Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

perwer1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

perwer1's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Czy ktoś słyszał o ew. stosowaniu drewna klejonego na strop drewniany - czy ma to sens?/czy się sprawdza? I ile to w ogóle kosztuje np. za 1 m3? Wiem, że kwota zależy od zamówienia ale jak dzwonię po tych firmach to normalnie woda w usta - odsyłają do jakichś różnej maści handlowców lub inzynierów, co to mają wyłączone komórki - co za konspira?
  2. to nie tak - lodówka jako taka leży już dawno w hucie - zakopany jest wyłącznie sam parownik, czyli to co wypełnia zamrażalnik - jako dolne żródło ciepła - sprężarka jest na górze (na razie jeszcze w samym ogrzewanym pomieszczeniu), podobnie jak i skraplacz (ta tylna kratka z lodówki) - zm uwagi na to wlaśnie oddalenie koniecznym było znaczne dosztukowanie miedzianych przewodów żeby to wszystko ze sobą połączyć.
  3. wiem, że fajny. Dlatego nie mogę się doczekać jak to wszystko już ruszy:) A co do trwałości sprężarki - ze starych lodówek można kupować na kilogramy za grosze - jedyna kuka to koszt ponownego napełnienia układu, ale jak powiedziałem kumpel robi to we własnym zakresie (mimo wszystko jednak trochę kosztuje)
  4. mnie nurtuje tylko jedna rzecz- czy takie coś będzie działać - obstrachuje od tego, czy da się taki układ złożyć do kupy po przedłużeniu rurek - Kolega planuje zostawić oryginalna sprężarkę, które musiałaby poradzić sobie z o wiele większą instalacją - a swoją drogą - pamiętam jak Łukasz przygotowywał się do całego przedsięwzięcia - lodówka (bez drzwi) postawiona na maksymalną wydajność chłodzenia - skraplacz gorący jak cholera Możo to jednak jest jakiś sposób - przecież i tu i w pompie za paradziesiąt tysięcy ten sam efekt Carnota - oczywiście moc nieporównywalnie niższa, ale i koszty znikome - fajnie się tak dogrzać za pół darmo robiąc tylko jeden pstryk przełącznikiem (szacowany przez kolegę koszt inwestycji dla jednego systemu to jakieś 20-30 zł - wykop juz był na potrzeby ogolnobudowlane
  5. mam kolegę z podstawówki, nieślubne dziecko Adama Slodowego i MacGywera - niejaki Łukasz. Gościu złota rączka - konstruował m.in. wiele typów kolektorów słonecznych; nie tylko klasyki z grzejników panelowych, ale także takie miedzianym absorberem z nalutowanymi rurkami Cu czernionymi chemicznie oraz (UWAGA!!!) wakumrurowce (rura ze świetlówki z wylanym zwierciadełkiem na połowie rurki i z miedzianymi rurami w środku - powietrze ze środka wyssane prostą pompą próżniową - generalnie cholernie pracochłonne. Otóż mój kolega Łukasz zamierza zbudować pompę ciepła za kilkadziesią złotych. Otóż chce zakopać 3 metry pod ziemią zamrażalnik od lodówki Mińsk, a to co siedzi z tyłu lodówki dać do domu. Twierdzi, że potrafi w jakiś prosty sposób rozszelnić układ, przedłużyć rurki, napełnić freonem i znów to zlutować. Jeśli zda to egzamin, chce tak samo postąpić z 3-4 zarażarkami (wyższa moc sprężarki) i dogrzewać tym dom. Czy to jest wykonalne? ma sens? Bo dla mnie to mimo wszystko to jakiś kosmos
  6. łukiem elektrycznym, czyli normalna elektroda z otuliną? a gdzie zakładkowe, a gdzie doczołowe?
  7. Jeszcze jedno pytanie - tak już a propos - kiedyś widziałem, jak jeden kolo (naście lat temu) wykonywał zbrojenie stropowe używając prętów o długości chyba z 10 m powstałych przez zespawanie dwóch a nawet trzech odpowiednio krótszych - czy tak mozna w ogóle robić?
  8. a mozna dać mniej? żartuję
  9. w projekcie mam strop monolit chyba 14 cm grubości. Wymiary największego pomieszczenia w obrębie ścian nośnych to 5.10 albo 5.15 na 6.20 - czy to nie jest za mało?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...