Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piotrek kzm

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Piotrek kzm's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Collaborator Rare
  • Dedicated Rare
  • Reacting Well Rare
  • One Month Later Rare
  • Week One Done Rare

Recent Badges

0

Reputacja

  1. Możesz zmienić krzywą żeby pracował na niższej temperaturze i wolniej dogrzewal dom, wtedy komfort cieplny się zwiększy, bo w syry będzie ciepło cały czas kWh
  2. Szczerze to nie pamiętam, na pewno mniej niż fabrycznie. To jest chyba ustawienie czasu po jakim kocioł ma zacząć grzać mocą maksymalną.
  3. Czy ustawisz 100% czy 1% mocy maksymalnej, to jest bez znaczenia dla mocy rozruchu czy jak to się tam nazywa w instrukcji.
  4. Wyłącza się bo temperatura w pomieszczeniu zostaje osiągnięta. Nie dogrzewa do zadanej przez krzywą temperatury pewnie przez ograniczoną moc, ale skoro dogrzewa dom to może nie ma sensu tego zmieniać, jak szybciej osiągnie 33 to szybciej na grzeje dom, ale i spali więcej gazu pewnie.
  5. obliczenia_ustawien_kotla_wer_robocza.xls Ja dobrałem wg tego i jest spoko. Wszystko psuje modul, trzyma te 25° mimo że krzywa chce inaczej. Dojdzie do 30° czy tam przekroczy 30° i wyłącza kocioł bo temperatura czynnika przekracza zadane minimum. Próbowałem nawet ustawić 25° w domu myśląc, że sterownik widząc większą potrzebę dogrzania pomieszczenia zmieni temperaturę wg krzywej ale nie, trzyma minimum. Wyłącz modul i będzie działać wg krzywej i wyłączy kocioł dopiero jak w pomieszczeniu sterownik złapie ustawioną temperaturę.
  6. Nie wiem jak to się sprawdza przy podłogówce, ja mam wyłączone. Jak było ciepło na dworze, to dawało to radę na tych 35, bo grzał maksymalnie do 39 i się wyłączał, wtedy wystarczyło że temperatura w domu spadła o 0.1 ° i się włączał. Głupio to działa, ogólnie ten sterownik w moim przypadku to chyba 1200 zł wyrzucone w błoto. Wystarczył by salus. Próbowałeś wyliczyć krzywą?
  7. Dlatego, nie wiem czemu tak to działa ale jak u siebie to włączę, to mimo zadanej przez krzywą temperatury np 42°, sterownik blokuje kocioł na temperaturze minimalnej czyli w moim przypadku 35°. 100% grzejniki.
  8. Wydaje mi się, że jest to ustawienie czasu po jakim kocioł ma zacząć grzać mocą maksymalną. A teraz ja, wiecie jak zmniejszyć moc z którą kocioł ma się uruchamiać? W menu nie mam w ogóle podglądu opcji S0, S1 czy S2.
  9. Wyłączyłem modul i kocioł znów grzeje od 20.8 do 21.1 tylko czy tak jest ekonomiczniej niż jak podtrzymywał 21.3 włączając się raz na jakiś czas? Woda w układzie nie zdążyła się mocno wystudzić więc nie musiał grzać wody od powiedzmy 21° tylko np od 30°. Macie pod ręką plik do ustawiania krzywej z objaśnieniem? Gdzieś mi umknął w czeluściach tego tematu.
  10. Jest północ, jest cień, jest 235 cm od gruntu. Testujemy. Dziękuję póki co A więc, krzywa na 3. Przy 15° temperatura grzania 41°, spadło do 9° to na kotle 43°. Krzywa do zmiany raczej, ale inna sprawa jest. Na sterowniku ustawione 21°, grzało od 20.8° do 21.1° . Po montażu sondy, zmieniłem w sterowniku opcje MODUL na on i teraz grzeje od 21.2° do 21.3°, kocioł włącza się na może 30 minut. Offset na 0, build na 10 - tu nic nie zmieniałem. Wrócę może do ustawienia modul off i zobaczę.
  11. Dokładnie tak i właśnie takie temperatury były by u mnie odpowiednie. Te 55 to nawet za dużo, bo przy 45 też kocioł zdoła ogrzać budynek. Jeszcze kwestia wysokości montażu sondy. W instrukcji jest napisane 3 metry. Przygotowane mam wszystko pod 1.5 metra, maksymalnie 2. Będzie to problem?
  12. Ok, czyli minimalną temperaturę ustawić mogę np 37, bo przy obecnej pogodzie kocioł nagrzewa dom do 21° i wyłącza się ale nie z powodu przekroczenia 37°+5 tylko bo nagrzał. A maksymalną np 55°. Dobrze myślę?
  13. Jeszcze szukam potwierdzenia, czy pompa w kotle po podłączeniu czujnika temperatury pracuje ciągle? I czy jak jest termostat pokojowy to on "ma pierwszeństwo", w sensie kocioł nie będzie grzał jak temperatura na zewnątrz spadnie, a termostat nie wyśle sygnału do kotła?
  14. Cześć, dzięki za odpowiedź. Budynek lata 50 czerwona cegła, okna z 2014 dwuszybowe. Izolacja ścian 5 cm styropianu, strop drewniany plus 30 cm wełny. Przeczytałem cały wątek, tu już prawie jest napisany doktorat Kocioł grzał dopiero 1 sezon, od października do października zużycie to 770 m3 gazu na c.o. c.w.u. i gotowanie. Miałem gdzieś zapotrzebowanie na energię wyliczone na ciepło właściwe, wychodziło poniżej 3 kw, kocioł taktuje w takim sensie, że jak termostat pokojowy da sygnał na grzanie to grzeje, osiągnie 21.3 stopnia to się wyłącza. I tak jak nie ma mrozów to powiedzmy 3, może 4 razy na dobę.Nie uzyskam pracy ciągłej, przynajmniej nie udało się to do tej pory, bo minimalna moc kotła to chyba 3.1 kw.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...