Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czessix

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Czessix's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

  • Week One Done Rare
  • First Post Rare
  • Conversation Starter Rare

Recent Badges

1

Reputacja

  1. Tylko po co to wszystko. Wydanie kupę tysięcy by uzyskać praktycznie NIC! Stodółka stoi solidnie, grunt jest absolutnie suchy. Mieszkam w niej ponad 20 lat i mam splądrować sobie konto, tylko poto by wylać jakiś beton, przy okazji wywalając na dwór żonę i teściową 😉🤣😉. A chodzi tylko o podparcie legarka w dwuch-trzech miejscach. To trochę jak strzał do muchy z armaty. Zapewne następna osoba poradzi aby zburzyć i postawić od nowa. No ludzie, przecież pytałem się tylko o keramzyt.
  2. Remont zacznę dopiero zaraz po Wielkanocy. Praktycznie zapewne nigdy bym tego nie robił, ale w dwóch miejscach siadło podparcie legara i podłoga się trochę ugina. Tak na prawdę ta "pustka" pod podłogą nie miała większego wpływu na mieszkanie. Po 2015 zbudowałem w swym życiu kilka domków 35m całorocznych w systemie szkieletowym. Płyta podłogowa zawsze była taka sama, OSB 12mm / 10cm styropian /2cm wełna z folią alu / folia paroprzepuszczalna/ OSB 27mm. Nawet w trakcie wykończania przy nieogrzewanym budynku zimą, siedząc na podłodze nie odczuwało się zimna. Chciałbym podobny efekt uzyskać po tym remoncie, Zobaczymy jak wyjdzie.
  3. Fajnie to wymyśliłeś, tyle tylko, że to jest bardzo stary budynek gospodarczy, nie ma fundamenów, 3 warstwy cegły i na narożnikach gruzowanie. Przed 100u lub więcej laty to był standard w budowaniu czegoś takiego. W tej okolicy nawet stare domy mieszkalne nie mają fundamentów. Wszystko stoi na sucham zlicowanym piasku i zapewne postoi jescze z kilka setek. Wybierając ziemię zchrzanił bym tylko statykę. Natomiast rura jest w otulinie już ponad 20 lat czyli od początku, jak to robiłem.
  4. Jak chcesz to zrobić w miarę szybko, możesz użyć wełny izolacyjnej fasadowej z utwardzoną płaszczyzną. Nie trzeba używać siatki. Po zaspoinowaniu (jeżeli położysz ze szparami) zacierasz klejem czy też cienkim tynkiem. Jest to wygodniejsze niż kładzenie siatki na sufit.
  5. Pod podłogą nie ma okablowania. Jedna rura miedziana z zimną wodą. Wszystko inne idzie ścianami. To była kiedyś sdtodoło-obora i żadnych mediów tam nie było. Wyższa część ma ok. 15 cm pod podłogą a niższa ok. 30. Chodzi o to czy dać tylko keramzyt czy też keramzyt i styropian. Jeżeli jedno i drugie, to czy pomiędzy trzeba dać jakąś folię, izolację, itp. Czy można kłaść keramzyt bezpośrednio na ziemi czy na warstwę czegoś n.p. agrowłóknina.
  6. Witam, remontowałem dla siebie ponad 100 Stodołę który stała tylko na cegłach. Warto zobaczyć ja wygląda podłoże, czy jest wilgoć w ziemi. Czy w jakimś miejscu fundament "siadł" i są spękania w ścianach. Ze starym domem jest często jak ze starymi ludźmi, im bardziej się pogrzebie tym więcej się chorób znajdzie. Jeżeli podłoże jest solidne, radziłbym wiele nie kombinować. Ja osobiście odkopałem warstwę ziemi do głębokości cegieł (u mnie było to ok 25-30 cm), ok . 15 cm od ściany i zrobiłem wylewkę wychodzącą ok 10 cm powyżej powierzchni gruntu. Potem położyłem na to kafelki klinkierowe. Trzyma się już ponad 30 lat. Pozdrawiam
  7. Witam. Ponad 20 lat temu adaptowałem stuletnią stodoło-oborę. Wpierw jako domek wakacyjny, jednak z czasem stał się budynkiem mieszkalnym. Zaczynałem wówczas remont bez żadnych doświadczeń, więc parę rzeczy zrobiłem nie tak jak powinno. Był to także okres (pierwsza połowa lat 90tych) że z materiałami czy narzędziami było kiepsko. --Niestety teraz trzeba parę rzeczy poprawić. Jak już pisałem budynek ten stara stodoło-obora. W głównym pomieszczeniu (ok 45m2) została skuta betonowa posadzka (była zbyt mocno nasiąknięta... ) i na stalowych kątownikach 50x50 wbitych w ziemię przyczepione zostały łaty budowlane jako legary podłogowe. Na legarach leży płyta wiórowa ok 30mm - bo taką wówczas z wielkim trudem znalazłem. (O OSB można było sobie wówczas pomarzyć.) Prymitywne rozwiązanie, jednak trzymało to ponad 20 lat. Wiedziałem jednak, że w pewnym miejscu dałem "ciała" no i tam gdzie było na kotwach zbyt mało betonu podłoga zaczęła się uginać. Na wiosnę chcę zrobić remont podłogi i dodatkowo położyć izolację termiczną. Mam pewien plan, jednakże chciałbym skonsultować to może z osobami które w budownictwie maję więcej doświadczeń. Plan jest taki, aby wypełnić wolną przestrzeń od gruntu keramzytem. Grunt jest suchy (sypki), nigdy nie było problemu z wilgocią. Może by położyć wpierw np. Agrowłókninę czy coś podobnego. Przy okazji keramzyt wyrównałby skos gruntu jaki tam jest - ok 15 cm. Na keramzycie położyć styropian, na nim folię (?) i płytę OSB. Jak wy to widzicie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...