Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

korbielow

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

korbielow's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • One Month Later Rare
  • Dedicated Rare
  • Week One Done Rare
  • Reacting Well Rare
  • Collaborator Rare

Recent Badges

0

Reputacja

  1. Dziękuje wzystkim za cenne komentarze. Osobiście skłaniam się ku wersji : 6kW z falownikiem hybrydowym np Deye 10kW (przygotowany pod rozbudowę) + magazyn energii ok 10kWh + zwrot z MP6. Czy ktoś wie czy ten falownik Deye ma funkcje Smart Grid? Jeżeli nie ma SG to który inny falownik polecacie? Jaki magazyn energii polecacie ? Jakiej marki?? Chciałbym połączyć panele do PC przez SG. ? Gdzie kupić konstrukcja na grunt ? Czy ktoś może mi polecić gdzie to najtaniej kupić? Może ktoś już przerabiał ten temat.
  2. a jakie panele proponujesz ? Czy ten falownik deye ma funkcja smart grid do pompy ciepła ? Czy warto starać się o dotacje z MP6 ??? Czy ciężko to załatwić ? Gdzie to wszystko najlepiej kupić?
  3. ja też nie wiem czy warto samemu, ale mam obawy że firma weźmie dużo pieniędzy, a samemu będę miał bardzo dużo w kieszeni zaoszczędzone(kwh). Co do jakości wykonania przez siebie jestem spokojny ponieważ mam osobę która jest bardzo dobrze zorientowana w elektryce/elektronice. Pozostaje pytanie czy inwestycja przy obecnych bandyckich warunkach (0 gr do -20 gr za 1 kwh lub 20-30gr)się kiedykolwiek zwróci. Obawiam się paradoksu obowiązku zwrotu za ujemne ceny energii co obecnie jest niewykluczone. Miało być cudowanie(pkt. 84), a jest jak zwykle. Ewentualnie jakikolwiek inny podatek od PV, "Zielonej energii" etc....
  4. a jakieś rady nt montażu PV na gruncie? z czego to najlpiej zrobić ? lub kupić jakis gotowy zestaw montażowy ??? przyznam ze w te wakacje zrobiłem juz peszel pod PV z rur PCV 110(25m). Jezeli bym to kupil to tylko przeciągam kabelki bez kopania.
  5. no ale chętnie wysłucham opini kogoś co ma większe pojęcie niż ja na temat PC i PV. Naprawdę jestem zielony. i Każda opinia jest dla mnie bardzo cenna.
  6. Dlaczego uważasz ze z dotajcą mnie drożej wyjdzie ? myśle za 45tys to moge zamknac całą inwestycja i nic nie dopłacać. Nie wiem ile Mitshubishi bo to jest marka premium i moze jest droższy, ale nikt mnie do tego nie zmusza moge zainstalowac cos co wyjdzie max 45tys. to moja decyza ktora marka wybiore i kto mi to będzie robić.
  7. czyli sugerujesz założenie 6,5 kwp PV bez dotacji z MP i bez baterii ? Ile mniej wiecej to wyjdzie taki zestaw ? gdzie najlepiej to kupic ? na allegro ?
  8. Jakiej firmy falownik hybrydowy, jakie panele ? Jaka moc PV? Jaka moc magazynu, jakiej firmy? Obecne zużycie 2000kwh / rocznie + przyszła PC(niewiadomej mocy). Naprawdę nie mam zielonego pojęcia o tym dlatego proszę o rady.
  9. a na podstawie tego co tam jest wyliczone: "EUco+w = 23,48 [kWh/(m²*rok)]" to jaka powinna byc pompa ? Jaka moc?
  10. można jaśniej? co dokładnie masz na myśli ? Ze mały dom ? Dokładnie taki: projekt
  11. To co powinenem miec mniejsza pompa ?? Proszę o rady bo nie twierdze ze audyt był wykonany prawidłowo. Ja go nie robiłem i kompletnie na tym się nie znam. Dlatego mam też wątpliwości czy w to się pakować. Czy nie zostac przy ekogroszku i oddac ta dotacja komu innemu.
  12. ale czy to się zwróci ? czy nie ? Jeżeli tak to jaka moc ? Jakiej marki ? gdzie kupić. Potrzebuje więcej informacji w jakim kierunku iść?
  13. Dofinansowanie do pompy i montażu 45k. W koszty te trzeba wliczyć wszystkie pierdoły niezbędne do montażu PC + bojler etc. Ogrzewanie mam 100% podłogowe. Wszystkie recenzje które czytam mówią że obecnie nie opłaca się paneli montować. Zima trzeba płacić za prąd do pompy normalną cenę. Latem sprzedaje za darmo albo za 30 gr. Oprócz tego przy mrozach PC staje się zupełnie nie opłacalna i najlepiej by było mieć "dual fuel system". Grzałka bierze bardzo dużo prądu. Wyczytałem że ta firma robi najlepsze pompy, a przy takim dofinansowaniu raczej nie ma sensu brać czegoś taniego. 8 kw z audytu energetycznego. Może źle wyliczył? nie wiem znam znam się. Uważasz ze mniejsza pompa powinna byc?Tutaj widze taka pompa za 21 477 zł. Więc nie jest to 6 -7 k pln jak za jakiegoś za Haiera. liczmy tona na rok, ale to i tak za dużo. Mógłbym dodać jeszcze test który zrobiłem pod koniec stycznia zeszłego roku. Wyjechałem na 12 dni na wczasy wygasiłem w piecu. Jak wyjeżdżałem było w domu 23C po 2 tyg było ok 14C. TEmperatury na zewnątrz w tym okresie były ok -5C +5C. To może odzwierciedli w jakimś stopniu stopień ocieplenia.
  14. Witam! Chciałbym opisać moją obecną sytuację. Mieszkam w 3 letnim domu 112m2. Dom jest bardzo dobrze ocieplony - sciany 20 cm lambda 0,32, dach 30 cm wełna lambda 0,33, podłoga 15 cm lambda 0,31, okna trzy szybowe. Obecnie spalam zimą ok 600-650kg wegla (grudzień, styczeń, luty) mając w domu temp. 23C. Czyli miesiecznie zimą spalam ok 200-220kg węgla z Mysłowic 28-32MJ (bardzo dobry węgiel). Obecnie zużywam 2000kwh rocznie prądu. Niedawno załapałem się na dofinansowanie do pompy ciepła (45k pln) i tu zaczyna się mój dylemat. Nie wiem co powinienem zrobić. Mój plan jest montaź PC monobloc 8kw Mitshubishi Electric. W tym momencie pojawia się kolejny dylemat co z fotowoltaiką. Wiem, że obecnie nie opłaca się ich montaż. Przynajmniej z tego co zdążyłem wyczytać. Proszę o rady. Co powinienem zrobić? Montować te panale z jakiegoś dofinasnowania MP6? Czy to się nie opłaca? Jeżeli montowąć to chyba najtaniej samemu to zrobić. Mam znajomego z uprawnieniami odpowiednimi. Jeżeli się to opłacałby to jakie panele? Jakiej firmy? Jaki falownik? Jaka moc? czy z magazynem czy bez ? Czy może opłaca się kupić coś w Chinach i zamontować? Bardzo proszę o rady ponieważ jestem totalnie zagubiony i nie wiem co robić. Czy może po prostu zostać przy ekogroszku i nic nie robić ????
×
×
  • Dodaj nową pozycję...