Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dick

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    46
  • Rejestracja

dick's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Za nisko zwierciadło wody - nic na to nie poradzisz. Wyjściem jest zabudowa pompy głębinowej w studni.
  2. kilogram to 1000 g, więc 1000000 mg
  3. dick

    wentylacja

    Według mnie idealna
  4. Yoric, oczywiście, że oddawanie ciepła przez obudowę musi występować mimo zastosowania w piecach Dimplex b. drogiej izolacji (stąd taka a nie inna cena). Te ceny, które podajesz są prawdopodobnie bez rabatów, ale nie o to chodzi. Mit o niskich kosztach inwestycyjnych jest takim sam jak o wysokich kosztach eksploatacyjnych. Ja włączyłem się do dyskusji dając linka na ciekawy kalkulator, z którego wynika wprost, że grzanie w II taryfie jest porównywalne z ogrzewaniem gazem ziemnym (do którego nie mam dostępu) i dużo tańsze od innych źródeł ciepła (LPG, olej). Jeśli chodzi o ceny energii w II taryfie to od 01.01.2006 w EnergiiPro wynoszą 0,2174 zł/kWh. Na terenie Polski są dystrybutorzy, którzy mają niższe ceny i na nich liczę po uwolnieniu rynku energii (od 01.07.2007). Jak będzie czas pokaże. Pozdrawiam
  5. Już kilka razy na tym forum pisałem ile mam pieców, ile mnie kosztowały i ile mnie kosztuje grzanie. Ale zauważ, że w ogóle nie odniosłem się do Twoich wyliczeń a jedynie rozśmieszyło mnie Twoje stwierdzenie, że grzejący prądem duszą się w nocy od nadmiaru gorąca. I to tyle w ramach konkretnej, rzeczowej dyskusji. Pozdrawiam
  6. Człowieku - piece akumulacyjne grzeją w nocy? Kto Ci takich głupot naopowiadał. One się ładują w nocy i troche w dzień a ciepło oddają równomiernie w ciągu całej doby dzięki dobrej izolacji i wentylatorom. No chyba, że myślisz o piecach sprzed 25 lat. I jakie estetyczne wtedy były. Zobacz w internecie bądź gdziekolwiek piece z dynamicznym rozładowaniem firmy Dimplex, AEG. Poczytaj trochę, porównaj, namyśl się a dopiero potem wysyłaj elaboraty na forum.
  7. Tutaj ciekawy kalkulator - nie trzeba czekać, aż rok http://www.gazziemny.pl/273.htm
  8. Należy pamiętać o ociepleniu rury wentylacyjnej - inaczej będzie się skraplać woda.
  9. temp. w kanale : nie wiem temp. zewn. załóżmy: -10 wymiar kanału: fi100 mm przepływ: nie wiem
  10. Dzięki za przesłane dotąd odpowiedzi. Wychodzi, że grubość tej izolacji wynosi jedynie 25-50 mm. Czy na pewno nigdy nie zauważyliście (przy niskich temp. zewnętrznych) skraplania wody w przewodach wentylacyjnych, szczególnie wtzw. pomieszczeniach mokrych - łazienki, pralnie, suszarnie. Zastanawiam się po prostu czy nie dać więcej np. 100 mm?
  11. Czy ktoś może wie jaka powinna być grubość izolacji termicznej rury wentylacyjnej przechodzącej przez część nieogrzewaną poddasza i z jakich materiałów tę izolację wykonać. Proszę o sugestie lub podanie jak jest to rozwiązane w Waszych domach. Pilne!
  12. Wg mnie są 2 możliwości: 1. Następuje wysysanie wody z syfonów - trzeba to sprawdzić 2. Jeśli wylot odpowietrzenia kanalizacji znajduje się blisko wylotu wentylacji wtedy przy odwrotnym ciągu (zima, szczelna okna itd.) następuje zasysanie smrodu do łazienki.
  13. Ta cena to jakieś nieporozumienie; Jeśli jest z zeliwa sferoidalnego to powinna kosztowac ok. 300 zł, plastikowa maksimum 150 zł
  14. Z tymi zasuwami dla sąsiadów to przesadzili. Nie mają prawa czegoś takiego żądać. Natomiast jeśli chodzi o Hawla to jego wyroby spełniają bardzo wysokie wymagania jakościowe, których na pewno nie dotrzymują wyroby 2,5 raza tańsze. Jednak są wyroby spełniające te wymogi, ale w podobnym przedziale cenowym (raczej nawet droższe)
  15. Oczywiście, że tak pod warunkiem, ze prawidłowo zostaną dobrane moce pieców akumulacyjnych. Użytkuję takowe (z dynamicznym rozładowaniem) już drugi sezon grzewczy i jestem b. zadowolony. Koszt ogrzewania za miniony sezon grzewczy ok. 1800 zł. Dom ok. 100 m2, bk+10 styro. Porównaj z ceną 1 t koksu (ponad 1000zł)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...