Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomkiewicz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

tomkiewicz's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. nie wiem, jeszcze dom jest w trakcie projektowania, ale na pewno nie będę podpinał (tak jak mi w tym temacie poradzono) agregatu pod wszystkie urządzenia - także odpada zasilanie elektrycznej kuchenki, na pewno nie będę gotował wody ani prasował w przypadku braku prądu. urządzenie nie będzie chodzić często - nie wiem, czy w tej miejscowości są zaniki nawet do kilka miesięcy. Chcę się przede wszystkim uchronić od sytuacji, w której mam do oddania jakiś projekt "na wczoraj", a tu klops, bo przez cały dzień prądu nie będzie. myślałem nad postawieniem tego w dużym garażu kilka(naście?) metrów od domu - nie będzie mi śmierdzieć paliwem/ojelem, ale trzeba będzie kabelki pociągnąć. Jakie są dobre firmy produkujące takie urządzenia?
  2. mówisz, że nawet ten 12kW nie pociągnie domu? Dom stanie na wsi, gdzie prąd jest dostarczany linią napowietrzną - tutaj elektrownia zastrzega sobie przerwy w dostawie prądu do 24h.
  3. rozglądam się za zakupem generatora prądu - najpierw ma służyć na budowie domu, potem już w nim jako zasilanie awaryjne (czyli musi mieć automatyczny rozrusznik). Proszę o radę, co wybrać - powinien uciągnąć powiedzmy trzy komputery (w tym jeden serwer, bez monitora), kino domowe, rekuperator, oświetlenie na żarówkach energooszczędnych lodówkę i piec gazowy do ogrzewania wody. W Obi jest w promocji chyba 3kW za 900zł, a na allegro widziałem i 12kW za 5000zł. Warto dopłacić do większego? Czy jest to jakiś problem, żeby działał po prostu na jednej sieci domowej i jak "wróci" prąd z elektrowni, sam się wyłączał i przełączał na normalne zasilanie? Widziałem w internecie takie skrzynki, które automatycznie przełączają źródło i włączają generator - zdaje to egzamin? Przerwa w zasilaniu urządzeń może być odrobinę dłuższa (kilkanaście sekund?), komputery będą popodłączane do UPSów Czy takie urządzenia można kontrolować z komputera? np. jeżeli będzie za niski poziom paliwa, to mieć jakiś alarm, żeby nie trzeba było biegać do pomieszczenia z generatorem i sprawdzać stan.
  4. Mam zamiar kupić działkę, brzegiem której ma iść rów melioracyjny. Urząd gminy twierdzi, że wystarczy go tylko wykopać, ja spotkałem się z opinią, że należy dodatkowo wzmocnić brzegi (wysiać trawę? siatka wzmacniająca? betonowe płyty?), aby przy pierwszych roztopach rów nie rozpadł się. Jak jest w końcu z tym wzmocnieniem - czy jest potrzebne, czym należy wzmacniać, oraz czy jest to określone przepisami? Chciałbym także wiedzieć, w jakiej odległości od brzegu rowu można stawiać ogrodzenie działki i czy są na to konkretne przepisy (spotkałem się na różnych forach z różnymi opiniami - między 1,5 a 3m).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...