Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Slawko123

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3 887
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    8

Ostatnia wygrana Slawko123 w dniu 13 Lutego 2021

Użytkownicy przyznają Slawko123 punkty reputacji!

2 obserwujących

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Slawko123's Achievements

 Lider FORUM (min. 2800)

Lider FORUM (min. 2800) (7/9)

83

Reputacja

  1. Tego nie wiem, ale na mapkach w starostwie jest zaznaczone że droga utwardzona, i nawet zaznaczony jest przebieg tego utwardzenia.
  2. Ja nie piszę że ktoś fizycznie wybudował drogę tylko ktoś planował wybudować i składał papiery. Skoro masz papiery od architekta w sprawie drogi to znaczy że ktoś coś planował. Ja też mam udział w drodze i zarówno ja jak i inni współwłaściciele jedynie posiadają wzmiankę o tej drodze w akcie notarialnym oraz w KW. Żaden architekt nawet nie wie o tym a już na pewno żaden z nas nie planował i nie składał żadnej dokumentacji w jej sprawie. Droga jest z klasyfikacja gruntu PsIII.
  3. Czyli ktoś nie dopełnił obowiązku. Budowaliście drogę więc to architekt/inwestor. Nie masz w papierach czyli nie ma wyłączenia. Nie mieszaj dwóch oddzielnych inwestycji, domu na jednej działce i drogi na innej działce.
  4. W pozwoleniu na budowę lub w dokumentacji do zgłoszenia budowy. W innym przypadku nikt ze zdrowym rozsądkiem nie będzie wyłączał z produkcji rolniczej. I nie działka tylko konkretną powierzchnia tej działki. Całej działki nie można wyłączyć z produkcji rolniczej, musi zostać powierzchnia biologicznie czynna a to określa MPZP, warunki zabudowy itp.
  5. Co rozumiesz pod pojęciem "odrolniona"? Błędne potoczne określanie dwóch różnych pojęć jednym wprowadza chaos. Budowa drogi wymaga dokumentacji. Z niej wynika co zostało zrobione, jakie pozwolenia zostały udzielone itp. Kupujący nie dopilnowali sprawy. Brak dokumentacji=samowola budowlana-kary.
  6. Zbywający nie zatai tego bo to jest integralna część pozwolenia na budowę bądź zgłoszenia zamiaru budowy. W innym przypadku nikt ze zdrowym umysłem nie będzie wyłączał z produkcji rolniczej i ponosił zbędne koszty zwłaszcza że do wyłączenia z produkcji rolniczej potrzebna mapka zagospodarowania działki a to robisz do dokumentacji budowlanej. Poza tym przy budowie budynku na cele mieszkaniowe do 500m2 jest za darmo, więc po co wydawać kasę?
  7. Jeśli zmiana przeznaczenia to z MPZP lub warunków zabudowy. Wyłączenie z produkcji rolniczej to podczas składania o pozwolenie na budowę lub zgłoszenie.
  8. Co rozumiesz pod pojęciem "odrolnienie"? Pamiętaj że są dwa niezależne pojęcia. Zmiana przeznaczenia gruntu i wyłączenie z produkcji rolniczej.
  9. z dokumentu jaki posiada właściciel który wyłączał z produkcji rolniczej i/lub jego następca bo każdy ma obowiązek ten dokument przekazać następcy. Ewentualnie w wydziale geodezji, ale nie w ewidencji gruntów i budynków. Oznaczenie działki w ewidencji może być dowolne niezależnie czy jest to grunt z przeznaczeniem na budownictwo, drogę itp i niezależnie czy jest wyłączone z produkcji rolniczej.
  10. Ja miałem. Teraz mam ze stałą. Jaka jest różnica? Ano taka, ze niezależnie od sposobu spłaty czy rata malejąca, czy stała, odsetki są identyczne dla takiego samego kapitału przy obliczaniu odsetek za dany okres. Natomiast różnica jest w szybkości spłaty kapitału i jego pomniejszania co wiąże się z ogólnie wyższym odsetkami zapłaconymi dla całego okresu kredytowania dla razy stałej. Dzisiaj wybrałbym z ratą malejącą, tak jak za pierwszym razem. szybsza spłata, mniej odsetek.
  11. skalibrować od nowa. Instrukcja do ręki i .... start
  12. dokładnie, poza tym poziom zero zawsze jest 40-60cm powyżej poziomu gruntu w miejscu zabudowy. Weź jakikolwiek projekt domu, to w każdym poziom zero jest powyżej gruntu w miejscu zabudowy. 40m od drogi, to tak jakby ta droga nie istniała, co innego, gdybyś dom budował 6-10m od tej drogi, wtedy architekt adaptujący odpowiednio podniesie poziom zero na równo z drogą lub wyżej. A geodeta??? przyjdzie i wytyczy tak jak ma w projekcie.
  13. koszt wykonania czy to podłogówki(większa ilość rur) czy grzejniki(koszt grzejników, osprzętu itp) jest taki sam. Mam i jedno i drugie. Rozdzielacze potrzebne i tu i tu, a jak przy grzejnikach bez rozdzielaczy(nie polecam) potrzebne trójniki i łączenia w podłodze(nie polecam) przy grzejnikach dodatkowo potrzeba przyłącza, termostaty, przy podłogówce nie ilość rur, jeśli z rozdzielaczami, to przy podłogówce potrzeba więcej, przy grzejnikach mniej, ale doliczając przyłącza, termostaty, trójniki, to koszt wychodzi na to samo albo mniej przy podłogówce. suma sumarum, podłogówka wychodzi taniej, pomieszczenie jest bardziej równomiernie nagrzane, nie zajmuje miejsca pod oknami czy gdzie tam montowane są grzejniki. jedyną wadą podłogówki jest jej bezwładność, co w pewnym sensie możemy zredukować jakaś grupą pompową sterowaną pogodynką.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...