wysokość całego komina od podłogi parteru była około 10,5m Wczoraj zauważyłem, że murarze nie zachowali podziału kanałów wentylacyjnych w nabudowanej części, połączyli kanały jak na złączonym rysunku (zrzut z góry komina), dodatkowo zaznaczyłem na czerwono, gdzie znajdowały się i znajdują kratki na ściankach w kominie. Kuchnia i łazienka od lewej na rysunku są na parterze, zaś po prawej jedna łazienka jest na piętrze druga na drugim piętrze. Teraz moje 2 pytania do szanownych forumowiczów: 1. Czy jest to zgodne z przepisami budowlanymi? 2. Czy takie połączenie nie będzie powodować zakłóceń w pracy kanałów wentylacyjnych uwzględniając, ze są one połączone na wysokości 10,5 m Z tego co znalazłem w sieci to nie powinno się łączyć kanałów wentylacyjnych, szczególnie z pomieszczeń o różnym przeznaczeniu, ale czy w tym przypadku jest to duży błąd który będzie wymagał demontażu nadbudowy i zrobienie jej ponownie? Rozważam tę opcję bardzo mocno, gdyż dodatkowo dochodzi do całej zaistniałej sytuacji to że nadbudowa komina z cegły klinkierowej została wykonana mało estetycznie. Zatem jeszcze 3 pytanie: czy demontaż nadbudowanej części to jakiś duży problem dla fachowców? [ATTACH=CONFIG]469097[/ATTACH]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...