Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bell

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    65
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Bell

  1. Myślę, że można użyć tynku sylikatowego i oczekiwać odeń lepszej i łatwiejszej zmywalności. Reszta istotnie nie ma większego znaczenia.
  2. Mój dom wybudowały w dużym zakresie ekipy górali. Nie dam nic złego powiedzieć o ludziach. Mentalność , czy charaktery, jak każdego człowieka mogły być różne, ale sumarycznie ekipy górali zdecydowanie odstawały od moich "rodzimych",mazowieckich i to zdecydowanie i wyłącznie na duży plus.
  3. Fajktycznie, ogrodzenie jest super. Może wcale nie być droższe od np. siatki.
  4. ..i tak nic na to nie poradzimy. Możemy tylko sobie tak piskliwie popisywać na tym forum.
  5. Jak w temacie. Ile płacicie za m3 drewna kominkowego (oczywiście pociętego , już do kominka)?
  6. A jak jest z przewodami telefonicznymi? U mnie ekipa położyła dość grube czarne przewody z systemu napowietrznego przesyłu telefonicznego. Nie używali żadnych peszli - przewody zakopane są w ziemi "na goło".
  7. Chyba nikt jednakowoż nie otrzymał anonsowanych namiarów. Gratulujemy kultury !
  8. ...i ja, i ja...(jeśli to możliwe skorzystać z namiarów, fotek i cennika)
  9. Bell

    kominek Jotul - opinie

    Tesko! Śledzę co pewien czas wątki na forum oraz rozmawiam z sąsiadami "kominkowiczami". Sam mam już instalację pod "płaszcz" ale... chyba nie widzę się wstającego codzień rano z godzinę przed wszystkimi w celu rozpalenia i rozgrzania. Nie widzę też powrotu wieczorami po pracy i kolejnej godziny na rozpalanie. Pozostaną urocze i kominkowo ciepłe weekendy, co , jak widzisz, chyba wyklucza raczej zasadność posiadania kominka jako głównego źródła. Płaszcz raczej na pewno się szybko w takiej sytuacji nie zwróci. Dodam, że podoba mi się wygoda "bezobsługi" mojego Viessmana. Wiem, powiesz: rosną ceny gazu...masz rację, ale...pozostanę raczej jako sprzyjający zapalonym kominkowcom pragmatyczny i leniwy"kominkowicz weekendowo-rekreacyjny". Pozdrawiam
  10. Bell

    kominek Jotul - opinie

    .. i ja tak myślę, choć wstępnie interesowałem się DGP czy też nawet płaszczem wodnym.
  11. Modrzew - materiał świetny na więźbę, ale diablo trudno weń wbić gwoździki, a jeszcze trudniej wyciągnąć. Może wiele lat wydzielać żywicę przez co prawdopodobieństwo robali jest małe, nawet bez impregnatów.
  12. Dana Te, o których piszesz - to juz nie sa najtansze. Myslalem o takich za 7-10pln/m2
  13. damiang ma absolutną rację jeśli chodzi o wspomniane wangi. Uważam, że są konieczne raz jako zwykłe "listwy odbojowe"dla dolnej części ściany, a dwa jako ważna ochrona lampek. Taką dobrą wangę wcale nie jest tak łatwo zamówić u każdego stolarza (właśnie mam obecnie taki problem). Niby proste docięcie odpowiedniej deski...a jednak.
  14. Przestrzegałbym stanowczo przed stosowaniem najtańszych wykładzin tzw. biurowych do pomieszczeń mało uczęszczanych (zakładam, że do innych "reprezentacyjnych" takich wykładzin wogóle nie bierze się pod uwagę). Położyłem na wylewkę w ub. roku tego typu wykładzinę w jednym pomieszczeniu poddaszowym. Dziś są strzępy i tragiczny wygląd. Szkoda wogóle tych na szczęście niewielkich pieniędzy wydanych wówczas.
  15. Widziałem ciekawe oświetlenia salonu z kilkunastu halogeników montowanych w rogach pokoju w sufitowych płytach k-g, w okolicy kominka. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie system włączania tych świateł - na czujnik ruchu. Jako dodatkowe oświetlenie iluminacyjne włącza się nieoczekiwanie, gdy zbliżysz się do strefy. Ciekawy pomysł - efekt bardzo fajny. Myślę, żeby tak u siebie.
  16. Mam właśnie skończoną i oglazurowaną małą łazienkę na parterze. Radzę zdecydowanie jasne kolory, podkreślone kontrastowo ciemnymi paskami u dołu i/lub u góry (podkreślą jasność i przestrzenność "środka")
  17. Napisz ile potrzebujesz sztuk. Mam ładne ławki robione metodą chałupniczą za niższe pieniądze niż widziałem w sklepach W-wy. Jednakże jeśli chodzi tylko o jedną ławkę ,to myślę że transport do Warszawy nie bardzo będzie się opłacał. Mogę wysłać zdjęcie ławki (ławek -bo są 4 rodzaje).
  18. Pytałem raczej o koszt całościowy (za m2) z materiałami (bez samego tynku - rozumiem, że można wybrać bardzo różne rodzaje tynków stąd i duże możliwości różnic w canach). U mnie wchodzi w grę styropian 15 cm, kleje zaprawy zewnętrzne, kątowniki.
  19. Dostałem ofertę na ocieplenie zewnętrzne domu (15cm styropianu) "pod klej" - bez tynku - za 68 pln/m2 (koszt całościowy z materiałem). Czy to aby tochę nie za drogo? Okolice Warszawy.
  20. O Brugmanach słyszałem dużo dobrego. Na moim etapie poszukiwań również wybrałem na razie Brugmany.
  21. Chyba 100 wystarczy jesli "spadek poziomu " kanalizacyjnego jest duży i nie ma załamań i progów. Głębokość przemarzania ma nieco mniejsze znaczenie. Oczywiście jednak wszyscy robią 160 (ja też tak zrobiłem) - nieistotna różnica w kosztach, a spokój. Nie zapomnij o wyczystkach.
  22. Zdaje się, że nowe przepisy (wprowadzone niedawno) określają całkowitą szerokość zabiegową schodów na 240cm. Ale dotyczy to rozpoczynanych budów
  23. Stosowałem bezbarwny drewnochron. Zakupiłem rozpylacz ogrodowy lepszej klasy. Dużo wygodniej i lepiej niż pędzlem. Potrzeba jednak dużo impregnatu.
  24. Zapłaciłem w ub.roku 4200 za ok. 160, pktów (niedaleko W-wy) z szafką rozdzielczą i całą oprtawą instalacji (odbiór, szafki zewn. itd). To nisko jak na rejon. Ale ekipa też nie z W-wy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...