Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BostonPrime777

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

O BostonPrime777

  • Urodziny 09.09.1995

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Jak najdalej
  • Województwo
    podlaskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

BostonPrime777's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Collaborator Rare
  • Dedicated Rare
  • First Post Rare
  • Reacting Well Rare
  • Conversation Starter Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Następnym razem jakoś inaczej wstawie pismo, dzięki za uwage
  2. Aktualnie są bezterminowe warunki jak się otrzyma a od 2026 mają być na 5 lat. Chyba że o coś innego pytasz?
  3. Ale narazie nic z tym nie wiadomo tam gdzie składałem wniosek bo nic o tym nie mówili. Nic trzeba czekać około 3 miesięcy. Trochę sporo ;D.
  4. Wszystko jest okej, tylko czekać na pozytywne rozpatrzenie.
  5. Tak tylko z tego co czytałem to 5 letnie warunki mają być dopiero od 2026 a nie nawet 2025.
  6. Jutro będę prawdopodobnie więcej wiedział więc odpisze, bo może ktoś z gminy objaśni co i jak. Ale wydaje mi się że chodzi o jakieś nowe przepisy które weszły w czerwcu tego roku co do planowania przestrzennego. Jak dobrze kojarzę to do końca 2025 roku każda gmina musi mieć mpzp jakoś tak.
  7. Nie no tak pytam bo kierownik budowy i takie tam. Właśnie widziałem filmiki że mają liczniki w jakichś beczkach w ziemii ale mają wodę i przykrywają styropianem przed mrozem ale czy to takie skuteczne? Ciekaw jestem ile taki abonament kosztuje, bo zawsze to z głowy by było bo później z tego licznika poprowadzić rurę do domu szybciej niż czekać aż mi zrobią przewiert pod ulicą do mnie na działkę. Może max 10 metrów za granicę mojej.
  8. PGE. Chyba racja bo będę leciał w razie w na agregacie. Tylko jeżeli chodzi o wode to też lepiej czekać na stan surowy otwarty/zamknięty czy od razu ciągnąć gdzieś na działkę żeby mieć tą wodę? Bo z wodą raczej nie będę mieć problemu ponieważ będę mógł skorzystać z dużej beczki. Czyli jak uzyskam pozytywną decyzję o warunkach to walić od razu do projektanta? Dużego wyboru nie mam ale jest w okolicy jeden którego mocno ludzie polecają. Prowadzi cały nadzór i takie tam. Tylko czy ogólnie nie jest problem jak budowa może się ciągnąć sporo czasu nawet w latach jeżeli nie wejdę w kredyt? Chciałbym robić to etapami, zarobię to coś będę tworzył i tak dalej. A z tym gotowym projektem to może i się wstrzymać bo niewiadomo jak projektant zagospodaruje teren a kupię i wyjdzie jeszcze że lipa.
  9. A może mi od razu zaprojektować wodę i prąd do wniosków gdzie dostałem zapewnienie? Zastanawiam się nad prądem żeby była chociaż ta skrzynka a później sobie poprawadzic do domu.
  10. Jest jakaś średnia kwota za adaptację? Projekty domów które oglądałem to w granicach 3.5-4k PLN. Ale też czasem są rabaty. Teraz sam nie wiem co robić. Może poczekać na wz a później po prostu wybrać się do projektanta i się dowiedzieć bardziej szczegółowo? Tylko z drugiej strony też wiadome jest że będzie chciał jak najwięcej dla siebie i nie będzie patrzył czy chce taniej. Ogólnie jak wygląda cała adaptacja? To jest to samo co zagospodarowanie terenu i czy to jest nanoszone na mapę do celów projektowych? Wiadome na internecie dużo jest ale chciałbym się dowiedzieć po prostu od osoby która już to miała w praktyce z własnego doświadczenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...