
zp
Użytkownicy-
Liczba zawartości
33 -
Rejestracja
zp's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Też jestem ciekawy czy znajdzie się jakiś użytkownik kotłów tej f-my. W swoim czasie interesowałem się Brotje. Z tego co wiem marka ta w Europie sprzedaje tyle samo, a może i więcej od Buderusa. Niestety polski przedstawiciel sprawia wrażenie jakby mu nie zależało na sprzedaży. Chciałem kupić taki kocioł (zintegrowany z cwu), bardzo mi się spodobał, ale usłyszłem od przedstawiciela, że upust może dostać tylko instalator przez nich przeszkolony. Niestety mój stwierdził że nie znajdzie czasu na kolejne szkolenia i kupiłem inny. Co do przerażenia jakie wywołuje w Joy1 konstrukcja kotła ze stali nierdzewnej, dla mnie to kotły żeliwne są przeżytkiem. Z patelni żeliwnych chyba już wszyscy wyrośli.
-
Dzisiejsze ceny oleju w W-wie to w zależności od ilości i dostawcy 1.83zł do 2.03zł za litr. Na jesieni płaciłem 1.41zł (Statoil). Przy obecnej cenie gaz LPG będzie tańszy (Saddam i strajki w Wenezueli zrobiły swoje).
-
Obawiam się że zwykła rura niekoniecznie może wystarczyć. Czy to koza czy kominek potrzeba trochę ciągu. U siebie podłączyłem kozę do normalnego komina z dodatkowym kanałem wentylacyjnym, ale bez nawiewu. Co do tego czy koza ogrzeje i jakie pomiezsczenie zależy tylko od jej mocy z regułu trochę mniejszej od przeciętnego wkładu kominkowego (u mnie 7.5kW dane producenta). Zaleta to szybka instalacja: wybić dziurę wsadzić rurę i używać. Obok skandynawów również Włosi robią sporo fajnych kóz (http://www.sideros.com)
-
Co lepsze komin tradycyjny czy Schiedel
zp odpowiedział FREDY → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Ztego co pamiętam to ja również zapłaciłem dużo mniej niż podajecie. W 2000r za rondo plus z przewietrzaniem i dodatkowym kanałem wentylacyjnym 9m około 2000zł. A co do działania zero problemu ze skroplinami i kondensatem (piec olejowy). -
Co lepsze komin tradycyjny czy Schiedel
zp odpowiedział FREDY → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Mam jednego schiedla i niestety dwa pozostałe tradycyjne.Co do stabilności to się nie przewraca, a inne aspekty zupełnie nieporównywalne. -
Tak mam zamontowane 5 szt. na jednym zbyt niskim kominie. Nawiewało strasznie, szczególnie zimą, a ten komin obsługuje trzy łazienki i kuchnię. Zefiry pomogły tylko trochę (firma podaje że całkowicie eliminują efekt nawiewania, niestety to nieprawda). Ostatecznie będę jednak musiał po prostu podwyższyć ten nieszczęsny komin.
-
Położyłem cementową. Początkowo brałem pod uwagę tylko ceramiczną , lub blachę. Beton na dachu wydawał mi się nieporozumieniem, profanacją, ale po przeanalizowaniu wszystkich parametrów zmieniłem zdanie. Dachówki cementowe dawnie znacznie mniej popularne od ceramicznych leżą spokojnie w wielu rejonach Polski od ponad 100lat. Wyglądają szaro i ponuro, ale nic się z nimi nie dzieje. Nie były robione z betonu modyfikowanego, barwionego w masie i pokrytego dodatkowo farbami zapobiegającymi nasiąkaniu. Te współczesne przypuszczalnie przetrwają jeszcze dłużej. Skoro beton sprawdza się w fundamentach, dlaczego miałby być nieodpowiedni na dach? Słyszałem o dachówkach złej jakości zbyt nasiąkliwych i nietrwałych, które trzeba było wymieniać po kilku sezonach, ale były to wieści o ceramicznych. Współczesne betonowe wyglądem niczym się nie różnią od ceramicznych, a wygrywają parametrami.
-
Ten mech to niestety prawda, ale nie wiem dokładnie co jest tego przyczyną. Być może zbyt głębokie wnikanie wilgoci i porowatość powierzchni. Mimo wszystko nie przejmowałbym się zbytnio tym problemem. Niczym wielkim to nie grozi, a taki troszkę porośnięty dach wygląda nawet ciekawie. Chciałem tylko powiedzieć że Unibet okazał się empirycznie pod tym względem lepszy od produktu bardziej "firmowego". Dlatego myślę że innymi parametrami też w niczym nie ustępuje, a ceną zdecydowanie wygrywa.
-
Mam taką położona jesienią 2000r (esówka kolor ceglasty ciemny). Sprawuje się bardzo dobrze, ekipa nie narzekała zbytnio przy pracy. Namówiła mnie na nią hurtownia, cena okazała się niższa od blachodachówki i z całą odpowiedzialnością mogę ją polecić. Na dachu wygląda chyba nawet lepiej od Brasa. Żadna z dachówek nie uległa uszkodzeniu, nie rośnie mech (u sąsiada który w tym samym czasie położył ceglastego jasnego Brasa od strony północnej zazieleniło się). Dachówki sprawiają wrażenie wyjątkowo trwałych, po upadku dwóch z dachu po niefortunnym wierceniu ekipy instalującej antenę (dzięki której mogę występować na forum -radiowego łącza internetowego) nic im się nie stało. Na pewno można znaleźć lepsze, ale nie za te pieniądze. Dają 30 lat gwarancji (oczywiście nie wiadomo czy f-ma tyle przetrwa), używają zachodnich technologii a twałość szacowana to ponad 100lat!!! na pewno większa od drewnianej więźby dachowej.
-
Czy ktoś z Forumowiczów buduje "inteligentny budynek" ?
zp odpowiedział a topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Trochę obok tematu, ale sam to słyszałem cytat z rozmowy dwóch kobiet: jedna się chwali: nasz dom będzie domem inteligentnym, druga odpowiada: a ja mam inteligentnego męża, za plecami dodaje "ciekawe kto u niej będzie umiał ten dom obsługiwać, już teraz trzy razy w tygodniu uruchamiają alarm. -
deskować dach pod dachówkę cementową?
zp odpowiedział oorbus → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Ja nie deskowałem. Dachówka leży już prawie trzeci sezon i nic złego się nie dzieje. Akurat dzisiaj żona była na strychu i stwierdziła że śnieg leży na folii w kilku miejscach (nawiało pod dachówkę) ale poza tym jest sucho i przewiewnie. Na pewno klimat dla krokwii w niedeskowanym dachu jest lepszy, drewno dłużej wytrzyma. Na własne oczy widziałem co może się porobić z deskami pokrytymi papą z lepikiem. U znajowych po dwóch sezonach dechy butwieją a w niektórych miejscach pojawił się grzyb. Z tego co wiem drewno źle znosi kontakt ze smołą z papy, a dodatkowo zupełnie nie oddycha. Moja rada dobra folia o wysokiej paroprzepuszczalności (producenci z reguły podają trwałość >50lat) bez deskowania. -
Odbior czesciowy budynku - POTRZEBNA RADA
zp odpowiedział tcic → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Bez kominiarza na pewno się nie obędzie, również dokumentacja geodezyjna powykonawcza, przyłącza jeżeli te które masz, no i to co wpływa na bezpieczeństwo czyli barierki na balkonach i schodach. Ja zrobiłem odbiór częściowy bez większych problemów. Problemy pojawiły się gdy chciałem zakończyć budowę (żeby dostać tzwn. kredyt refinansowy, warunkiem było zakończenie inwestycji). Zmienił się po prostu w gminie inspektor nadzoru i praktycznie wszystkie dokumenty i ustalenia musiałem robić od nowa. Po dwóch miesiącach się udało, dostałem kredyt, zakończyłem budowę i jeszcze załapałem się na ulgę remontową. Życzę wytrwałości i uporu z takimi monopolistami jak energetyka, wodociągi, gazownia no i TPSA trzeba walczyć do upadłego. -
Wyświetliło się jako niezalogowany ale się logowałem. To powyżej to moje i to wszystko prawda.
-
Wszystko fajnie tylko spróbuj go zmusić. Sprawa sądowa? to będzie trwało latami. A może wiecie jak się fachowo nazywa takie uporczywe niczym nieuzasadnione utrudnianie życia sąsiadom. Kiedyś w jakiejś gazecie znalazłem takie określenie, ale w żaden sposób nie mogę sobie przypomnieć jak to brzmiało i gdzie to było?
-
Lepiej od razu zbudować z płyt warstwowych np. Atlantis, lub podobnych. Wyjdzie z tego może nie wielka płyta, ale na pewno wielki HANGAR!!!! p.s. Przepraszam za pseudo żart, ale znam tylko jeden taki przypadek. Znajomy sam budował sobie pomieszczenie gospodarcze z pustaków styropianowych zalewanych betonem, ale on tam nie mieszka tylko trzyma graty.