Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

markis

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez markis

  1. Jednak poszliśmy do PINB. Twój post Oskar przeczytałem już po fakcie. Pan inspektor, z którym rozmawialiśmy mam wrażenie, że chce nam pomóc wybrnąć z tej sytuacji. Doradził nam aby poczekać na decyzję o przeniesieniu pozwolenia i wtedy "zobaczy się co dalej". Jednak niepokoi mnie pewna rzecz. To stare pozwolenie już wygasło, więc przeniesione na nas dalej będzie nieważne. Czy się mylę? Dlatego właśnie poszliśmy do PINB. Chcieliśmy uniknąć sytuacji, że w przyszłości, może przy odbiorze albo i później Nadzór stwierdzi, że pozwolenie wygasło przy przerwaniu budowy i cały czas budowaliśmy samowolę choć nieświadomi tego. Chcemy to wyjaśnić teraz zanim jeszcze poniesiemy na pewno niemałe koszty na dokończenie budowy. Wiem, że powinniśmy zastanowić sie nad tym wszystkim zanim jeszcze zdecydowaliśmy się na zakup tej działki, ale cóż "madry Polak po szkodzie". Nie spodziewaliśmy się aż takich "biurokratycznych problemów".
  2. Witam i dziękuję za odpowiedzi. Poprzedni właściciel budował budynek gospodarczy (pisałem w pierwszym poście). Ja wystąpiłem do Urzędu Miasta o warunki zabudowy dla budynku mieszkalnego i dostałem je. Obecnie złożyłem do UM wniosek o przeniesienie pozwolenia na budowę i projektant przygotowuje nam projekt zastępczy. W UM powiedziano nam, że musimy jeszcze iść do Nadzoru Budowlanego i nie wiem właśnie czego tam mogę się spodziewać.
  3. Witam! Kupiliśmy działkę z budynkiem gospodarczym w stanie surowym otwartym. Ostatni wpis w dzienniku budowy jest z 2001r i nie ma możliwości uzupełnienia wpisów. Stan faktyczny budynku jest zgodny z tym co zapisano w dzienniku budowy ale są pewne odstępstwa od projektu. Na bazie tego niedokończonego budynku gospodarczego chcemy wybudować budynek mieszkalny. Co należy po kolei pozałatwiać w urzędach i z jakimi kosztami trzeba się liczyć? Pozdrawiam serdecznie i proszę o radę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...