Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

arszcz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

arszcz's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

  • One Month Later Rare
  • Week One Done Rare
  • Dedicated Rare
  • First Post Rare
  • Conversation Starter Rare

Recent Badges

0

Reputacja

  1. arszcz

    klimatyzacja

    Poprosiłem montera, podłożył mi gumy pod te plastikowe śruby do regulacji, ale to nic nie dało. Dogadaliśmy się , że ja przygotuję fundamencik , a on wpadnie i za małe pieniądze przeniesie mi ją na grunt. Myślę, że to rozwiąże problem, bo od wiosny zamierzam wrócić do grzania klimatyzatorami. Weronikala, jak tam z wyborem klimatyzatora?
  2. arszcz

    klimatyzacja

    Ha, ha dowcipnisie 😀, ja grzałem I-szy sezon do 26 października. Mam dwa splity. W 3.5 kW jednostka zewnętrzna zamocowana jest na garażu dobudowanym do domu i tu jednostki zewnętrznej nie słychać. Druga 2.5 kW jest w sypialni, JZ jest na ścianie domu (trójwarstwowej), blisko okna i ta mi przeszkadza. Na wiosnę wyląduje na gruncie. Jednostki wewnętrzne mi nie przeszkadzały, mruczały sobie cichutko.
  3. arszcz

    klimatyzacja

    Weronikala Ty się nie zastanawiaj wysokością rachunków, tylko zadaj sobie pytanie. Jakiej mocy klimatyzator będzie Ci potrzebny do ogrzania pomieszczenia przy temperaturze np. -15 stopni?, bo z tego co piszesz, ma on być jedynym źródłem ciepła. Zrób sobie zapotrzebowanie na moc grzewczą dla swojego mieszkania na stronie Ciepło Właściwie, zobacz jaką moc daje klimatyzator przy danej temperaturze i na tej podstawie podejmij decyzję. Hałasem jednostki wewnętrznej, z mojego doświadczenie, przy pracy ciągłej klimatyzatora w grzaniu to nie ma się co przejmować (a ja mam klimatyzatory budżetowe), mi bardziej przeszkadza hałas jednostki zewnętrznej.
  4. Ta 3,5 kW grzała 24h i utrzymywała w całym domu te 20 stopni, a w salonie 22-23. Całość zużycia za te 26 dni z cwu i łazienką to ok 275 kWh. Ja takie zużycie akceptuję. przynajmniej w południe przepaliłem trochę kWh, a nie oddałem do Energa za 30 groszy. Koszt tych 275 kWh jest porównywalny do kosztu ekogroszku, który zużyłem w roku ubiegłym. Dokonując montażu klimatyzatorów nie myślałem o grzaniu całorocznym, tylko bardziej o dogrzewaniu wiosna - jesień kiedy produkcja PV jest już całkiem fajna. Napisz jakie będziesz miał zużycie kWh w mroźne dni, bo ja już odpaliłem ekogroszkowca.
  5. robbas mnie też interesuje temat grzania klimatyzatorami. Zamontowałem 2 klimy 3.5 i 2.5 kW. W okresie od 1 do 26 października ta większa, która grzała salon i dogrzewała resztę pomieszczeń zużyła 193 kWh, ta mniejsza w sypialni, chodziła kilka godzin dziennie i zużyła 42 kWh. W pomieszczeniach bez klimy temperatura utrzymywała się ok. 20 stopni . z klimą ok. 22. Na cwu grzałka 35 kWh i parę kWh na dogrzanie łazienki. PV wyprodukowała w tym okresie 160 kWh, klimy i grzałka cwu na oddzielnych fazach, puszczane na max z aplikacji, przy największej produkcji. Dom 100m2 i 2 osoby, klimy budżetowe. Po tym krótkim doświadczeniu zastanawiam się nad pompą ciepła, bo cena zachęcająca. tylko nie testowałem klimatyzatorów w mrozy i nie wiem jakie było by zużycie w moim, podobnie ocieplonym do Ciebie, domu. Myślałem, że PC będzie oszczędniej grzać niż klimatyzatorami, ale electrician pisze co innego.
  6. arszcz

    Hałas pompy c.o.

    henrykow moja pompa jest samoodpowietrzająca. Mareks77 wyłączyłem pompę cwu żeby jeszcze się upewnić, że to nie zawór różnicowy. Oczywiście po wyłączeniu pompy cwu wczoraj, dzisiaj już pompę c.o. słychać. Mój problem nie jest jakoś, dla mnie, uciążliwy, ale mnie ciekawi dlaczego tak się dzieje. Pewnie wytłumaczenie jest proste. Pewne jest, że naczynie wzbiorcze jest za nisko.
  7. arszcz

    Hałas pompy c.o.

    W układzie nie zbiera się powietrze, grzejniki sprawdzone, w najwyższym punkcie mam odpowietrzniki ręczne, odpowietrzone. Pompa odpowietrzona na śrubunkach i tak hałasuje. Dopiero załączenie pompy cwu, na stałe, powoduj wyciszenie pompy c.o.
  8. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu następującej sytuacji. Pompa c.o. hałasuje, "bulgocze" lecz kiedy załączę na stałe pompę cwu po kilku godzinach się uspokaja i chodzi cichutko. Instalacja obecnie wygląda dokładnie jak ta https://www.kotly-witkowski.pl/schematy-podlaczen. Została przerobiona, po wstawieniu kotła na ekogroszek, wcześniej chodziła na grawitacji z górnym zasilaniem. Obecnie, po wyłączeniu pomp, grawitacja działa, nic w układzie nie jest zapowietrzone. Pompa na zasilaniu i naczynie nie jest 30 cm na najwyższym punktem instalacji (bardziej ok 20cm) . Czy to główny powód i dlaczego po włączeniu na stałem pompy cwu pompa c.o. się "wycisza"
×
×
  • Dodaj nową pozycję...