Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Daark

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    91
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Daark

  1. Myślę, że wybór powinieneś ograniczyć do braasa i euronitu. Jakościowo są podobne, długoletnie doświadczenie firm też podobne, nie próbuj na sobie testować nowinek. Porównywałem "podwójne S" - dachówki braasa były trochę grubsze i na nie się zdecydowałem - powodzenia
  2. Ja miałem w projekcie te same wymiary 8x16. Firma, która wykonywała dach zaproponowała 8x20 ze względu na większą wytrzymałość. Myślę, że to nie zaszkodzi i jak chcesz, to zmień wysokość krokwi.
  3. Dzięki za odpowiedź, co prawda po prawie pół roku - ale zawsze. Podgrzewacz już kupiłem - American Proline - jest to to samo co Richmond.
  4. Nie powinno nic odpadać, jeśli jest dobrze zrobione. Zakładałem system Rockwoola na Porotherm bez kołków,na stronach Rockwoola jest napisane, że do 20 m wysokości nie trzeba kołków - ale to zależy od materiału ściany. http://www.rockwool.com.pl/sw8825.asp
  5. Moi wykonawcy ocieplenia z wełny stanowczo twierdzą, że żadnych kołków ma nie być. Daje się je tylko na stary tynk. Płyty z wełny smarowali na całej powierzchni klejem (cieniutko), a później grubo dookoła.
  6. U mnie parapety wstawiała ta sama ekipa, która tynkowała gipsem. Wstawili je po zrobieniu tynków i ładnie zaszpachlowali. Tak chyba najlepiej, bo parapety się nie niszczą.
  7. Ale myślę, że to jest tylko z nazwy wróblówka Ja mam i wróblówki i wróble pod dachówką. Wchodzą pod skrajne dachówki i skrajne gąsiory (podwójne S Braasa)
  8. t-man nie chcę cię martwić, ale mając piec dwufunkcyjny będziesz miał w łazience zimno na 100%. Pomyśl o piecu z zamkniętą komorą spalania. Co do kominka, to zrób go sobie, ale nie jako główne źródło ciepła. Nie wiem czy będzie ci się chciało codziennie w nim palić i robić z salonu kotłownie. A co będzie jak będziesz musiał wyjechać w zimie na kilka dni?
  9. 12 km to żadna odległość. Ja mieszkam ok. 5 km. os miasta i jest w sam raz, ale gdyby to miało być 12 to też nie byłoby to problemem. Szybciej dojedziesz do tego miasta niż przejedziesz go z jednego końca na drugi w godzinach szczytu.
  10. U mnie zostawili, ale nie jest to styropian tylko taśma dylatacyjna. Żaden problem z odcięciem pozostałości. Poza tym płaciłem 10 zł/m2.
  11. Karolina, jak dasz radę, to wyciągnij odpowietrzenie z komina wentylacyjnego i wypuść go nad dach oddzielnie. Nie wiem co masz na dachu, jeśli dachówkę to będzie najprościej - kup dachówkę wentylacyjną i podłącz odpowietrzenie pionu. No i rozszczelnij okna. Powietrze musi jakoś napływać do domu.
  12. Myślę, że najlepsze są miedziane. Ale drogie, sam wybrałem plastik Marleya.
  13. Rodzice mają sześcioletnie okna Wiktorczyka, nie wymagają żadnych poprawek - kolor biały.
  14. 60 litrów to za mało dla czterech osób. Pomyśl choćby o prysznicu dla czterech osób po kolei. Nie wiem jak to się ma do pieca dwufunkcyjnego, czy te wielkości podgrzewacza są ściśle określone, ja wybrałem oddzielny - 113 l.
  15. Joasiu, nie dajmy się zwariować. Myśląc w ten sposób należałoby mieszkać w szałasie w jakimś super czystym miejscu, którego pewnie nie ma. Zastosuj mur paroprzepuszczalny jeśli chcesz i ocieplij go wełną bez żadnych oporów. Też będę ocieplał wełną...
  16. Najciekawsze, że w tym wątku anonim sam siebie nazywa kretynem
  17. Do drewnianych okien są ramki, które można ściągnąć na czas mycia, nie wiem jak z plastikiem. Sam wybrałem wewnętrzne - i ładniejsze i praktyczniejsze
  18. Ja tak właśnie zrobiłem, ale smarowałem klejem całą powierzchnię styropianiu. Najpierw Izobud GR i BR (nie pamiętam kolejności), potem styropian (na kleju Izohan) i fondalina. Obawiam się, że bez tego kleju ze styropianu nic Ci nie zostanie.
  19. Czy te drzwi muszą być przeciwpożarowe? Czy są jakieś przepisy to regulujące? Garaz i kotłownię mam w piwnicy.
  20. Mam z Thermoporu 30 P+W wybudowane ściany piwnic, resztę domu z Porothermu. Różnica dla mnie jest taka, że podczas kucia bruzd np. na rury kanalizacyjne w thermoporze dziura wychodzi znacznie większe niż potrzeba , w porothermie jest pod tym względem lepiej. Murarz twierdził, że thermopor jest mocniejszy od porothermu, ale tak do końca to nie wiem. Weż to co będzie po prostu tańsze.
  21. Myślę, że doprowadzenie powietrza rurą w okolice kotła też bardzo schłodzi pomieszczenie. Zostaje Ci tylko zamknięta komora spalania.
  22. Myślę, że w tym przypadku polskie czy nie polskie nie ma znaczenia. Liczy się raczej producent, a nie miejsce produkcji. Ja wybrałem Brugmana. [ Ta wiadomość była edytowana przez: Daark dnia 2003-04-14 08:06 ]
  23. Nie chcę być złym prorokiem, ale przypuszczalnie tą blachę i tak będziesz zmieniał za kilka (-naście) lat, więc zostaw więźbę tak jak jest. Będzie jak znalazł pod dachówkę.
  24. Jak rozumiem będzie ich 7 (piw) z innej beczki - co sądzisz o ochronnikach legranda?
  25. Faktycznie A może Murator wszystkim tam wpisuje siódemkę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...