Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

free_shop

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    652
  • Rejestracja

free_shop's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. Jeżeli nie pomogłem przez telefon, to pytaj dalej na forum, może inni koledzy pomogą.
  2. Radiowiec pisał, że ma zbiornik 200 l bezprzeponowy, zatem skąd odpowietrznik?
  3. A bulgotanie? Raz nie wyświetla "softening", a drugim razem wyświetla?
  4. Za dużo pisania (mam powolną klawiaturę). Zadzwoń do mnie, może Ci (niczego nie obiecuje) pomogę. Numer wysyłam na priva.
  5. Chyba żartujesz? Wywnioskowałeś to tylko z twardości ogólnej? Jeżeli Stefansky5 ma jedynie twardość węglanową, to podczas prania przy 60 st. grzałka mu zarośnie. Nie mówiąc o gotowaniu wody w czajniku. W takich temperaturach oddziaływania międzycząsteczkowe, to jak miłość od pierwszego spojrzenia. Nie ma takiej siły, aby nie powstał kamień. Zatem rozumiem, że te "ważne minerały dla naszego organizmu pozostają" w pralce i czajniku. Dobrze czaję?
  6. Chodzi o serwis, czyli łatwość demontażu, ceny części zamiennych oraz konstrukcję głowicy. Aby Ci łatwiej uzmysłowić: przyjeżdża do Ciebie serwis do samochodu, bo świece są zużyte. Wymieniają Ci cały blok silnika (bo nie ma w ofercie samych świec, albo są przyspawane:-D). Co do głowic "klapkowych" (np. Autotrol), widziałem takie pracujące, praktycznie bez serwisowania, nawet 10 lat. Ale nie mam pewności co do materiałów używanych obecnie.
  7. Orson Welles, to pikuś. W jego słuchowisku było tylko fiction, a tu na forum jest s-f;-).
  8. Zawór odcinający (pływakowy) wewnątrz zbiornika. Prawdopodobnie "nie trzyma" i woda wylewa się przez przelew awaryjny.
  9. Dobre pytanie! Ja mam inne, a w zasadzie jest to zadanie do rozwiązania:-). Ile żelaza (w mg/l) przepływa przez zmiękczacz podczas regeneracji? Dane do równania: - ilość wody potrzebna do regeneracji - 150 litrów - ilość soli zużytej podczas regeneracji - 3 kg - zawartość żelaza w tabletkach solnych - 0,003% Dla ułatwienia, norma dla wody pitnej to 0,2 mg/l:-).
  10. Czy na prawdę potrzebny Ci jest CR? Przy takiej ilości żelaza i manganu, to zwykły jonit wytrzyma z 10 lat (CR tyle samo). Złoże CR (worek), kosztuje circa 1200 zł. Żywica jonowymienna ok. 400 zł. Lepiej zainwestować w dobrą głowicę (może być z by-passem), oraz z zaworem mieszającym. Jestem zwolennikiem głowic Clack, dlatego proponowałbym Ci zwykły zmiękczacz z głowicą WS1 EI (jest trochę tańsza i prostsza w obsłudze). Takie rozwiązanie ma swoje zalety: możesz sobie ustawiać twardość wody taką, jaka Ci pasuje (mniejsze zużycie soli niż w przypadku CR), no i nie będziesz miał problemów z korodującą instalacją.
  11. Nadmanganian dosyć szybko się utlenia i w glebie zostaje nierozpuszczalny dwutlenek manganu. Nawet, gdyby mangan przedostał się jakimś cudem do cieku wodnego, z którego pobierasz wodę, to i tak go usuniesz na filtrze. Gorzej jest w przypadku solanki, rośliny jej nie lubią, a podczas opadów może przedostać się (po miesiącu, po 10 latach...) do Twojej wody. Wówczas pozostaje tylko podłączyć się pod wodociąg, albo wyprowadzić. PS. napisz, dlaczego nie chcesz podłączyć się do drenażu?
  12. George29, napisałeś już tyle, że przejrzałem jedynie Twój pierwszy post (ten z wynikami analizy wody). Twardość masz taką sobie (nie za małą, nie za dużą). Twój problem polega na przekroczonych wartościach żelaza i manganu. Najlepszym, w Twoim przypadku byłoby zastosowanie filtra ze złożem Greensand. Musiałbyś się liczyć z tym, że miesięcznie miałbyś dodatkowo jakieś 1m3 ścieków więcej. Możesz też wykopać studzienkę chłonną, do której odprowadzisz popłuczyny z filtra (należałoby wykonać osobną kanalizację).
  13. Każdemu może się zdarzyć, że pozwolenie się gdzieś zawieruszy:D. Z tego co opisujesz, masz studnię artezyjską.
  14. Azotany są w normie (<50 mg/l). Jeżeli zapach Ci, adam_los, przeszkadza, to zamontuj sobie filtr węglowy. Może to być duża butla z głowicą automatyczna, albo zwykły narurowy BB 20".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...