Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

arek_s

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    499
  • Rejestracja

arek_s's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. Z tą fotką to tak "od ręki bedzie ciężko" szkoda ze nie zrobiłem jak walczyłem z tym tematem ale to widać gołym okiem - od strony palnika te lamelki są wyrażnie cieńsze (ostre). Moją dennicę wymieniłem na przełomie lata/jesieni zeszłego roku więc jest w stanie "prawie nowym" . Wymieniłem jak moja stara dennica była taka jak Twoja (może ciut gorsza) ale pękła (rozdzieliła się gdzieś tak w połowie) przy wyjmowaniu do czyszczenia pieca. W moim przypadku przyczyną błędu (przekrocznenie temp. spalin) jest ewidentnie zależność między dennicą a wężownicą bo po uszczelnieniu problem zniknął. Poniekąd w jakis sposób ogranicza to jak rozumiem moc kotła (mniejsza powierzchnia wężownicy którą ogrzewa palnik). Na wiosnę jak już minie sezon grzewczy to zabiorę się jeszcze za odkamienienie samej wężownicy (nie wiem jaki jest jej stan zakamienienia). Odkamieniany miałem tylko wymiennik ale tam kamieniania praktycznie nie było więc tutaj może być podbnie ale to jest moim zdaniem jedyna jeszcze przyczyna która wpływa na wychłodzenie spalin (zakamieniona słabiej odbiera ciepło). Czy Ty nie masz teraz problemów z temp. spalin - napisałeś że walczyłeś z tym - co robiłeś?
  2. zaglądałem do środka. Korozji nie ma, lamelki robią się tylko bardziej cienkie (ostre). Teorię którą przedstawiłem z tym zawirowaniem spalin słyszałem już od drugiego serwisanta - nie wiem czy rzeczywiście coś w tym jest czy "to ściema" . Tak czy siak efekt jest taki że błąd przekroczenia spalin pojawił się po kilku latach, wcześniej go nie było (nowszy piec) ale co ważne po uszczelnieniu miejsca pomiedzy korkiem (ta biała izolacja) a wężownicą błędu nie ma. Korek jest prawie nowy czyli nie jest to wina zmniejszenia jego średnicy tylko zwiększenia się "luzu" pomiędzy korkiem a wężownicą co więcej dodatkowo ta "prowizoryczna" naprawa eliminuje upatrywania przyczyny błędu w zakamienieniu pieca. A Twój piec ile ma już lat? nie masz problemu z nadmierną temp. spalin?
  3. przy okazji i ja mam pytanie.... czy wymienialiście już komorę spalania w swoich wolfach? mój piec (cgs 20/160) działa juz jakieś 8-9 lat i pomimo wymiany dolnej izolacji komory przekraczana jest temperatura spalin co kończy się błędem (wymiana izolacji pomogła tylko na jakisc czas). Serwisant stwierdził że te lamelki na wężownicy są już cienkie (zużyte) przez co spaliny nie są właściwie zawirowywane i się nie wychładzają. Nowa komora kosztuje ok. 1,6-2 tys więc koszt nie mały i powoli mam dylemat czy nie trzeba iść w nowy kocioł.....
  4. sprawdź czy na odpowietrzeniu zbiornika wyrównawczego który jest za komorą spalania nie uchodzi powietrze - mi też spada baaaaardzo powoli a za cholerę nie mogę wykręcić wentyla .Dorażnie poratowałem się nakręceniem kapturka z uszczelką ale latem wyjmę zbiornik i wtedy powalczę.
  5. szukam ekipy brukarskiej do wykonania podjazdu przed garażem (ok.80m2) i tarasu (ok.20m2) z bruku klinkierowego. Temat raczej pilny, miejsce wykonania Sulejowek k/Warszawy tel.600-361-021
  6. 35zl/m2 + cokoly10ZLMB(?) proszę przesłaś do siebie jakiś telefon. mój tel. 600-361-021
  7. 35zl/m2 + cokoly10ZLMB(?) proszę przesłaś do siebie jakiś telefon.
  8. jak w temacie - do połozenia gres w garażu 45m2. Oczywiście im ktoś szybciej się tego podejmie tym lepiej
  9. zadzwoń do innych firm ochroniarskich i poproś o ofertę na wykonanie takiej instalacji alarmowej na jaka dostałeś ofertę i wtedy się zorientujesz czy tyle powinno to kosztować.
  10. niewielki warstwowy zasobnik to 20 litrów Ty rozważasz 100l a to juz nie jest mało. Masa ludzi wybiera zwykły zasobnik ok 120 l więc nie wiele większy niż warstwowy o którym piszesz i nie narzekają.
  11. daj na początek grunt śnieżka (kryje drobne nierówności i ma fajną chropowatą fakturę) a potem pomalaj jakąś farbą.
  12. a czy nalezy jakoś szczególnie sprawdzać szamba prefabrykowane - wszyscy twierdzą że szczelne i że cos tam dolewają do betonu i nawet nie trzeba ich smarowac abizolem. Jak to jest tak naprawdę z ich szczelnością?? Mam na mysli tutaj oczywiście szamba z atestem. Dzialkę mam z wysokim poziomem wód gruntowych więc nie chciał bym wywozić szamba co kilka dni.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...