Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kretiq

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kretiq

  1. Witam. Ja buduję domek koło Suwałk. Działkę kupiłam w zeszłym roku od gminy na przetargu, a jesienią ZE robił przyłącza prądu do każdej działki, nie zaglądałam wtedy na budowę, więc dopiero wiosną jak zaczęłam ogradzać plac budowy przypadkiem natknęłam się na kabel średniego napięcia, który zamiast w gminnej drodze był wkopany na mojej działce, z naruszeniem granic, dokładnie w miejscu gdzie ma być podjazd z kostki brukowej i ogrodzenie na podmurówce Poszłam do Starostwa Powiatowego i urzędniczka (bardzo miła) znalazła odpowiednie pozwolenie na budowę wydane ZE na budowę tej sieci, dostałam numery ich pozwolenia i inne potrzebne informacje. Ponieważ kabel nie miał prawa iść w mojej działce tzn zostały prace wykonane niezgodnie z wydanym pozwoleniem poszłam do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i uzyskałam informacje, że ZE nie ma jeszcze odebranej tej roboty i umówiłam się z Paniami, że pójdę po dobroci załatwić sprawę z ZE, a jak nie da rady to Panie po prostu nie zrobią im odbioru póki nie przełożą kabla. Zaznaczyły sobie na mapach o co chodzi. Ustaliłam firmę, która była podwykonawcą ZE i rozmawiałam z kierownikiem robót, najpierw się wyparli wszystkiego i gadali w stylu: że mam działkę źle wytyczoną, ale jak powiedziałam, że złożę skargę to wyjęli mapy z geodezyjną ewidencją powykonawczą i tam był naniesiony kabel na moim gruncie Obiecali że za miesiąc kabel przełożą zgodnie z projektem. I tak terminy się zmieniały, a kabel leżał. Poszłam więc do ZE i tam jakiś Pan się wygadał, że w między czasie odebrali robotę od podwykonawcy . I znowu się zaczęło, że pewnie źle sprawdziłam, mój geodeta się pomylił itd, a Pan odpowiedzialny jest na urlopie i mam przyjść o 7 rano kiedyśtam. Wkurzyłam się i zostawiłam im wredne pisemko z informacją co i jak i że powiadamiam Inspektorat Budowlany. Do Inspektoratu złożyłam oficjalne pismo. Teraz muszę czekać aż ZE przyjdzie zgłosić zakończenie robót i wtedy zmuszą ZE do przełożenia kabla. Niestety to pewnie trochę potrwa. I tak mam szczęście,bo gdyby mieli już zgłoszenie robót,to musiałabym się sądzić z ZE za bezprawne naruszenie granic z powództwa cywilnego, a sąd zazwyczaj zasądza groszowe odszkodowanie, a ja mam kłopot na zawsze w postaci kabla pod płotem. Wiem, że moja sytuacja bardzo różni się od tej tu opisanej, ale zawsze może choć trochę pomogę Na razie z niecierpliwością czekam na rozstrzygnięcie się mojej sprawy.
  2. Witam:) Niedawno kupiłam używane mieszkanie, nie mam teraz pieniędzy na większy remont więc planuję je tylko odświeżyć. Mam problem z drewnianym parkietem, który jest położony we wszystkich pokojach, poprzedni właściciel miał do niego przyklejoną jakimś klejem wykładzinę dywanową, którą zerwał a na podłodze zostały ciemne smugi z kleju i brudu. Chciałabym oczyścić podłogę, ale nie mam możliwości żeby ją wycyklinować. Czym można usunąć ten klej? Może to być jakaś chemia (próbowałam rozpuszczalnikiem schodziło, ale słabo). Będzie ok 25m2 podłogi do oczyszczenia. Z niecierpliwością czekam na rady. Pozdrawiam Ola
  3. Witam Dziękuję za odpowiedzi Rozmawiałam dziś z wykonawcą z mojej okolicy (Suwałki) i cena za robociznę wynosi 11zł/m2 za samą wylewkę, lub 13zł/m2 za ułożenie izolacji: folia+styropian i zrobienie wylewki. Widzę, że te ceny niczym nie odstają od krajowych a ponoć Suwałki to koniec świata.
  4. Zamierzam teraz zarezerwować wykonawcę do zrobienia posadzek w domu jednorodzinnym, powierzchnia podłogi ok 300m2, wykonanie robót jesienią. Mam pytanie jaka cena za robociznę i za materiał za m2 będzie uczciwa w mieście średniej wielkości. Chodzi mi o posadzki z agregatu. Jaki zakres robót to obejmie (jestem totalnym laikiem w tym temacie;) )?
  5. Witam Poszukuję inspektora nadzoru najlepiej z Suwałk lub okolic. Budowa będzie w Płocicznie. Zależy mi na tym, by inspektor często bywał na budowie i rzetelnie nadzorował prowadzone prace. Dziękuję.
  6. Witam Pilnie poszukuję inspektora nadzoru, najlepiej kogoś z Suwałk lub okolic. Wolałabym, żeby była to osoba, która będzie się często pojawiać na budowie i rzetelnie nadzorować prowadzone prace. Uprzejmie proszę o namiary na sprawdzone osoby. Z góry dziękuję.
  7. kretiq

    piec na owies

    Do tanich nie należy, ale za jakość trzeba płacić. Z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że piec sprawuje się dobrze. Poczytałam sobie o tej dotacji, jutro chyba pójdę do ARiMR i porozmawiam z nimi. Z informacji z netu nic nie wskazuje na to żeby w naszym przypadku były jakieś przeciwskazania Gdyby nam przyznali to dofinansowanie to można pomyśleć o tym piecu, a jak nie to poszukamy czegoś tańszego. Fajny jest ten taśmociąg co ładuje podajnik Jak często trzeba do pieca zaglądać tzn w celu skontrolowanie czy wszystko jest ok, i co ile dni trzeba ładować ten podajnik przy piecu?
  8. kretiq

    piec na owies

    Witam Nawet nie wiecie jak się ucieszyliśmy gdy rano zobaczyliśmy że ktoś odpowiedział i do tego tak wyczerpująco Dokładnie się nie zastanawialiśmy nad modelem pieca, na razie rozważaliśmy piec Linga, ale po tym co napisał Piotrek to go sobie na pewno odpuścimy. Sprawdzimy piec o którym pisałeś, brzmi obiecująco. Ciekawe jaka jest jego cena bo na piec będziemy mogli przeznaczyć do 10 000pln. Mieszkamy na razie w Białymstoku a budować będziemy w Suwałkach. Nowy silos na zboże 10t kosztuje 3500pln i raczej ogrodu nam nie ozdobi, a poniewaz mamy działkę 2000m2 to nie da rady go schować . Dopiero teraz udało mi się namówić męża żeby zastanowił się nad piecem na owies, bo wcześniej nie bardzo chciał o tym słyszeć, wydaje mi się że da się na ty nieźle oszczędzić. Piotrze bardzo chętnie byśmy zobaczyli Twój piec, w Warszawie będziemy od 1 do 6 listopada i jeśli podtrzymujesz swoją propozycję i miałbyś wolną chwilę w tym terminie to daj znać na forum to się umówimy. Ile za zapłaciłeś za piec i za kotłownię?[/img]
  9. kretiq

    piec na owies

    Witam Mam pytanie do wszystkich Forumowiczów: czy ktoś używa piec na owies? Interesuje mnie zarówno piec typowo na owies, jak i piec na pellet z przerobionym palnikiem. Jak się sprawują? Czy są z nimi jakieś problemy? I czy sprawa wygląda tak różowo jak piszą na swoich stronach producenci pieców? Będę mieć dom ok 160m2 powierzchni użytkowej, a pod domem piwnica w której stanie kotłownia, dość dobrze ocieplony. Ile ton owsa pójdzie na ogrzanie domu? I pytanie które najbardziej mnie nurtuje w jaki sposób przechowujecie owies? Czy są przez to problemy ze szkodnikami np.: myszy. Ja chciałabym trzymać opał w piwnicy w domu jednorodzinnym, na osiedlu w mieście i nie marzę o silosie w ogródku:). Zastanawiam się nad tym paliwem ponieważ mam własne gospodarstwo rolne (ok 20km od nowego domu) więc mogę sobie bardzo niskim kosztem wyprodukować opał. Z niecierpliwością czekam na kogoś kto podzieli się ze mną swoimi doświadczeniami:) Pozdrawiam
  10. Pod domem jest piwnica i schody do piwnicy będą z garażu, żeby nie zajmować miejsca w domu, poza tym to ma być "brudna piwnica" więc nie chcieliśmy do niej wejścia z domu. Kominy wentylacyjne będą, na razie to są tylko wstępne szkice, ustalanie rozkładu pomieszczeń. Na piętrze będą 4 sypialnie i 1 garderoba w tym najmniejszym pomieszczeniu. Architekt radził nam, że bardziej przyda się pokój gościnny/ dziecięcy (rozważamy posiadanie 3 dziecka za kilka lat) niż garderoby pomiędzy pokojami. Na razie mamy 2 synów więc ponoć chłopcy nie mają dużo ubran i zwykła szafa im starczy. Poza tym mają waleczne usposobienie i chyba nie będą chcieli mieszkać we wspólnym pokoju.
  11. Witam. Dotychczas jedynie uważnie śledziłem forum, ale gdy podjąłem decyzję o budowie domu postanowiłem zarejestrować się na forum by móc wymieniać swoje doświadczenia. Jesteśmy z żoną w fazie projektowania domu i poniżej dołączam wstępną wersję naszego nowego domu. Dom stanie na działce w okolicach Suwałk na działce o wym. 40x40m z wjazdem od południa. Od strony północnej w odległości około 60m jest duży i ładny las sosnowy. Mamy dwójkę małych dzieci, a w domu będziemy prowadzić małą firmę na parterze w gabinecie. Prosimy o wszelkie uwagi. Będziemy wdzięczni za rady. Możemy jeszcze zmienić projekt, ale chyba już jestesmy z niego zadowoleni. Rzuty domu Widok elewacji
×
×
  • Dodaj nową pozycję...