Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pierre

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pierre

  1. Intersująca i bliska mojemu sercu (i stopom) dyskusja. Ja planuję DGP, ogrzewanie konwektorowe i promiennikowe oraz elektryczne maty grzejne w niektórych pomieszczeniach. Podłogówkę zainstaluję w wiatrołapie (są opinie, że to znakomite rozwiązanie, b. mała powierzchnia oznacza niskie zużycie energii, naniesione błoto wysycha szybko, ciepły przedsionek stnowi śluzę i chroni resztę domu od zimna), łazienkach (włączana 20 minut przed pobudką oraz przed wieczornym myciem) i kuchni (z ciekawości jak się sprawdzi, być może uruchamiana w wyjątkowo ponure, zimne i wilgotne dni). W reszcie domu mam podłogi z desek i ogrzewanie ciepłym powietrzem oraz konwektorami lub promiennikami, przy czym w kuchni i łazienkach też mam małe konwektory na wypadek dużych mrozów. Podłogówka ma tylko czujniki podłogowe, co jest zrozumiałe bo jej celem jest tylko komfort a nie ogrzewanie pomieszczeń a w przypadku czujnika temp. w pomieszczeniu system wyłaczałby podłogę po rozpaleniu kominka a to nie o to chodzi. Ciepłą wodę grzeję kolektorami słonecznymi oraz nagrzewnicą umieszczoną w jednym z kanałów gorącego powietrza, tak więc i zimą i latem w boilerze (płaszczowy, 300 l, nierdzewka, firma Watt - Polska) mam szansę na ciepłą wodę bez załączania grzałek elektrycznych, tym bardziej że boiler jest tak dobrze zaizolowany, że trzyma ciepło przez kilka dni. Jak to się sprawdzi? Opowiem za rok.
  2. Jak zwykle zapomniałem się zalogować. To powyżej to moje.
  3. Słusznie ktoś napisał, że to kara za gospodarność. Są ludzie, którzy majątek wydają na podróże, imprezy, drogie ciuchy, używki i co tam jeszcze. Im nic nie grozi. Podobnie tym, których domy wyglądają jak rudery, bo im się palcem nie chce kiwnąć. Natomiast wypieszczony, zadbany, schludny domek obłożony zostanie jedynie słusznym podatkiem katastralnym. Im więcej włożysz w chałupę, tym bardziej ci dokopią. A potem znajomek dyrektorki banku kupi sobie to twoje cacko na licytacji, gdzie trafi, bo cię nie będzie stać na spłatę kredytu. To pa! Miłych snów.
  4. Racibórz - 23,-zł/m2. Znakomite referencje, podobno dokładni i szybcy. Pracują w trójkę. Zaczynają za 2 tygodnie. Cena dotyczy podłóg, ścian, zabudowy gipsów, podłogi ogrzewanej elektrycznie - słowem cena jest stała. Mam tego około 100m2. Napiszę, jak się spisali.
  5. Kupuję Tarnawę retro 18kW w firmie w Żorach. Cena - około 3000,-zł. Jest teraz tak ogromny popyt, że czeka się około 1 miesiąca. Rozprowadzenie powietrza będzie grawitacyjne. Najdłuższy kanał ma 12m, napiszę jak się sprawdza. Zamierzam też na jednym z kanałów zainstalować nagrzewnicę do boilera. Jest to podobne do chłodnicy samochodowej, tylko że działa odwrotnie. Powietrze doprowadzę od dołu kanałem 110mm. Po przeczytaniu postów na pewno założę jakąś przepustnicę, gdyby to faktycznie miało wychładzać pomieszczenie.
  6. pierre

    Kominek z płaszczem wodnym

    Chyba zapomniałem, gdzie jestem. Przecież to dyskusja pasjonatów i akwizytorów a nie wymiana doświadczeń. Jak płaszcz wodny przejdzie etap laboratoryjny, to może się tym zainteresuję. Fruwajcie sobie dalej, ja tam na razie wolę kurz z kratek, ale kto wie, może kiedyś...
  7. pierre

    Kominek z płaszczem wodnym

    Czy pomyśleli Państwo, co będzie w przypadku awarii po stronie wodnej kominka? Kocioł węglowy, olejowy i gazowy po prostu się wyłącza i naprawia. Poza tym woda zaleje nam co najwyżej pomieszczenie gospodarcze. W przypadku kominka to katastrofa. Musimy rozebrać całą zabudowę a woda zniszczy salon. To wcale nie jest takie nierealne. Takie rozwiązanie to po prostu kocioł grzewczy w salonie, prawda?
  8. Wierzba rośnie około 2 - 3 m na rok. Oprócz dużej ilości drewna przydaje się np. jako złoże do przydomowych oczyszczalni scieków. Mam mnóstwo takiej wierzby i sprzedałem już sporo jej sadzonek (po 10gr/szt). Przy małej ilości większe będą koszty przesyłki niż samej wierzby.
  9. Włamywali się trzykrotnie, zawsze tuż pod koniec pobytu różnych ekip. Ukradli przedłużacze, szlifierkę kątową, czajniki (za każdym razem), inne drobne narzędzia. Przy okazji rozwalili ekspres do kawy (?), rozcięli ścianę blaszanego baraku, zniszczyli strop drewniany (weszli otworem okiennym nad garażem i rozwalili podłogę, aby wynieść narzędzia z gotowego już garażu, na szczęście wyszli otwierając drzwi garażowe bez ich uszkodzenia). Za każdym razem wzywałem policję i zawsze będę tak robił - przynajmniej pogorszę im statystyki, skoro nie potrafią złapać przestępców.
  10. Dzięki, paj^ Za wewnętrzny płaciłem podobnie, bo 8,50zł ale jestem bardzo zadowolony. Mam jeszcze pytanie: Jaki odstęp czasowy zastosowałeś pomiędzy tynkowaniem a gruntowaniem i malowaniem?
  11. Luna-tyk, sprecyzuj proszę, co masz na myśli mówiąc o pozostawieniu ścian po farbę jako o nowince . Chcesz malować tynk, czy zamierzasz dać tyk szlachetny? Ile zapłaciłeś za położenie tynku zewnętrznego?
  12. Każdy wymiar bramy powyżej 3 m to kwestia komfortu. Nawet największe samochody się zmieszczą przy tej szerokości. Problemem może być najazd do i za bramą. Jeśli nie jest prosty, to lepsza jest większa brama.
  13. pierre

    Tynki wewnetrzne

    Podasz mi namiary na tych fachowców? adres: [email protected] Pozdrawiam
  14. Mam dokłądnie taki sma problem, jak andrzej k. Co radzicie?
  15. Podsumowując, optymalną kolejnością po stanie surowym otwartym mogłoby być: 1. Peszele (rurki pod inst. elektr., TV, alarm itp.) 2. Tynki 3. Wod-kan i kanały ciepłego powietrza (mam mieć ogrzewanie kominkowe) 4. Podłogi (czy ocieplenie i wylewki wcześniej czy też teraz?). 5. Wstępna inst. alarmowa (za chwilę będzie co kraść) 6. Okna, żaluzje. 7. Drzwi, schody drewniane, werandy, ganki itp. 8. Przeciągnięcie instalacji elektrycznych i innych przez peszele i osprzęt elektryczny, w tym alarm. 9. Armatura sanitarna. Proszę o korekty i uzupełnienia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...