Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RB

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    195
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez RB

  1. Przeprowadzka była 10 grudnia-wszystko na zawał serca. Sami układaliśmy panele i sami malowaliśmy a jest trochę tego. Jeszcze nie wszystko skończone ale już mieszkamy i 3 tydzień delektujemy się tym wspaniałym uczuciem przestrzeni. Zmęczony ale zadowolony pozdrawiam wszystkich w starym roku i życzę dużo sił i wytrwałości w realizacji swoich celów w 2006 roku. RB
  2. Zapytanie jak w temacie. Jeden producent drzwi mówi, że najpierw montuje się drzwi a drugi odwrotnie. Ten który mówi,że najpierw drzwi agumentuje to tym, że jeśli najpierw podłogi to później po montażu drzwi panele wokół ościeżnicy są jakby zaniżone od klinowania. Z drugiej strony jeśli zamontuje się wcześniej drzwi, zwłaszcza z ościeżnicami to narażone są na obicia i brudzenie w czasie póżniejszych robót- takie jest moje zdanie. A jak było u Was?
  3. Czy można pominąć wygrzewanie wylewki ok. 7cm nad podłogówką przed położeniem płytek ceramicznych na podłodze? Prawdopodobnie przeciągnie się podłączenie gazu a miałem w planie wygrzać wylewkę nad podłogówką za ok. miesiąc od dzisiaj. Czytałem gdzieś na forum, że na wysychanie 1cm wylewki trzeba liczyć 7dni. Czy po odczekaniu ok. 2 miesięcy można by położyć płytki ceramiczne na takiej podłodze a dopiero jesienią - gdy będzie doprowadzony gaz, zrobić delikatne wgrzewanie podłogówki. Innym rozwiązaniem jest wstrzymać się do jesieni z wygrzewaniem i z kładzeniem płytek ale to wszystko opóźnia. Płytkarz twierdzi, że ludzie nie robią wygrzewania przed kładzeniem płytek dopiero później delikatnie podnoszą temperaturę. Proszę o Wasze wypowiedzi i opis doswiadczeń w tej sprawie
  4. Napisz Ara jaką masz okleinę i jaki masz rodzaj drzwi? Czy przypadkiem nie jest to spowodowane rdzewieniem metalowej wewnętrznej konstrukcji drzwi, czy to jest problem w samej okleinie? Czy ta okleina u Ciebie to jest płyta plastikowa z naniesionym kolorem czy wzorem? Czy drzwi są bardzo nasłonecznione? Nam zamontowano 5 dni temu drzwi Gerdy GSX w kolorze "złoty dąb". I od samego początku te drzwi są reklamowane. Płyta czołowa po przyciśnięciu palcem wgniata się na głębokość ok. 2mm, najbardziej przy ramie z zawiasami i na górnej ramie. Przy ramie z zamkami tego problemu nie ma. Według wyjaśnień montażystów ta płyta czołowa jest wyciągana od dołu po odkręceniu dolnej listwy drzwi. Płyta czołowa to według mnie jest cienką płytą plastikową z naniesionym kolorem pod którą powinno być jakieś dobre wypełnienie i po problemie. Moje zapytanie do osób które mają już drzwi Gerdy, czy u nich też tak się dzieje? A może montażyści Gerdy coś podpowiedzą?
  5. Sharkii -napisz jakiej długości klocki drzewa możesz wsadzić do kominka i jak długo trzyma ciepło ?
  6. Sp5es - czy mógłbyś podać konkretne nazwy preparatów do zaimpregnowania rdzawych śladów na ścianie po tynkowaniu?
  7. Dzisiaj na spacerze dostrzegłem, że budują 2 podobne domy do mojego z maxa 25cm i to trochę zmiękczyło mojego Teścia. Ja również robię się spokojniejszy przed jutrzejszym rozpoczęciem robót i mam zamiar robić tą instalację w ścianach. Może ktoś jeszcze dołączy się do wypowiedzi.
  8. Dziękuję bardzo za wypowiedzi Thalex chodziło mi o widok rur c.o. w bruzdach poziomych bo w pionowych to raczej nie ma problemu. To ostatnie zdjęcie, to wnioskuję, widok instalacji pod oknem balkonowym na piętrze. Czy miałeś jeszcze sytuację, że trzeba było rury poprowadzić w wylewce na parterze pod drzwiami lub podobnymi oknami Chodzi mi o to jak można wtedy spuścić wodę z takiej instalacji w razie potrzeby jeśli te fragmenty instalacji pod drzwiami balkonowymi czy np. wejściowymi schodzą w wylewkę a potem z powrotem w górę . Tworzy się tam coś w rodzaju litery U. Czekam jeszcze na więcej wypowiedzi. Ostatnia noc była dla mnie koszmarna.
  9. Dziękuję za wypowiedzi. Proszę o więcej Thalex może znajdziesz jeszcze zdjęcie ze schowaną instalacją c.o. w poziomie.
  10. 1950-napisz proszę skąd wynika Twoja pewność
  11. Jareko - chałupa jest bez piwnic, parter z użytkowym poddaszem Też myślę, że powinno być ok. Czekam dalej na wypowiedzi osób, które w maxie chowały instalację. Nie myślę, że tylko ja na taki pomysł wpadłem
  12. !950-bo mam te rury już kupione przed 1maja zeszłego roku. Jareko- wiem, że na Ciebie można zawsze liczyć. Mój Teściu powiedział już wcześniej, że przedtem robiono grubsze ściany.
  13. Gdyż chcę mieć możliwość ewentualnego zlokalizowania nieszczelności instalacja w rurach miedzianych łączonych poprzez lutowanie.
  14. Kto chował instalacje c.o. w ścianach swojego domu i przy jakiej grubości tych ścian. Chciałem schować te instalacje w ściany ale jeden instalator zasiał ziarno niepewności, do niego ostatnio dołączył się głos Teścia - że to jest podcinanie budynku. Kierownik budowy i projektant z biura powiedzieli, że można. Ściana jest z Maxa 29cm, bruzdy w praktyce wychodzą na głębokości 5cm. Jestem w kropce i czekam na wypowiedzi.
  15. Dzięki za info Gratuluję, gratuluję i jeszcze raz gratuluję przeprowadzki. Mogę sobie tylko wyobrazić ile wysiłku wymaga doprowadzenie do tego szczęśliwego momentu. Czekamy na zdjęcia. My natomiast obecnie nie możemy wybrać płytek. Jeździmy od wystawy do wystawy i co się napalimy to tak szybko się rozmyślamy. Napisz jeszcze czy masz regulator pogodowy czy pokojowy i jak się spisuje? My również zdecydowaliśmy o tym, że będziemy grzać kominkiem okazjonalnie i stąd rezygnacja z drogiego kominka Makrotermu. W jego miejsce rozglądam się za jakimś innym. Obawiam się tylko aby wybrać taki, który nie zakłócałby wentylacji grawitacyjnej w domu. A jak z tym jest u Ciebie ? Pozdrowienia
  16. Cześć W&W Jestem na etapie wyboru kotła gazowego oraz kominka. Napiszcie jakie modele macie, jak się spisywały przez zimę ile miesięcznie wyniosło Was ogrzewanie. Zrezygnowaliśmy z turbokominka Makrotermu stąd moje zainteresowanie innymi kominkami. Obecnie u nas trwa montaż alarmu. W następnym tygodniu wchodzą hydraulicy potem wylewki itp. Sam w wolnych chwilach robię konstrukcję pod karton gips. Włodek obiecałeś dalszą część zdjęć-niecierpliwie czekamy Wojtek - czy Wy już przeprowadziliście się ?
  17. Thom35-dla mnie też prześlij proszę nazwę firmy
  18. MaBi napisz proszę coś więcej - jaki masz model, jak długo trzyma ciepło itp.
  19. Dzięki za wypowiedzi Zgodnie z sugestią Barbicha rozmawiałem z wykonawcą nr 3-nie jest to żaden problem dla domu żeby schować rury w ścianę. U niego jest problem z większą ilością pracy i brakiem bruzdownicy. Proponuje mi abym odsprzedał miedź i on by mi wykonał instalację rozdzielaczową w oparciu o rury plastikowe ułożone w wylewce. Twierdzi, że nie ma połączeń lutowanych i łatwo zlokalizować uszkodzony obwód. No to więc wyłonił się kolejny dylemat. Przedzwoniłem również do biura projektowego i tam również powiedziano mi, że te rury można spokojnie schować w ściany. Czekam dalej na Wasze przemyślenia i doświadczenia.
  20. Dzięki za odpowiedź, może ktoś jeszcze się wypowie-czekam
  21. Mam ochotę poprowadzić przewody c.o. w ścianach ze względu na lepszy dostęp do ew.nieszczelności. Mam już kupioną większość rur miedzianych / metoda lutowania/. Jeden wykonawca mówi, że to jest podcinanie konstrukcji budynku takie rowki poziome w Maxie. Straszy mnie zawaleniem się budynku. Chce kłaść rury w wylewce. Sprawdziłem, że te rowki praktycznie są na ok. 5 cm a ja mam ściany zrobione z Maxa na 29cm. Drugi wykonawca nie widzi problemu ze schowaniem rur w ścianach. Kierownik budowy twierdzi, że w ścianie takie instalacje można poprowadzić. Dodam, że miałem już robione rowki bruzdownicą pod elektrykę. Co o tym wszystkim sądzicie?
  22. Nurni Napisz coś więcej o tej posadzce - też jestem taką zainteresowany. Jaki jest koszt, jak ją wykonać?
  23. Czy przy wyborze sprzętu na wyposażenie kuchni zdawaliście się na wykonawcę mebli czy sami dobieraliście sprzęt. Co wychodzi taniej? W biurach często pada nazwa Ariston- co sądzicie o tej marce?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...