Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zoltyyy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    140
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    5

Ostatnia wygrana Zoltyyy w dniu 14 Czerwca

Użytkownicy przyznają Zoltyyy punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Zoltyyy's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

  • Reacting Well Rare
  • Collaborator Rare
  • First Post Rare
  • One Month Later Rare
  • Week One Done Rare

Recent Badges

18

Reputacja

  1. No so intelligent AI quotes previous posts.
  2. Moderacja była na rozdaniu świadectw, teraz wakacje... ....ale już od września wznowią pracę.
  3. Chyba zdobywasz platunową łopatę - 22 lata od ostatniego wpisu odpowiadasz ....
  4. Stawki mają bardzo niskie - na kampanię reklamową. Wnioskuję, że albo interes słabo idzie, albo to Janusze biznesu.
  5. To pewnie była ta jedyna wanna którą udało się producentowi sprzedać - stąd budżet na reklamę zamknął się w 20 groszach.
  6. Szkoda, że wiele z tych tysięcy to były wartościowe wpisy użytkowników...
  7. Dodałem wpis o Czopie dotyczącym CWU, główny wpis pozostał bez zmiany. Co do badań niemieckich - starych domów, instalacji grzejnikowych: czyż to właśnie nie jest typowe dla bloków o których pisze założyciel wątku? Pompa powietrzna przy ogrzewaniu podłogowym, energooszczędnym budynku osiągnie dużo wyższy SCOP i 3.5 nie będzie problemem. W starym bloku, bez wymiany grzejników na niskotemperaturowe obstawiałbym, że jednak SCOP będzie bliższy 2.9.niż 3.5. Chyba, że - o czym nie pisze założyciel, robi się pełną termomodernizację, wymianę starych grzejników na klimakonwektory etc.
  8. Dla Anglii: https://www.gramwzielone.pl/pompy-ciepla/20141168/brytyjczycy-sprawdzili-oplacalnosc-pomp-ciepla Niemieckie badania Fraunhofer: https://www.ise.fraunhofer.de/de/forschungsprojekte/wpsmart-im-bestand.html Pod artykułem jest link do wyników szczegółowych - niestety w języku niemieckim: https://www.ise.fraunhofer.de/content/dam/ise/de/downloads/pdf/Forschungsprojekte/BMWi-03ET1272A-WPsmart_im_Bestand-Schlussbericht.pdf Niemiecki COP 2, o którym pisałem dotyczył CWU. SCOP w Anglii, rzeczywiście niski - z jednej strony łagodniejszy klimat, ale z drugiej strony stare, słaboizolowane domy o dużym zapotrzebowaniu na ciepło i starych wysokotemperaturowych instalacjach. W Twoim przypadku kluczem jest 35 C na zasilaniu. Jaki COP wg keymarka ma twoja pompa przy zasilaniu 55C (instalacja grzejnikowa w bloku) i -2C? Zgadzam się, że grzanie kaskadą PC jest dużo tańsze od ogrzewania z sieci. Znajoma wspólnota grzeje olejem i koszty są horrendalne, niestety przyłącze energetyczne nie pozwala na zmianę na PC.
  9. Fajne założenia: dla PC SCOP 3.5. W Wielkiej Brytanii zimą wychodził średni 2.44, a SCOP 2.8. W Polsce jest zimniej niż w Wielkiej Brytanii. Przy instalacji grzejnikowej i powietrznej PC? Dla CWU też COP 3.5? Badania w Niemczech pokazują około 2.0. A teraz zagadka - jakie przyłącze elektryczne jest potrzebne, żeby zasilić blok mieszkalny ogrzewany PC z COP 2.2 przy -20C: 60 mieszkań po 50 M2, czyli 3000 M2 powierzchni wspólnych, przy zapotrzebowaniu 50 W/m2? C.O.: 50*60*50/2.2 = 68 kW C.W.U.: ok 0.1 kW/os * 150 os/cop 2.0 = 7.5 kW Razem 75 kW, dokładając 0.5 kW na mieszkanie na normalne zużycie razem daje 105 kW. 105 kW przy 400V to zabezpieczenie przedlicznikowe jakieś 150A. Powodzenia w budowie przyłącza...
  10. W takim razie zwracam honor i przepraszam. Rzeczywiście, nie wrzuciłeś nawet linka do firmy.
  11. Czekam na moment kiedy producenci OZE będą obciążani stawką przesyłową przez PSE...
  12. Super - cieszę się, że zarejestrowałeś się, i już 16 minut później pomogłeś odkopując wątek sprzed 6 lat i zrobiłeś wpis z namiarami na firmę. Na pewno nikt nie weźmie tego za spam. Na pewno...
  13. W kotłach (nie wiem czy wszystkich producentów) można ustawić moc maksymalną z jaką będzie grzał. Mając te 6.9 kW, możesz sobie ustawić żeby nie grzał na co więcej niż np 9 kW. Czy daje to oszczędności ? Nie wiem. Ja mam starego Junkersa ustawionego na swoje maksimum 16 kW.
  14. Czyli ograniczeniem nie jest moc kotła a zdolność przekazania energii do wody. Brałbym 15 kW wersję (na cwu ma 20 kW) i zredukował moc na CO. Mam starego Junkersa Modula 16 kW (też ma ok 20 kW na CWU) i od 16 lat, przy 4 osobach w domu dawał radę. Tyle że zasobnik ma warstwowy 83 litry.
  15. Czyli ograniczeniem nie jest moc kotła a zdolność przekazania energii do wody. Brałbym 15 kW wersję (na cwu ma 20 kW) i zredukował moc na CO. Mam starego Junkersa Modula 16 kW (też ma ok 20 kW na CWU) i od 16 lat, przy 4 osobach w domu dawał radę. Tyle że zasobnik ma warstwowy 83 litry.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...