-
Liczba zawartości
882 -
Rejestracja
tryllu's Achievements
DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)
10
Reputacja
-
Airpack Home nowe centrale - informacje, problemy, pytania
tryllu odpowiedział oszczednyGrześ → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Nasze nie mają - robimy w laboratorium pomiary oporu (spadku ciśnienia) w funkcji przepływu powietrza. Mają praktycznie identyczne parametry jak filtry oryginalne. To nie jest tak, że filtry oryginalne do rekuperatorów mają jakieś cudowne właściwości- 562 odpowiedzi
-
- airpack
- airpack home
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
A jakie? Jeszcze dotarłem do jednego sklepu w okolicy, w którym z kolei są nasiona Agrolandu. Agronasu nikt nie ma. Więc albo Burebrug Trawnik Polski (mieszanka małej liczby gatunków) albo Agroland. Diana Agroland - 20% życica (x1), 72% kostrzewa czerwona (x6), 8% wiechlina (1x) Herkules Agroland - 38% życica (x2), 42% kostrzewa czerwona (4x), 15% kostrzewa trzcinowa (x1), 5% wiechlina (1x) Trawnik Polski Gazon Barenbrug - 30% życica trwała (x1), 60% kostrzewa czerwona (x2), 9% wiechlina (x1) Trawnik Polski Uniwersalna Barenbrug - 60% życica trwała (x2), 35% kostrzewa czerwona (x2), 5% wiechlina (x1) Trawnik Polski Sport Barenbrug - 50% życica trwała (x2), 40% kostrzewa czerwona (x1), 10% wiechlina Wszystkie po circa about 250PLN za 15kg. Można coś z tego wybrać?
- 1 408 odpowiedzi
-
- -sportowa
- agro-land..ktos
- (i 30 więcej)
-
No przyznam, że się pogubiłem Barenbrug Uniwersal - prawie 400PLN 35% kostrzewa kępowa BARNICA 10% kostrzewa czerwona BARUSTIC 10% kostrzewa czerwona BARGENA 15% życica trwała BARTWIGO 15% życica trwała BARMINTON 15% wiechlina łąkowa BARON W ogrodniczym są również po 250PLN Barenbrug Polski Trawnik Uniwersalna - 30% Lolium perenne LORETA (HOLANDIA) Życica trwała 30% Lolium perenne SABOR (HOLANDIA) Życica trwała 15% Fastuca rubra rubra BOREAL(NIEMCY) kostrzewa czerwona 20% Fastuca rubra rubra BARUSTIC(DANIA) kostrzewa czerwonaa 5% Poa pratensis BARON (DANIA) Wiechlina łąkowa Barenbrug Polski Trawnik Gazon 30% Lolium perenne LORETA (HOLANDIA) Życica trwała 30% Fastuca rubra rubra BARUSTIC (DANIA) kostrzewa czerwona 30% Fastuca rubra rubra BOREAL (NIEMCY) kostrzewa czerwona 10% Poa pratensis BARON (NIEMCY) wiechlina łąkowa A z tego?
- 1 408 odpowiedzi
-
- -sportowa
- agro-land..ktos
- (i 30 więcej)
-
Po przeczytaniu całego wątku wciąż mam wątpliwości jaką trawę zasiać w moim scenariuszu: - gleba niskiej rangi; pseudobielicowa, wzbogacona przeze mnie cięższą glebą na wysokość 10cm i mechanicznie zmieszana z glebą rodzimą; łatwoprzepuszczalna - zainstalowany system nawadniania - przeznaczenie trawnika - klasyczna rekreacja: czasami z synem w piłkę, czasami kocyk i leżakowanie , gry i zabawy narodu polskiego - 450-500m2 Zastanawiałem się nad: Graminex Universal: 20% Życica trwała (Naja), 20% Życica trwała (Maki), 40% Kostrzewa czerwona, 20% Kostrzewa trzcinowa. Generalnie chciałem wydać tak 250PLN na obsianie tych 450-500m2. Możecie mi coś innego zaproponować niż rzeczony Graminex Universal?
- 1 408 odpowiedzi
-
- -sportowa
- agro-land..ktos
- (i 30 więcej)
-
Hej, Przeczytałem już miliard artykułów, gazet i rozmawiałem z tysiącem ludzi w tym kilkoma fachowcami. Różnie mówili, czasami rozsądnie a czasami nie - generalnie powstała wypadkowa koncepcja, co do której prosiłbym o opinię Na 600m2 gleba w 100% piaszczysta+pylasta (ale nie żółty piasek), pośledniej klasy, ciemna ale nie czarna. Taka ciemnoszara. Na 1m pod powierzchnią bardziej pylasta i brązowa. Łąki tu były wcześniej - pszenica na pewno nie rosła Miejscami struktura wywrócona do góry nogami przy kopaniu GWC jak operator koparki niepilnowany zasypywał w odwrotnej koleności. Do dosypania od 10-30cm, na części trawnik. Dysponuję około 10m3 pylastej ziemi z głębszych warstw oraz 40-50m3 ziemi z wierzchu zebranej w trakcie budowy. Zakładam następujący plan: - tam gdzie jest dużo do dosypania na istniejącą poziom wrzucam warstwę kilku cm tej pylastej gorszej ziemi z głębokich wykopów (mam 10m3) - tam gdzie jest niedużo do dosypania lub jest już poziom docelowy, ale równocześnie na wierzchu leży drobna, pylasta ziemia z głębokich wykopów (jak jest sucho i wieje wiatr to kurzy się i zawiewa jak w westernach) to zbieram (wywalam) 10cm. - na całym terenie rozsypuję ziemię ebraną z wierzchu w trakcie budowy - mam 40-50m3; zostawiam około 5cm (bo i tak będzie mało tego mojego lepszego towaru) - wałuję, czekam na deszcz, wałuję - kładę siatkę przeciwko kretom - 5cm poniżej poziomu docelowego - rozrzucam 5cm ziemi z pola zmieszanej z torfem (lokalny handlarz wymiesza). Obok mnie ma plac i na placu oglądałem i ziemię i torf - wałuję, sieję na fragmencie, zasypuję jakąś ziemią uniwersalną i czekam - sadzę rośliny, drzewa, whatever zaprawiająć dodatkowo ziemię w wykopie Co myślicie?
- 2 977 odpowiedzi
-
- "klepiska"
- być
-
(i 47 więcej)
Oznaczone tagami:
- "klepiska"
- być
- chwasty
- czas
- czego
- działki
- grunt
- laik
- miał
- najpierw
- należy
- nasion
- nawóz
- nawożenie
- nowa
- nowy
- ogródka?
- ogrodowy
- planowanie
- podłoża
- pomoc
- przy
- przygotować
- przygotowanie
- robić
- siać-teraz?
- siać?
- sianie
- siewu
- teraz
- teren
- trawa
- trawa-siać
- trawę
- trawnik
- trawnik orka
- trawnik.
- trawnik?
- trawnik???
- trawnika
- trawy
- twarda/sucha
- wysiewanie
- zacząć
- zagospodarowanie
- zakładam
- zakładaniu
- ziemia
- zrobić
-
http://allegro.pl/rozdzielnica-budowlana-skrzynka-elektryczna-d20a-i2276022213.html
-
- elektryczną
- skrzynka
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wysoki regał ala IKEA Expedit - problem z materiałami :(
tryllu odpowiedział blou → na topic → Zrób to sam
Ja bym szczerze odradzał klejenie płyty wiórowej. Faktycznie oferowane są takie usługi i nawet orientowałem się w kwestii oklejenia tego. Niestety oklejają tylko PCV, a sama usługa sklejania = 200% ceny materiału I tak jak towarzysze napisali powyżej: to będzie masakrycznie ciężkie. Sam chciałbym zrobić taki właśnie regał i szukam producentów meblowej płyty komórkowej fornirowanej (takiej jak kiedyś była w IKEI w Expedicie - teraz to jest niestety folia). Inną kwestią są również okucia - do płyty komórkowej są dedykowane okucia. -
Mnie zastanawia ile mogę tracić przez kiepsko zaizolowane elementy wentylacji na poddaszu nieocieplonym. Czy możliwe, że metrowe fragmenty od anemostatów wywiewnych (te zrobione miękką rurą z wbudowaną wełną) oraz 3mb praktycznie nieocieplonego (2cm) rurociągu mogą dać spadek temperatury wywiewanego owietrza z 21-22 do 14oC? Ile może tracić ciepła powietrze przechodzące przez nieocieplone poddasze, przez rury ocieplone ~20-22cm wełny?
-
-10oC na zewnątrz i 3,5oC za GWC. Chodzi non stop od 3 miesięcy...
-
Grupa nadarzyńsko - grodziska
tryllu odpowiedział Fido__ → na topic → Grupa nadarzyńsko - grodziska Grupa nadarzyńsko - grodziska Topics
To było moje 3-cie podejście. Najgorsze jest odrywanie go Autentycznie mam dość tego brodzika - z wszystkim innym sobie poradzę ale z tym nie idzie. -
Grupa nadarzyńsko - grodziska
tryllu odpowiedział Fido__ → na topic → Grupa nadarzyńsko - grodziska Grupa nadarzyńsko - grodziska Topics
A jakiego możecie glazurnika dobrego polecić do montażu brodzika (bez nóżek, do położenia na posadzce)? Mam problem ogromny z tym, właśnie kolejny raz to założyłem i mimo że nie mam dwóch lewych rąk to sobie akurat z tym tematem poradzić nie mogę. Brodzik musi być podklejony klejem do glazury, ew. dobrze podpiankowany od dołu i wypoziomowany. Ja odpuszczam Dla niego robota byłaby następująca: oderwanie brodzika oraz przymocowanie go w sposób docelowy i poziomy tak aby nie było pustek pod dnem i żeby się dno nie uginało. -
No to tydzień niskich temperatur wyczerpał nieco zdolność gruntu. Przed momentem: na zewnątrz -3, za GWC 8,5. Około 120m3/h.
-
Nie rozumiem nic a nic
-
To ja tez od tego sezonu zaczne dawac wyniki GWC rurowy, temperatura zew -2, wejscie do reku 10,5 (wczoraj). Strumien ok 120m3/h Teraz przy +2 jest 11,5 nawiewu do reku. Dlugosc okolo 50mb, rura 200mm firmy Profil SN2 scianka 3,9mm. Uklad tichelmana tj 2 nitki po 15m w odstepie ok 1,5m zakopane na razie od 80-120cm. W nastepnym sezonie bedzie jakies plus 20 centymetrów więcej.