Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mikolajgnny

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez mikolajgnny

  1. Do budynku wchodzi rura 160 która skręca w górę (zaraz przy ścianie fundamentowej) redukując do 110 i tak jest pionowo. Zaznaczyłem na zielono rurę 160. I chce skuć beton przy róże 110 (pionowa) i zastosować czwórnik. Z tego czwórnika chce rozprowadzić punkty. szarymi rurami po chudziaku. Tak jak na drugim foto, tylko podglądowe. Moje pytanie jest czy mogę tymi szarymi rurami 70 ciągnąć aż 7,5m przy spadku 1% i czy dosztukować drugi pion wentylacyjny. Czy zastosować rury 50?
  2. Chcę zrobić instalację kanalizacyjną. Główna rura ma 160 ta co wychodzi z budynku i jest redukowana na pion 110. Podejścia po chudziaku (szare rury) zwłaszcza te długie do umywalki i zmywarki chce zrobić rurami 70. WC oczywiście będzie 110.
  3. Cześć, mamy pytanie musze rozprowadzić podejścia do pionu w budynku (tylko jeden pion nie pytać czemu, budynek kupiony w SSO). Mam do wykorzystania 14cm grubości podłogi (utopienie instalacji w styropianie) następnie będzie 6cm posadzki z zatopioną podłogówką. Myślę nad wykorzystaniem rur o średnicy 7cm ze spadkiem 1%, dla najdłuższego podejścia mam możliwość wyprowadzenia w 3/4 długości kolanka i zrobienie wentylacji wychodzącej ponad dach. Pytanie czy dobrze to będzie działać czy może zastosować rurę 5cm ? Jeszcze jest opcja ścięcia 2-3cm chudziaka i utopienie początkowego metra lub dwóch poniżej. Pytanie jeszcze czy dobrze rozumiem uzyskanie spadku 7,5% na długości 7,5m. Różnicę wysokości liczymy od początku rury dolnej krawędzi do końca rury dolnej krawędzi ?
  4. Jeszcze mi takie coś przychodzi do głowy ściąć bloczek, wydłubać piankę wsunąć XPS uzupełnić braki pianką. Styk posadzki z bloczkiem zabezpieczyć XPS.
  5. Jeżeli zlecałem firmie montaż okien to zakładałem, że robią to z jakąś fachową wiedzą. Dopiero znajomy mi powiedział, że coś tu chyba jest nie tak. Zamiast negować moje pomysły, mogłeś podrzucić pomysł co z tym fantem zrobić bez usuwania całego podkładu z pod drzwi tarasowych. Lamda dla aluthermy jest ,040 W/m przy tym jest cienka. Jak wymyśliłem wykonanie jest poniżej na zdjęciu. KkeJ Jeszcze mam pomysł na drugie wykonanie. Ponieważ ytong ma λ = 0.16 W/(mK) może nie warto go wycinać i tylko dac alutherme na niego pod panelem.
  6. Dobry wieczór, Ekipa która mi montowała okna nie wspomniała o poszerzeniach nie wiedziałem że takie coś jest. Nie wiedziałem że jest coś takiego jak ciepły montaż etc.. Ten bloczek to ytong 20cm gruby, siatka i klej przez to że montezy kazali mi ściąć 4cm bloczka i do równania użyłem klej oraz siatkę aby uzyskać poziomy. Mój pomysł jest taki aby ściąć bloczek równo z oknem. Na styku bloczka z posadzka dać alutherme.
  7. Dzień dobry, Mam niedługo pracę hydrauliczne + podłogowa. Proszę o opinie czy z tym progiem przy oknie tarasowym trzeba coś zrobić ? W sensie ściąć na równo z oknem i wstawić styropian. Czy tak zostawić i nie będzie przemarzać czy inne dziwne wianki możliwe które mogą się dziać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...