Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

freakboy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez freakboy

  1. Załóżmy, że będzie możliwość zastosowania gazowego podgrzewacza wody z zamkniętą komorą spalania i systemu powietrzno-spalinowego poziomego przez ścianę. I tu pytanie jakie są prawne warunki zastosowania tego systemu tzn. odległości od okien itp. Wiem, że może być to podgrzewacz max. 5kw jakiej marki byście polecili (szczerze nie potrafię takiego znaleźć). Jaka jest ekonomika stosowania podgrzewacza o tak niskim kw? Czy nawiwniki w takiej sytuacji wystarczą?
  2. Faktycznie chyba będę zmuszony zrezygnować w ogóle z gazu w mieszkaniu, z piecy również (brak wentylacji mnie przeraża). Dlatego proszę o poradę: Jeśli zdecyduję się na ogrzewanie, podgrzewanie wody oraz gotowanie "na prądzie" to jakie mnie czekają koszty eksploatacji? Ogrzewanie elektryczne - jakie? Podgrzewacze wody- jakie? Co z wentylacją?- nie chcę mieć wilgoci (chociaż mieszkanie w chwili obecnej jest bardzo suche) Dla przypomnienia mieszkanie w III piętrowej kamienicy z czerwonej cegły, nieocieplone, okna nowe, II piętro, 57 m2.
  3. Dziękuję za odpowiedź. Niestety obydwa piece są podłączone do jednego szerokiego komina, którym po ich zdemontowaniu mogłyby być odprowadzane jedynie spaliny z gazowego podgrzewacza wody. Natomiast w dalszym ciągu mieszkanie byłoby bez wentylacji.
  4. Witam serdecznie to mój pierwszy post na tym forum tak więc proszę o wyrozumiałość. Z Urzędu Miasta w moim pięknym mieście otrzymałem mieszkanie 57 m2 w starej ok. 100 letniej kamienicy z czerwonej cegły. Układ mieszkania poniżej (wymiary nie są w 100% dokładne chodziło mi o układ) http://img716.imageshack.us/img716/7748/przed.th.png Zamysł mam taki, w pomieszczeniu kuchennym a w zasadzie w części z oknem chciałbym zrobić łazienkę,w części "ślepej" przedpokój. W większym pokoju byłby aneks kuchenny i salon. Z mieszkaniem jest jednak mały (duży?) problem, o którym nie miałem pojęcia je przyjmując. W mieszkaniu nie ma w ogóle(!!!) komina wentylacyjnego, jest jedynie jeden komin piecowy, do którego podłączone są dwa piece kaflowe. Najciekawsze jest jednak to, że w budynku jest gaz, ba nawet ja mam licznik. I tu moje pytanie przede wszystkim o bezpieczeństwo życia w takim mieszkaniu. Czy istnieją jakieś rozwiązania technologiczne pozwalające na bezpieczne używanie w nim gazu (nie chodzi o ogrzewanie gazowe ale o gazowy podgrzewacz wody oraz o kuchnie gazową). Jakie ogrzewanie wybrać (kominkowe czy elektryczne?). Zaznaczam, że mieszkanie znajduje się na II piętrze w III piętrowej kamienicy. Z góry dziękuję za pomoc.
  5. Jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc! Pozdrawiam bardzo serdecznie
  6. Bardzo dziękuję za odpowiedz. Rozumiem, że w tym wypadku bardziej opłacalny jest akt darowizny "...i tak sporą część stanowić będą opłaty notarialne" jeśli można jaki może być orientacyjny koszt tych opłat notarialnych oraz sądowych?
  7. To mój pierwszy post na tym forum a więc serdecznie witam wszystkich!!!! Może odrazu przedstawie mój problem: Moja przyszła teściowa, a wiec prawnie zupełnie obca mi osoba (III grupa podatkowa) jest właścicielką garażu o wartości ok 6000-8000 zł, który chciałaby mi podarować. W związku z tym mam pytanie czy w tej sytuacji lepszym=tańszym rozwiązaniem będzie akt darowizny (III grupa podatkowa) czy też umowa kupna sprzedaży będzie dla mnie korzystniejsza? Dodatkowe koszty przy um kupna sprzedaży to 10% podatku dochodowego dla US gdyż przyszła teściowa kupiła ten garaż od gminy w tym roku a więc przed upływem 5 lat. Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi! Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...