Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kirnin

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Kirnin's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

  • One Month Later Rare
  • Week One Done Rare
  • Reacting Well Rare
  • First Post Rare
  • Conversation Starter Rare

Recent Badges

0

Reputacja

  1. Niestety to już było ciężkie do wychwycenia. Aż tak dużo miejsca tam nie ma aby swobodnie poruszać się kamera. Widziałem na kamerze hydroizolacje, spod styropianu ktora zachodziła ku gorze w kierunku wylewki. Fakt w niektórych miejscach była ona uszkodzona. Ale żebym się upewnił, mówimy o hydroizolacji, która powinna być na chudziaku pod styropianem? EDIT. Sprawdziłem również wilgotność takim domowym higrometrem z dwoma szpikulcami i rzeczywiście w narożnikach jest więcej niż w pozostałych miejscach. Nie wiem dokładnie jakich parametrów użyć na tym higrometrze, bo ma 6 możliwości typu drewna, beton, cegła, więc też nie jest to do końca adekwatne. Mimo to wartości np. na pozostałej części ściany są typu 0.5% a tutaj np. 2%.
  2. Wydaje mi się, że mam argument na to, że to nie jest wilgoć, ale postaram się również to sprawdzić. Na zdjęciu termowizyjnym, które umieściłem wcześniej widać po lewej takie mniej fioletowe punkty. Po jakimś czasie poszerzyłem w tym miejscu dylatacje paneli i usunąłem folie dylatacyjną, aby móc tam wejść kamerą endoskopową. Po tym zabiegu, na termowizji miejsce to było o wiele, że tak to nazwę, ciemniejsze - zimniejsze, a wyczuwalny ruch powietrza ku górze zwiększył się.
  3. Pisałem, że 10 cm dano, w projekcie jest 15. Też mam obawy, że styk styropianu fundamentowego z tym z elewacji nie jest dobrze wypełniony, bo tak jak wspomniałem, parę rzeczy już wyszło i widać, że to na jana było robione. Nie chce tam nożyka wkładać, trytka cieńka nie przechodzi ale na oko widać, że mogą tam być szczeliny. Idąc dalej, czy próba samodzielnego zapianowania tego ma jakiś sens? Aby się upewnić, że szczelin tam nie ma. Wiem, że to teraz jest tylko powierzchowne działanie, ale chyba mimo wszystko coś "zablokuje"? Jak mam być szczery to wątpie, aby to było na pióro wpust. Takie pewnie są droższe :). Chociaż z drugiej strony, jak widać na zdjęciu z termowizji, które zamieściłem, taka choinka ku górze jest na każdym narożniku gdzie jest słup, to mogłoby pasować, że niedostatecznie wypełnili to połączenie między słupem a bloczkami, czyż nie? Tak, to jest logiczne. W takim wypadku zastosowanie lepszej klasy styropianu i grubszego na ścianie fundamentowej (wraz z prawidłowym montażem) mogłoby mocno zniwelować ten problem?
  4. O styropian pod wylewką. Nie dochodzi do ścian, jest nawet bardziej oddalony niż dylatacja wylewki. Kamerą endoskopową wszedłem dosyć głęboko, więc może źle to nazwałem, że tylko pomiędzy wylewką a ścianą wszedłem. Przekrój w załączniku. Jednak w rzeczywistości tak to nie wygląda. Styropian zamiast 15 na fundamencie jest 10 i to zwykły. O tym bloczku z dodatkiem keramzytu wiem, bo robiliśmy małą odkrywkę. Co do styku konstrukcji to też to rozumiem, że dużo rzeczy na to wskazuje jednak chcę ponownie zaznaczyć, że problem również występuje w narożniku przy podłodze w kuchni sąsiadującej ścianą 24 z bloczków HH z garażem i tam słupa konstrukcyjnego nie ma. Objaw ten sam co przy narożnikach ze słupami. Z drugiej strony znowu myślę, że ten styk ma jednak największy sens bo tam na cokole łączy się fundament ze ścianą zewnętrzną, a objawia się w narożniku kuchni (a nie na całej długości ściany przy podłodze), bo tam jest największa szczelina między wylewką a ścianą i nie jest wypełniona szczelnie folią dylatacyjną. W załączniku również przykładowe zdjęcie termowizyjne z narożnika, ale jeszcze przed pianowaniem. Po pianowaniu temperatura wzrosła przy podobnych warunkach o około 2 stopnie.
  5. Witam. Mam problem z mostkami termicznymi w niektórych miejscach przy podłodze na parterze domu. Dom kupiony od dewelopera, wiec nie wszystko jest wiadome jak zostało zrobione. Najbardziej widoczne jest to w naroznikach, również tych gdzie są zamontowane okna (do podłogi) i drzwi balkonowe. W niektórych miejscach temperatura na termowizji pokazuje 12 stopni. Dylatacja wylewki jest zachowana. Udało mi się wejść kamera endoskopowa miedzy wylewka a ściana i niestety ale brak ciągłości izolacji poziomej z pionowa. Ogólnie w wielu miejscach było czuć podmuch zimniejszego powietrza. Na zewnątrz jest cokół na fundamencie. Trudno mi ocenić jakość ciągłości izolacji, ale podejrzewam, ze gdyby tutaj była lipa to miałbym cały pasek ściany wewnętrznej wysokości cokołu zimniejszy a tak nie jest. Co za tym idzie myśle, ze problem nie jest od zewnątrz, a ponadto problem również występuje na ścianie szczytowej w narożniku w kuchni, która sąsiaduje z ocieplanym (17-18 stopni) garażem. To wszystko sugeruje mi, ze problem jest od dołu wewnątrz budynku. Jednakże została w te miejsca wprowadzana piana przez rurkę. Trochę tego poszło, nie ma co ukrywać. Przedmuchy zostały wyeliminowane, ale temperatura niestety nie wzrosła zadowalająco w psikanych naroznikach, tylko trochę (1-2 stopnie). Patrząc na to z tej perspektywy uważam, ze gdyby problem był tylko od dołu to pianka wchodząc wgłąb w kierunku chudziaka z każdym centymetrem ocieplala by naroznik aż nad wylewka temperatura byłaby zadowalająca. co o tym myślicie? Zakładam, ze pod ława jest chudziak, potem ława, na ławie bloczki keramzytowe, a ściany zewnętrzne to bloczki hh, a w tych naroznikach wg projektu powinny być pręty a słupy żelbetonowe. Ogólnie dużej lipy nie ma, bo normalnie sobie dogrzewam dom, ale wskazania termowizji i pirometrem wskazują na punkty rosy bądź blisko tego punktu i obawiam się powstawania pleśni/grzybów. Dodam jeszcze, ze jak cos wsadziłem miedzy wylewkę a ścianę to nie było na tym widac wilgoci, jak i również kamera endoskopowa nie było widac kropelek wody itp. Czy to możliwe, ze ciagnie od samego dołu przez chudziak, ławę, bloczek keramzytowy? Ale wtedy przecież szło by wyżej domu niz tylko na dole. bede wdzięczny za wszelkie pomocne opinie. Nie jestem pewny czy dalsze pianowanie tego ma sens.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...