Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wyspa7

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    114
  • Rejestracja

wyspa7's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. no to przyszedł czas na podsumowanie….. od 1 listopada …pierwszy sezon… zamknął się na liczniku 247 m3 gazu…. co daje jakies 1,8 m3 dziennie. do tego kozina w domu i przepalone jakieś 3,5 metra drewna… od 19 marca odpalona pompa PW do CWU…. ok 4,8 kWh dziennie.od tego czasu kurek "putinowy" zakręcony. domek to z113 z pracowni z500 - 100% podłógówki…reku plus ocieplenie trochę na wyrost użytkownicy to 2 +2 maluchy… sweterki tylko ubieramy na dworek…
  2. 640 netto - cena zaporowa…… a co to za elektronika co tym steruje - da się samemu spiąć nagrzewnicę z reku… jakieś proste sterowanie??? Ktoś przerabiał już to??
  3. Ja właśnie rozmrażam bryłę lodu…czyli wymiennik… Próbował sam się rozmrażać przez zatrzymanie nawiewu….ale przy tych temeraturach to fikcja…. Zdecydowałem się go dzisiaj rozebrać i odmrozić…. Już jestem pewien, że zamontuję nagrzewnicę wstępną , 05 - 1 kw. Sterowaną temeraturą zewnętrzną. U mnie do -10 było wszystko OK - teraz bryła lodu w wymiennku. Najlepiej chchialbym sterować nagrzewnicą poprzez reku…mam brink'a renovent medium - tylko pytanie skąd wziąć sygnał sterujący pracą nagrzewnicy kiedy reku stwierdzi że trzeba rozmrażać - może macie doświadczenie w tej kwestii. Jak to jest robione w exxelenci'e??? I jeszcze drugie pytanie - co to za ustrojstwo na wymienniku - na górze. Czujnik temperatury?? Dodatkowo steruje on tymi przesłonami na tej stronie wymiennika???? Przesłony powinny byc zamknięta jak idzie rozmrażanie??? czy podczas normalnej pracy??
  4. No już po serwisie…Pan przyjechał..rozebrał - poprawił rurę dolotową /gazową/ do komory mieszania…bo stwierdził że krzywo jakoś i gumka zwężona trochę. Jak ręką odjął z tym trąbieniem…ale podejrzenie miał co do regulacji pieca….ale po sprawdzeniu wszystko OK. Także u mnie słonia już nie ma...
  5. To jak panowie z tym reku przy ujemnych temperaturach /u mnie -15…-18 dzisiaj/. U mnie woda zaczęła się skraplać na oknach czego nie było do temp -5-10… Zaglądam do reku a tam tylko wywiew działa, nawiew już nie - czyli pewnie rozmraża wymiennik. Jak długo będzie trwać takie rozmrażanie i kiedy on wie, że ma go rozmrażać?? Reku stoi w ogrzewanej kotłowni…jakieś plus 15 stopni.
  6. No tak zrobię. Dzsiaj jeszcze powalczyłem - ale znów na tarczy. Jutro dzwonię do serwisu.
  7. wentylator ładnie pracuje - jest to rezonans plastiku, tej tuby podejrzewam….ale jak to dziadostwo wytępić….
  8. Sprawdziłem wszystko jak pisałeś. poprawiłem osadzenie rur itp. Wszystko OK. Rozebrałem tę komorę mieszania i też wszystko OK. Gumki całe… Jednak dalej wydobywa się ten dźwięk…. co można jeszcze zrobić ???? Jeszcze jedno pytanie. - czy można ustawić jakieś opóźnienie startu kotła /pompy i palnika/. Często jak dostaje sygnał startu to siłowniki na rozdzielaczach nie są pootwierane i temp na piecu szybko osiąga max zadaną, kocioł rozłącza się. Przy następnym podejściu już jest OK.
  9. niestety nie mogę sprawdzić o czym piszemy bo dopadł mnie wyjazd !ale! - trochę mój światopogląd się burzy z tym zasysaniem powietrza - to jak z tym w końcu jest;) po co ta rura. Powietrze do spalania jest dostarczane/pobierane szychtem kominowym do komory spalania - to jakie powietrze i w jakim celu jest pobierane do tej komory mieszania - jeśli to nie tajemnica:)
  10. które dokłądnie miejsce masz na myśli? tej rury dolotowej do dołu??? a wogóle co za zadanie ma takie ustrojstwo przy kotle z komorą zamkniętą?? powietrze atmosferyczne do czego???? No nic popróbuje i dam znać.
  11. Witam, kocioł pracuje u mnie pierwszy sezon, cicho miło i oszczędnie. W całym domu podłogówka, system kantherm, regulatory plus silowniki na kazde pomieszczenie. Jednak od pewnego czasu słyszę dziwny dzwięk. Jak kocioł się włącza i rozgrzewa do ok 30-31 stopni i wówczas słyszę dzwięk "jakby słoć na trąbie grał". Wydobywa się on z komory mieszania na górze kotła. Dzwięk ten zazwyczaj trwa około 1-2 sek i ustaje - później cisza….aż do rozłączenia palnika i ponownego startu …. Zazwyczaj po tym dzwięku piec rozłącza palnik (pokrętło na 1) - ok 35-37 stopni. Komora ta ma rurę powrotną w kierunku dołu pieca - taka zakrzywiona. Jak przytkam palcem ten otwór na dole to słyszę podobny dźwięk wydobywający się z komory mieszania jak podczas rozgrzewania. Teraz pytanie: - co jest przyczyną takiego zachowania ?? - czy to oznaki uszkodzenia wew. membrany - bo chyba takowa w środku jest wg instrukcji?? - czy szukać gdzieś indziej przyczyny??? A.
  12. Dzięki za info - mam instrukcję. Teraz doczytałem, to co napisałeś Czyli w domu mam teraz około 26 stopni, na zewnątrz 21....czyli bypass powinine być otwarty - czyli brak wymiany cieplnej powietrza... Jak to najszybciej sprawdzić z poziomu teku czy ten bypass działa....jak tutaj piszemy??
  13. Czyli go mam:) Teraz jak to zmusić do pracy w jakimś automacie ?? Musi to być sterowanie temp. powietrza wywiewanego z domu?? i jeśli zostanie przekroczona temeratura to nie odzyskuje??? Czy to działa w jakiś inny sposób? Pozdrawiam
  14. Panowie, Panie jak szybko sprawdzić czy mój reku Medium (300) jest wyposażony w bypass? Jakaś opcja w menu czy należy rozebrać...i czego szukać? Pozdrawiam A.
  15. Witam "speców" od pieca. Czy ktoś wie jak jest sterowany ten piec poprzez zaciski LS i LR - tzn. - czy chodzi kiedy na nie jest podane 230 V czy odwrotnie. Na którym z nich powinna być "faza". Chcę wykorzystać sygnał z listwy elektrycznej, a konkretnie z modułu pompowego do sterowania tym piecem...jeśli się da. pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...