Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piotr Myszk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    61
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Piotr M.

Piotr Myszk's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Wszystko zależy od trybu życia w tym mieszkaniu ilu mieszkańców itd.Najlepiej jest mieć dwa lub wiecej źródeł ogrzewania,masz możliwość zrobić gaz i kominek to zrób.Wiadomo że czasem mamy też dostęp do drewna w przystępnej cenie wtedy można kominkiem dogrzewać.Zwykły bez zadnych płaszczy wodnych tylko z nawiewem grawitacyjnym lub wymuszonym do tego piec gazowy z zasobnikiem i powinno być ok.Gaz ma wielką zalete że nie trzeba być w domu aby był ogrzany:) z kolei kominek nie potrzebuje elektryczności(bez płaszcza wodnego) aby ogrzać wiec decyzja musi być przemyślana rozsadnie.
  2. Podłączę sie pod dyskusje z własnych obliczeń i doświadczeń.Mieszkamy w domu 135m2 urzytkowej z garazem,dwa lata temu tez sie zastanawiałem nad PW w kominku,obliczyłem ze wyjdzie drożej o jakieś 11tys.Mamy kominek z rozprowadzeniem do jednego pokoju tuz nad nim do tego piec gazowy Junkers z zamknieta komora i sterownikiem pogodowym.Wygląda to tak ze po południu rozpalam w kominku i ostatni wsad robie między godziną 22-23 pozniej nad ranem piec sie załącza jak spadnie temperatura,jest nastawiony na 20,5 lub 21 nigdy więcej gdyz zawsze pół stopnia wiecej dobija.Podsumowując,nie zamienił bym na zadne inne ogrzewanie (typu płaszcz czy miałowiec) rachunki za gaz 170zł miesiecznie z ciepła woda to sa rozbite na 12m-cy.Zastanawiam sie jeszcze na solarami w przyszłości ale poki co to sa za drogie zeby sie zwróciły.
  3. Zgadzam się z przedmówcą tylko ze sterownikiem pogodowym,czujnik na zewnątrz i wewnątrz,tylko ustawić priorytet na wewnętrzny około 90% serwisant będzie wiedział o co biega.
  4. Ohoho juz praiwe rok minał od ostatnigo postu.WItam,wiec mieszkamy sobbie od grudnia 2010 i sprawa ma sie z ogrzwaniem nastepujaco.styczen luty w tym roku rachunki za gaz przychodziły nam do 300zł za miesiac ale powodem tego był zle ustawiony piec przez serwisanta.Otoz nie zrobił on nic po za podpisaniem karty przy uruchomieniu.Wiec przyjechał drugi spec i powiedział co i jak.Dla iformacji,piec gazowy jak wiemy ma czujnik na zewnatrz i wewnatrz budynku,w sterowniku ustawia sie priorytet czujnika innymi słowy mowiac ktory bedzie wazniejszy.I u nas było 90% zewnetrzny i 10% wewnetrzny.Wiec jak w domu dla przykładu było 22 stopni a na zewnatrz temp spadała z np.-10 do -18 to on i tak sobie grzał.Wiec odwrócono priorytety czujnikkow i wszystko nabrało innego porzadku.DOdatkowo poinformowano nas ze nalezy trzymac sie z roznica temp w domu miedzy dniem a noca nie wieksza niz 3 stopnie gdyz pozniej sie wychładzaja mury i tak trzeba nadganiac. Rachunki w chwili obecnej gazownia rozbiła nam po tej ostatniej zimie na swoje prognozy i płacimy 170zł miesiecznie przy tym palimy w kominku i mysle ze nie jest to drogie rozwiazanie patrzac na ceny miału,wegla itp.Pozdrawiam.
  5. Na ziemi sa dwie płyty betonowe,które miałem wyrzucic.Troche,katownikow stalowych, kantowek i desek do tego pare gwoździ i drewnochron,na dach płyta pilsniowa i gont.Idealnie nie jest ale drewno schnie szybko.Około 6m drewna sie miesci.
  6. Juz nie pamietam ale chyba 110 zwykła pcv owinieta folia aluminiowa...
  7. U mnie jest tak,z zewnatrz zabezpieczone kratka zeby gryzonie nie weszły.Jak sie pali w kominku otwarta przepustnica i odwrotnie...
  8. Coz ja bym polecił miedz w całym domu,wiem ze plastik teraz jest duzo lepszy jakos przekonania nie mam.Miedz jest odporna na wysoką temperaturę- przypadkowe przegrzanie instalacji czy też dyfuzję gazów,poza tym w razie jakiegos wiercenia czujemy rure miedziana a w przypadku plastiku widzimy wode jak leci odrazu:).
  9. Witam,nie mieszkam w Polsce natomiast urzywam pieca akumulacyjnego elektrycznego pewnie owa firma CREDA nie prosperuje w Polsce.Musisz jednak zwrocic uwage na fakt iz urzywajac go nie masz wpływu na sterowanie nim w ciagu dnia.Nie jest to wielce meczace w przypadku gdy jest za goraco,lecz gdy powiedzmy pogoda sie zmieni w ciagu nocy i w dzien bedzie zimniej niz zakładałes coz trzeba sie dogrzewac.Fajnie by było miec tez te koze do palenia,jestem zwolennikiem kominkow,kozy itd.
  10. Jaki piec jesli mozna wiedziec?Ile KW i jaka pojemnos zasobnika?Czy jest cyrkulacja?Ja cos wiecej bede mogł napisac w styczniu wprowadzamy sie po swietach co prawda juz od zeszłej zimy działa ogrzewanie ale piec był ustawiony na 5 stopni tylko to dwa pierwsze rachunki przyszły koło 400zł pozniej po 200.Zupełnie inaczej jak sie mieszka.Poza tym nie było wykładzin na pietrze wiec goły beton.A to wszystko ucieka.Zobaczymy jak to wszystko bedzie sie kalkulowac,postaram sie notowac ile czego zurzyje do ogrzania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...