![](https://forum.murator.pl/uploads/set_resources_1/84c1e40ea0e759e3f1505eb1788ddf3c_pattern.png)
RB
Użytkownicy-
Liczba zawartości
195 -
Rejestracja
RB's Achievements
FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)
10
Reputacja
-
Przeprowadzka była 10 grudnia-wszystko na zawał serca. Sami układaliśmy panele i sami malowaliśmy a jest trochę tego. Jeszcze nie wszystko skończone ale już mieszkamy i 3 tydzień delektujemy się tym wspaniałym uczuciem przestrzeni. Zmęczony ale zadowolony pozdrawiam wszystkich w starym roku i życzę dużo sił i wytrwałości w realizacji swoich celów w 2006 roku. RB
-
Zapytanie jak w temacie. Jeden producent drzwi mówi, że najpierw montuje się drzwi a drugi odwrotnie. Ten który mówi,że najpierw drzwi agumentuje to tym, że jeśli najpierw podłogi to później po montażu drzwi panele wokół ościeżnicy są jakby zaniżone od klinowania. Z drugiej strony jeśli zamontuje się wcześniej drzwi, zwłaszcza z ościeżnicami to narażone są na obicia i brudzenie w czasie póżniejszych robót- takie jest moje zdanie. A jak było u Was?
-
Czy można pominąć wygrzewanie wylewki ok. 7cm nad podłogówką przed położeniem płytek ceramicznych na podłodze? Prawdopodobnie przeciągnie się podłączenie gazu a miałem w planie wygrzać wylewkę nad podłogówką za ok. miesiąc od dzisiaj. Czytałem gdzieś na forum, że na wysychanie 1cm wylewki trzeba liczyć 7dni. Czy po odczekaniu ok. 2 miesięcy można by położyć płytki ceramiczne na takiej podłodze a dopiero jesienią - gdy będzie doprowadzony gaz, zrobić delikatne wgrzewanie podłogówki. Innym rozwiązaniem jest wstrzymać się do jesieni z wygrzewaniem i z kładzeniem płytek ale to wszystko opóźnia. Płytkarz twierdzi, że ludzie nie robią wygrzewania przed kładzeniem płytek dopiero później delikatnie podnoszą temperaturę. Proszę o Wasze wypowiedzi i opis doswiadczeń w tej sprawie
-
GERDA i moje utrapienie. Jak i gdzie interweniować??
RB odpowiedział ara → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Napisz Ara jaką masz okleinę i jaki masz rodzaj drzwi? Czy przypadkiem nie jest to spowodowane rdzewieniem metalowej wewnętrznej konstrukcji drzwi, czy to jest problem w samej okleinie? Czy ta okleina u Ciebie to jest płyta plastikowa z naniesionym kolorem czy wzorem? Czy drzwi są bardzo nasłonecznione? Nam zamontowano 5 dni temu drzwi Gerdy GSX w kolorze "złoty dąb". I od samego początku te drzwi są reklamowane. Płyta czołowa po przyciśnięciu palcem wgniata się na głębokość ok. 2mm, najbardziej przy ramie z zawiasami i na górnej ramie. Przy ramie z zamkami tego problemu nie ma. Według wyjaśnień montażystów ta płyta czołowa jest wyciągana od dołu po odkręceniu dolnej listwy drzwi. Płyta czołowa to według mnie jest cienką płytą plastikową z naniesionym kolorem pod którą powinno być jakieś dobre wypełnienie i po problemie. Moje zapytanie do osób które mają już drzwi Gerdy, czy u nich też tak się dzieje? A może montażyści Gerdy coś podpowiedzą? -
Sharkii -napisz jakiej długości klocki drzewa możesz wsadzić do kominka i jak długo trzyma ciepło ?
-
Sp5es - czy mógłbyś podać konkretne nazwy preparatów do zaimpregnowania rdzawych śladów na ścianie po tynkowaniu?
-
VAILLANT - temat ogólny na temat kotłów, sterowników, funkcjonowania
RB odpowiedział rafslusarczyk → na topic → Ogrzewanie
jak duża jest ta obniżka?- 124 odpowiedzi
-
- (mini
- -zawór
-
(i 40 więcej)
Oznaczone tagami:
- (mini
- -zawór
- anoda
- atmotec
- błąd
- calormatic
- cwu
- czego
- czujnik
- eksplozje)
- kocioł
- kondensacyjnym
- konfiguracja
- kotła
- obniża
- ogrzewanie
- opinie
- piec
- pieca
- piecem
- podgrzewacz
- pogodowy
- pomoc
- powietrzno-spalinowy
- problem
- program
- prosze
- przegląd
- przelewanie
- regulator
- sterownik
- służy
- temperatury
- trójdrożny-podlaczenie
- układ
- układu
- ustawienia
- vaillant
- vr10
- wody
- wybuchowe
- zapalanie
-
Dzisiaj na spacerze dostrzegłem, że budują 2 podobne domy do mojego z maxa 25cm i to trochę zmiękczyło mojego Teścia. Ja również robię się spokojniejszy przed jutrzejszym rozpoczęciem robót i mam zamiar robić tą instalację w ścianach. Może ktoś jeszcze dołączy się do wypowiedzi.
-
Dziękuję bardzo za wypowiedzi Thalex chodziło mi o widok rur c.o. w bruzdach poziomych bo w pionowych to raczej nie ma problemu. To ostatnie zdjęcie, to wnioskuję, widok instalacji pod oknem balkonowym na piętrze. Czy miałeś jeszcze sytuację, że trzeba było rury poprowadzić w wylewce na parterze pod drzwiami lub podobnymi oknami Chodzi mi o to jak można wtedy spuścić wodę z takiej instalacji w razie potrzeby jeśli te fragmenty instalacji pod drzwiami balkonowymi czy np. wejściowymi schodzą w wylewkę a potem z powrotem w górę . Tworzy się tam coś w rodzaju litery U. Czekam jeszcze na więcej wypowiedzi. Ostatnia noc była dla mnie koszmarna.
-
Dziękuję za wypowiedzi. Proszę o więcej Thalex może znajdziesz jeszcze zdjęcie ze schowaną instalacją c.o. w poziomie.
-
1950-napisz proszę skąd wynika Twoja pewność
-
Jareko - chałupa jest bez piwnic, parter z użytkowym poddaszem Też myślę, że powinno być ok. Czekam dalej na wypowiedzi osób, które w maxie chowały instalację. Nie myślę, że tylko ja na taki pomysł wpadłem
-
!950-bo mam te rury już kupione przed 1maja zeszłego roku. Jareko- wiem, że na Ciebie można zawsze liczyć. Mój Teściu powiedział już wcześniej, że przedtem robiono grubsze ściany.
-
Gdyż chcę mieć możliwość ewentualnego zlokalizowania nieszczelności instalacja w rurach miedzianych łączonych poprzez lutowanie.
-
Kto chował instalacje c.o. w ścianach swojego domu i przy jakiej grubości tych ścian. Chciałem schować te instalacje w ściany ale jeden instalator zasiał ziarno niepewności, do niego ostatnio dołączył się głos Teścia - że to jest podcinanie budynku. Kierownik budowy i projektant z biura powiedzieli, że można. Ściana jest z Maxa 29cm, bruzdy w praktyce wychodzą na głębokości 5cm. Jestem w kropce i czekam na wypowiedzi.