Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SebaX1719500952

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez SebaX1719500952

  1. Nie pracuje w domu - wyjazd o 7:00, powrót najwcześniej o 18:00. Domyślam się, że pytanie dotyczy wychładzania domu? U mnie efekt ten jest zminimalizowany - wszędzie mam podłogówkę. Spadek temperatury około 2 stopnie w czasie mojej nieobecności, przy mrozach na zewnątrz. Pozdrawiam, SebaX!
  2. Ja bym nie bawił się w butlę. Byłem w takiej samej sytuacji - po 1,5 roku od wprowadzenia zainstalowano mi dopiero gaz. Wcześniej grzałem tylko kominkiem z PW (dom 250m2). Miałem podobne dylematy - głównie chodziło o ewentualne długie nieobecności w zimie - jednak zdecydowałem, że jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, to kupię jakiś piecyk elektryczny. W porównaniu do butli, koszty instalacyjne zdecydowanie mniejsze. Owszem, koszty ogrzewania dużo większe (tylko jedna taryfa), ale ponieważ to miało być rozwiązanie awaryjne, to było akceptowalne. W listopadzie w końcu zainstalowano mi gaz.... ale i tak używam go tylko do grzania wody - cały dom przez zimę był ogrzewany kominkiem. Pozdrawiam, SebaX.
  3. Mam Aquatondo 29 - tez slysze syczenie jak się go mocno rozpali. Syczenie (czy też szum) było bardziej uciążliwe jak wkład był nieobudowany. Teraz po kilku godzinach palenia czasami słyszę lekki szum, co jest dla mnie sygnałem abym nie dokładał więcej drewna. Po około pół godziny przeważnie wszystko wraca do normy. Ciekawe, czy to taki przypadek Aquatondo - czy inne wkłady też dają takie efekty. Pozdrawiam, SebaX!
  4. No cóż - mi działa prawidłowo. Zamontowana półtora roku temu. Wprowadziłem się w grudniu 2006 i do tej pory zero problemów z samą oczyszczalnią.
  5. W całym domu mam podłogówkę. W czterech pokojach mam położone panele drewniane. Są to panele z zatrzaskami, ale ja dodatkowo je przykleiłem klejem elastycznym do podłogi. Wymyśliłem sobie, że tak polepszę przewodność cieplną mimo, ze ostrzegano o mozliwości pękania. Podłoga była kładziona w listopadzie. Od grudnia grzeję i żadnych problemów z panelami nie mam - nie widzę aby się odkształcały czy pękały. Panele są trzywarstwowe wcale nie przeznaczone do podłogówki, grubość 15mm z Barlinka - Dąb czerwony. Cóż zobaczymy po roku bo jednak obawy mam. Szukałem prawdziwych podłóg drewnianych przeznaczonych na ogrzewanie podłogowe, jednak albo nie zadowalała mnie ich jakość i wygląd albo cena. Stąd decyzja o użyciu paneli bez metki "do ogrzewania podłogowego". Jeżeli chodzi o komfort użytkowania to jestem bardzo zadowolony. Jak grzeję to panele są ciepłe, a jeżeli nie, to pomimo spadku temperatury podłogi jest ona wyraźnie przyjemniejsza w dotyku niż zimne kafle. Podczs mojego tournee po sklepach w celu znalezienia podłogi nasłuchałem się wielu "dobrych rad". "Najlepszą" było zastosowanie specjalnej gąbki pod panele, która to gąbka miała cudowne własności i była specjalnie przeznaczona na ogrzewanie podłogowe. Zgadnijcie co było wymienione jako jedna z zalet takiej gąbki: doskonale izoluje termicznie... tak więc z ogromnym dystansem podchodziłem do porad fachowców ze sklepów.
  6. Bagat, ten problem zauwazylem, bo sam kiedys z tym walczylem. Skonczylo sie na podniesieniu okna - sam sie dziwie, ze tyle jest projektow ktore nie uwzgledniaja faktu, ze okna w kuchni powinny byc wyzej niz w pokojach. Pamietam, ze szukajac rozwiazania znalezlismy wylewki ktore mozna wyciagac i klasc na zlewie - dzieki temu moze okno da sie otworzyc. Pozdrawiam, SebaX! PS. Przepraszam za przekrecenie nicka
  7. Bogat, wlasnie przegladam post z 30 sierpnia. Bardzo ladna kuchnia, a i cena tez atrakcyjna. Czy to okno na wizualizacji ma wymiary zgodne z fizycznym oknem w domu? Bo jesli tak, to mozecie miec problem z jego otwieraniem - rama okna moze byc blokowana przez kran - tak przynajmniej wyglada na zdjeciach. Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...