Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Michalnowy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Michalnowy's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • One Month Later Rare
  • Reacting Well Rare
  • Collaborator Rare
  • Week One Done Rare
  • Dedicated Rare

Recent Badges

0

Reputacja

  1. Był kominiarz i doradził mi następujące rozwiązania(oznaczyłem na rysunku na niebiesko) 1. W pomieszczeniu(pokoju) zrobić kanał wywiewny - wyprowadzić pionowo przez otwór w suficie specjalną rurę o średnicy 25cm ocieploną wełną, łącznie miałaby około 4 m długości, wystawała 1m nad dach, i około 20cm ponad kalenicę(szczytowy punkt dachu). na końcu tej rury zamontowany turbowent W jednym skrzydle okna nawiewnik okienny 2. W WC jakiś wentylator wywiewno-nawiewny działający na prąd, który wymieniał by tam powietrze( domyślam się, że to jakiś rodzaj wentylacji mechanicznej?) i ma działać cały czas na okrągło Jak oceniacie to rozwiązanie? czy to będzie dobry pomysł i zapewni wentylację w tych pomieszczeniach
  2. Dzięki za fachową odpowiedź. Czyli opcja z wentylatorem wywiewnym w WC na prąd + nawiewnik w oknie pokojowym to jedyne sensowne wyjście dla zapewnienia wentylacji tych pomieszczeń? Ogólnie Kanał wywiewny jest konieczny w WC?
  3. Więc jeśli nie ma możliwości budowy kanału wywiewnego(dodatkowego komina) to najlepiej będzie zastosować rekuperator ścienny w WC? Czy są jeszcze inne możliwości wywiewu
  4. Podpowie ktoś jakieś rozwiązanie? Jak przebije się przez ściane nawiewnikiem do łazienki tam gdzie wylot komina to będzie ok? A w oknie nawiewnik. Czy jeden komin wywiewny wystarczy na taką powierzchnie? Będzie zapewniony ciąg? Wtedy wyglądało by to tak, że jest jeden kanał wywiewny - komin(około 4m wysokości) + nawiewniki w 4 -ech oknach i 1 w ścianie(WC bez okna)
  5. Dziękuje za profesjonalne doradztwo.
  6. Witam. Proszę o poradę w doborze systemu wentylacyjnego na wydzieloną w budynku powierzchnię 20m2. Z góry przepraszam za amatorskie rysunki, ale jestem kompletnie początkujący w tym temacie. Budynek jednopiętrowy(z nieużytkowym strychem - poddaszem) z roku 1936, ściany 50cm z cegły, ściany nieocieplone, podłoga wylewka betonowa z 10cm styropianu. W planie ocieplenie stropu(drewnianego) wełną 30 cm na całej powierzchni. Ogrzewanie gazowe - kocioł dwufunkcyjny kondensacyjny 22kW. Na powierzchni 60m2 prowadzona jest działalność gospodarcza(studio treningowe) - na tej części jest sprawnie działająca wentylacja grawitacyjna(nawiewniki w trzech oknach + 1 kanał wentylacyjny(wywiewny) w łazience, umieszczony w jednym z dwóch przewodów kominowych) - ta powierzchnia zaznaczona jest na rysunku, na zielono, nie chciał bym zmieniać tej wentylacji Na czerwono na rysunku zaznaczona jest powierzchnia wydzielona w budynku(łącznie około 20m2) o przeznaczeniu socjalno-mieszkalnym. Na tej części w ogóle nie ma wentylacji. Powierzchnia składa się z pokoju 15m2, przedpokoju 3,7m2 i małego WC 1m2. W pokoju znajduje się jedno okno. Pokój będzie przeznaczony do spania, przygotowywania posiłków(kuchnia elektryczna dwupalnikowa i zlew), w planie jest klimatyzator 2,5kW. Ta powierzchnia jest oddzielona od powierzchni działalności gospodarczej(zaznaczonej na zielono). Jak można rozwiązać problem wentylacji w tych pomieszczeniach ? Czy rekuperator ścienny będzie dobrym rozwiązaniem ? I czy ogólnie na części domu może być wentylacja grawitacyjna, a w drugiej części mechaniczna. Dodam, że nie ma za bardzo możliwości budowania dodatkowego komina wentylacyjnego. Nad kuchenką elektryczną przewidziany jest jeszcze okap, wyprowadzający parę przez ścianę na zewnątrz. Proszę o jakieś podpowiedzi
  7. Czy tutaj wogóle potrzebna jest jakaś folia? Czy normalnie wełna w środek i z dwóch stron płyta OSB
  8. Wybudowana jest ścianka z płyty OSB. Oddziela ogrzewany przedpokój od nieogrzewanej klatki schodowej. Nie mam jak ocieplić jej od strony ciepłej-ogrzewanego przedpokoju. Jak powinna wyglądać prawidłowa izolacja od tej nieogrzewanej strony?
  9. Teraz przy 0 stopni na dworze na klatce około 7 stopni. Dom z 1936 roku , ściany z cegły ~50cm, nieocieplony.
  10. Ok, a co zrobić jeśli nie mam takiej możliwości? Tzn mam możliwości manewru tylko od strony zimnej(klatki schodowej)
  11. Witam. Wybudowałem ściankę z płyt OSB we wnętrzu budynku (dom). Ścianka oddziela ogrzewany przedpokój od nieogrzewanej klatki schodowej. Jak wykonać izolacje? Od strony zimnej(klatki schodowej)kolejność: 1. Ścianka OSB 2. Folia paroizolacyjna 3. Wełna 5-10cm 4. Zabudowa z płyty k-g Czy tak bedzie ok?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...