Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ptak69

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Ptak69's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Konstrukcja kotła na ekogroszek różni się od konstrukcji kotła na pellet. Mówię tu oczywiście o profesjonalnych kotłach na pellet a nie budowanych ze szwagrem w stodole. Każdy porządny kocioł na pellet jest wyposażony w ceramiczną (szamotową) komorę spalania, która zapewnia prawidłowe warunki spalania pelletu. W kotłach z "górnej półki" pellet najpierw ulega zgazowaniu w komorze ceramicznej a dopiero gazy są spalane, co znacznie podnosi sprawność. No ale to kotły "z górnej półki" Polecam filmik: http://www.hargassner.at/pelletheizung-heizkessel-HSV_9-22kW.html
  2. Zobacz tutaj: http://www.hargassner.at/service-informationen-downloads.html jest sporo schematów podłączeń. Może znajdziesz odpowiedni dla twojego przypadku.
  3. Witam, Na tej stronie znajdziesz mnóstwo gotowych, profesjonalnych schematów: http://www.hargassner.at/service-informationen-downloads.html Może coś wybierzesz.
  4. Naprawdę ekonomiczne spalanie paliw stałych jest możliwe jedynie w Technologii Czystego Węgla. Takie kotły spalają ok. 50...60% mniej paliwa niż wszystkie inne powszechnie stosowane kotły na ekogroszek czy pellet - dane potwierdzone przez Politechnikę Gdańską i WIOŚ. Jak na razie, w tej technologii dostępne są duże kotły (od 200kW wzwyż) ale z tego co wiem, jest firma, która pracuje nad kotłami w tej technologii, przeznaczonymi do również do domów jednorodzinnych. Informacje na temat tych kotłów znajdują się na stronie: http://www.ber.com.pl
  5. Ostatnio wymieniałem kocioł węglowy (taki tradycyjny) na kocioł na eko-groszek. Pozostało mi jednak sporo opału tradycyjnego (drewno, deski itp.) który chciałbym wykorzystać. Poza tym mam trochę ziemi i co roku trochę nowego drewna do spalenia. Chciałbym zostawić tradycyjny piec i dołączyć go do instalacji. Mam w kotłowni drugi ciąg kominowy więc problem odprowadzania spalin z głowy. Nie wiem tylko jak prawidłowo "wpiąć" ten piec do instalacji.
  6. Witam, Jestem na etapie rozbudowy domu który został zbudowany w 1947r z solidnej powojennej cegły. Cegła ta była malowana czymś na kolor intensywnie czerwony na etapie budowy - pozostały ślady farby w niektórych miejscach na fugach. Moje pytania są następujące: 1. Czy ktoś może wie gdzie mozna zakupić cegłę elewacyjną (nie klinkier), najlepiej w województwie pomorskim? 2. Czy może ktoś wie czym (jakim środkiem) malowano wtedy cegły? Pozdrawiam
  7. Ptak69

    Czyszczenie starej cegły

    O.K. Dzięki! Jeszcze jedno pytanie. Czym (jakim preparatem) można potem zaimpregnować cegły tak aby je jednoczeœnie trochę przyciemnić?
  8. Ptak69

    Czyszczenie starej cegły

    Jakie stężenie? Czy jest jakaœ nazwa handlowa gotowego preparatu? Czy kwas nie zniszczy cegły?
  9. Rozbudowuję stary dom, który ma elewację z cegły. Na elewację dobudowanej części zastosowałem również stare cegły pochodzące z rozbiórki. Cegły te są częściowo zabrudzone przez starą zaprawę. Do tego doszła jeszcze nowa zaprawa podczas spoinowania. Czym mogę wyczyścić cegłę? Proszę o sprawdzone metody.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...