Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Monsiu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    371
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Monsiu

  1. i jak się sprawa zakończyła?podciągam temat,mam podobny problem,ale chcę zamienić przyłacze napowietrzne na ziemne i wynieśc licznik ze ściany do ogrodzenia.Czy wtedy są podobne procedury?Ktoś moze coś doradzić?Czy da się to załatwić niedużym kosztem? Nic się nie zmieni,moc przyłaczeniowa itp.,tylko nie chcę widziec tej obrzydliwej skrzynki na elewacji,tym bardziej,że jest dużym mostkiem termicznym. Z góry dziękuję.
  2. podciągam temat,szukam sprawdzonej ekipy do montażu tarasu/zadaszenia z poliweglanu,prosze o info na priv
  3. Przylaczam sie do prosby, Rowniez jestem zainteresowana namiarami na sprawdzonego, profesjonalnego stolarza. Poprosze o info na priv.
  4. Na koncu Kajetan na granicy z Walendowem na łące leżą hałdy swieżo wykopanej ziemi, codziennie pracuje tam koparka, możesz podjechać i pogadać. Dojazd autem od ul. Brzozowej w Kajetanach k/Nadarzyna.
  5. Witam, dziękuję za polecenie, skontaktuję się bezpośrednio w niedługim czasie.
  6. taaa, generalnie opinie są bardzo dobre. Ja miałam bardzo małe doświadczenia z tą firmą, ale nie byłam zadowolona. Skończyło się na przygotowaniu oferty (z kosmosu zresztą). Nawet gdzieś jest mój post na ten temat,ale zostałam brutalnie zakrzyczana,ze widocznie coś ze mną z mną nie tak,skoro mi się nie podobało...
  7. coz, taka konstrukcja dachu wtedy wydawała się optymalna, brak podpor wewnetrznych przesądził o tym wyborze, a takze czas realizacji itp. (1 dzien). Ale drugi raz bym nie weszła w takie rozwiązanie, wolałabym lany strop (kosztem stempli w salonie, ktpory i tak był do remontu) i mniejszy dom z poddaszem. Możemy się zamienić,czemu nie;) Myślę o zmianie od jakiegos czasu;)
  8. witam, rozbudowalam dom w bok, teraz żałuję. Też stałam przed tym samym dylematem 3 lata temu i naczytałam się postów na tym forum. Większość była za "w bok"- parterówką-że niby po schodach cięzko będzie na starość wchodzić itp... W rezultacie rozbudowałam w bok (dodatkowe 40m2 wyszło) ale też wymieniałam dach na wiązary attykowe, co dało dodatkowe 50 m2 pow. użytkowej (pseudo-użytkowej,bo nijak tego nie obciążę na stałe). Koszt powalający - wykonczenie poddasza,schody itp....(jednak jakos musze tam wejśc,skoro juz mam to poddasze,chocby pranie powiesić). Rodzina 2+2, mam teraz 120 m2 w parterze i to jest naprawdę wystarczające. Gdybym poszła w góre,to byłoby dużo taniej i szybciej,plus dzieci na gorze miałyby więcej prywatności, i my też (na dole). Kompaktowy domek,łatwy do ogrzania,tańszy (relatywnie) w utrzymaniu od rozległej parterówki (z poddaszem pseudo-użytkowym). Załuję,ale cóż, każdy ma indywidualne warunki, na innych rzeczach mu zależy itp. Zazdroszę moim rodzicom domu-kostki z lat 80-ych - parter i 1 piętro o normalnej wysokości. Zgadzam sie ze wszystkimi przedmówcami, wszystko jest ważne przy takiej decyzji.
  9. do wykonczenia poddasza polecam (znaną na forum) ekipę P. Jacka Kondraszuka. Wprawdzie płytek nie robią,ale poddasza na gotowo juz tak. Jestem bardzo zadowolona. Kontakt podam na priv,jesli jeszcze temat aktualny.
  10. Poszukuję sprawdzonej i rzetelnej ekipy do elewacji - mam juz siatkę z klejem na części budynku i stary tynk akrylowy (chyba?) na pozostałej częsci-zniszczony i do usunięcia. Nie mam jeszcze koncepcji elewacji,ale chciałabym zorientować się ogólnie w kosztach robocizny, możecie kogos polecic? P.S. czy 1500 za projekt elewacji to duzo czy cena jest ok? Projekt ma zawierac również listę materiałów i adresy sklepów.Możecie się podzielic Waszymi doświadczeniami dot. elewacji? Mieszkam pod Nadarzynem na terenie leśnym, (dachówka cementowa) już zielona od mchu, sztachety w płocie również. Jaki rodzaj elewacji sprawdziłby się najbardziej? Z góry dziękuję.
  11. konstruktor - polecany na forum kierbud p. Mariusz Łuniewski z Kajetan/Nadarzyn.
  12. Witam, pilnie poszukje solidnego i uczciwego elektryka,ktory podejmie sie roboty zaczetej przez niejakiego Bogdana Kruka z Zyrardowa,polecanego niejednokrotnie na forum. Od 3 m-cy p.Kruk nie odbiera telefonow,ni eodpisuje na smsy,a jesli juz laskawie da znak zycia,to nie przyjezdza w umowionym terminie i generalnie ma wy...* chociaz kase wzial. WW p.Kruk zrobil instalacje el w nowej czesci budynku ale nie polaczyl jej ze stara juz istniejaca instalacja. W rezultacie zostalam z kablami wychodzacymi ze sciany i bez pradu doprowadzonego do nowej czesci domu. Przestrzegam przed tym wykonawca,jest wyjatkowo nierzetelny i nieslowny. Bede wdzieczna za namiary na kogos sprawdzonego.
  13. @andix mam teraz stary kocioł beretta 2-funkcyjny (bez zasobnika) z otwartą komorą - Super Kompakt - 24 kwh. Wymieniam na nowy Beretta Ciao S 24 Rsi (1-funkc.) z zasobnikiem (Vitocell 100, poj. 100 l, CWUG).---> Kocioł z zamkniętą komorą spalania. Mam podłogówke i grzejniki (w sumie 5 szt.), pow. do ogrzania 130 m2. wg fachowca żeby działały 2 obiegi musi być jeszcze sprzęgło, pompa i mieszacz. Pompę i mieszacz mam, sprzęgła nie. Czy wg Ciebie to sprzęgło też jest potrzebne? Czy dodatkowo regulator pokojowy (mam stary Euroster) tez się przyda? Tylko 1 grzejnik ma głowicę termostatyczną, czy warto zamontować głowice termost. w pozostałych 2 grzejnikach w pokojach? (moze poza 2 drabinkowymi w łazienkach)? Dziękuję za wszystkie porady.
  14. @Andix,bardzo dziekuję za odpowiedź i poradę. Ok,czyli bufor to zasobnik. Wybrałam zasobnik Viessmann- Vitocell 100, moc węzownicy wg serwisanta 22 kwh (ale na stronie producenta piszą,że 24). Czyli zakładam, ze jest w miare duża i bedzie pasowac do mocy kotła. Cały zeszły tydzień doktoryzowałam się z zasobników... Czy wg Was ten Vitocell 100 (CWUG) jest ok? Cenowo dośc atrakcyjny,ponoc produkowany we Francji i sprzedawany pod marką Viessmann, dlatego róznica w cenie. Widziałam,ze jest w bundlu z kotłami Viessmanna,ale luzem go cięzko kupić, jedynie na allegro (nowy). Będę wdziczna za opinie.
  15. witam, bardzo dziękuje za rzeczową odpowiedź. Co do kosztów serwisu - mój obecny model Beretta Super Kompakt jest uzytkowany przeze mnie 9 lat,ale wczesniej był przez lat 5 używany gdzies indziej - kupiłam dom od goscia,który go kupił gdzieś na szrocie,co wyszło dopiero później (powinien wisiec,wiem). Napraw było w sumie kilka,niektóre również za 150 zł,najdroższa chyba za 400. Nie mam porównania z innymi kotłami. Wczoraj rozmawiałm z autoryzowanym serwisantem i wspomniał o zmniejszeniu mocy do 16 kw na tym nowym piecu. Ten model ma zamkniętą komorę spalania i teraz mam problem,bo musze doprowadzić powietrze kominem,czyli dodatkowy koszt:( Co to jest bufor ciepła?
  16. buderus u044 jest dwufunkcyjny 24 kw, ja mam jednofunkcyjny 8-24 kw. Nadal nikt nie poradził, jaka moc w moim przypadku byłaby najlepsza, oprócz wiele mówiącego postu "za duża". Skoro róznica w cenie między berettą 24 kw a viessmannem 16 kw (vitodens 200 coś tam) to okolo 3,5-4 tyś., to raczej wymiana na kocioł o mniejszej mocy nie ma sensu... Oszczędności na rachunkach za gaz zwrócą się za 20 lat...
  17. ja mam Berette od 9 lat,jakos sobie radzi,kilka razy byla serwisowana,ale koszt napraw nie przekroczy jednorazowo 300-400 zł. Teraz juz padła,dlatego muszę wymienić. KUpiłam za radą serwisanta również Berettę24 kw (nie kondensat) za 2200 brutto(autoryzowany dystrybutor w W-wie). Wczesniej kosztował około 3000. Pytanie, na które dotąd nikt nie odpowiedział - czy ten kocioł (Beretta Ciao 24 RSI) jest przewymiarowany jak na gabaryty mojego domu (detale kilka postów wyzej) czy mogę go używać I nie zbankrutować na rachunki za gaz? dla przypomnienia: 130 m2, parter, poddasze nieużywane,ocieplone, 10 cm styro na ścianach,40 cm wełny w stropie drewnianym, 18 wełny w dachu. Podłogówka na parterze+3 grzejniki+2 drabinkowe. na stronie cieplowlasiciwie.pl wyszła mi moc kotła 6,5 KW.. dodam drugie tyle na cwu, 15-16 kw wystarczy wg Was?
  18. Przy okazji zapytam również o zasobnik - jaki byście polecili do kotła Beretta Ciao 24 RSI? (niezależnie od opinii nt. firmy) Jakie zasobniki oprócz Mega Biawar (lub Lindo Biawar) z podłączeniem górnym będą pasować? Zasobnik max 120 l. Czy zasobnik do berety musi być jakiś konkretny? (nie jestem techniczna:() Dziękuję.
  19. Witam, Proszę o poradę w kwestii pieca gazowego Beretta Ciao 24RSI , kocioł jednofunkcyjny. Jakiś czas temu ten konkretny model polecił mi autoryzowany serwisant Beretty,który wiele lat serwisował mój obecny stary piec (używam go 9 lat,piec ma około 15), również Beretty (ale dwufunkcyjny). Stary się już konczy i zawiesza średnio 10 razy na dobę, serwisowanie nic nie daje, więc zapadła decyzja o wymianie. Piec już kupiony, leży w kartonie od września |(cudem znaleziony w internecie w b. dobrej cenie)... Teraz muszę kupić zasobnik (polecany Biawar Mega, ale czekam na Lindo bo ma lepsze parametry i górne podłączenie do pieca,co ponoć jest lepsze i wygodniejsze (wg innego również autoryzowanego serwisanta Beretty). I tutaj zonk - pan z Biawaru usłyszawszy o pow. mojego domu stwierdził,że ten Ciao 2 RSI jest mocno przewymiarowany i wystarczyłby 18-19 kw. Dom ma 130 pow. do ogrzania, podłogówka na parterze, poddasze ocieplone,ale nie będzie nieużywane (odcięte aktualnie),grzejniki w 2 pokojach i 2 drabinkowe w 2-ch łazienkach. 4 osoby (2+2). Styropian 10 cm na ścianach,w sufitach 40 cm wełny,w podłodze 10 cm styro, okna MS 3 szybowe itp. Zaczęłam czytać o dopasowaniu mocy pieca do pow. i parametrów domu i faktycznie wszędzie piszą,że do takich gabarytów wystarczy 18 kw. Czytałam też, że można regulować moc pieca, czy w przypadku Beretty Ciao 24 RSI również? Dodam,zę nie jest to kondensat i obecnie praktycznie nie do kupienia, ponieważ jednofunkcyjne standardowe zostały wycofane niedawno, a teraz tylko kondensacyjne jednofunkcyjne można kupić, zresztą 2x drożej niż zwykłe. Czy możecie doradzić, czy szukać innego kotła o niższej mocy? (wcale nie tańszego:() Serwisanta (tego długoletniego) nie chce pytać, bo ciężki z nim kontakt, zwłaszcza od czasu kiedy nie udało mu się sprzedać mi tego modelu za 40% wyższą cenę. Z góry dziękuję.
  20. czy wszystie 598 Twoich postów są w tym stylu? Nie szkoda Ci czasu na pseudoproduktywne komentarze? za wszystkie tego typu cenne porady i komentarze dziękuję,
  21. ODDAM resztki wełny mineralnej (nowa, Ursa chyba, ze dwa worki tego mam, w kawałkach i rolce) i rury spiro ocieplone od wewn. używane do rozprowadzania ciepła z kominka (m.in). Może komuś się przyda.
  22. Witam, czy ktoś słyszał lub posiada sytem ogrzewania podłogowego Danfoss speed up? Może wiecie,kto może wykonać taką podłogówkę? Mam tylko 12 cm, w których muszę zmieścić styro, wylewkę (7 cm) i gres. Styro min. 10 cm, więc już odpada tradycyjna podłogówka. Wygooglałam Danfossa, ale ani słowa o wykonawcach ani użytkownikach nie ma w necie... Ew. proszę o polecenie fachowca,który mógłby położyc podłogówkę kompleksowo (od zera + wylewka+ gres). dziękuję
×
×
  • Dodaj nową pozycję...