Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rispetto

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    790
  • Rejestracja

rispetto's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. Poszukaj w swojej okolicy firmy trudniącej się szyciem.naprawą żagli do łódek. Czasami robią takie rzeczy.
  2. Klientów, a więc posiadaczy ogrodów, to nie dotyczy i czy Ci to będzie rosło, czy uschnie to tylko i wyłącznie Twoja sprawa. Rzecz doytyczy tylko i wyłącznie sprzedawców i hodowców. Gdyby to kogokolwiek interesowało, to tu można przeczytać więcej: http://coboru.pl/Polska/Ochrona/ochrona_KO.aspx P.S. Białobok nie jest pod ochroną. Byczkowski i Gloria są. P.S.2. A gdyby ktoś był zainteresowany Skrą, to wygląda taK: http://hanutkowo.cba.pl/galeria/index.php/Picea/Picea-glauca/Picea-glauca-Skra
  3. Dodam tylko, że pisząc "bluszcz" miałem na myśli popularny Hedera helix.
  4. Kilka lat musisz założyć. U mnie do dachu (jakieś 4 metry) dorosła po 3-4 sezonach. Warto rozejrzeć się za szczepioną, bo wtedy wcześniej zakwitnie.
  5. Rozpoznać możesz po tym, że na etykiecie będzie np oznaczenie 'PBR'. A nieznajomość prawa nie chroni przed jego konsekwencjami ... A kontrole są, uwierz mi. Gdyby ten system nie działał, to nie byłoby rejestracji.
  6. "Chronione" nie w sensie zagrożenia wymarciem, ale jako zabezpieczenie przed swobodnym rozmnażaniem (a niekiedy i sprzedażą). Właściciel pobiera za nie opłaty licencyjne.
  7. Polecam glicynię. Na taką ścianę wystarczą dwie sadzonki (15-20 zł za sztukę). Bluszcz może wymazać. Można jeszcze spróbować z winobluszczem pięcioklapowym (trójklapowy też wymarza)
  8. W zeszłym roku miał je w ofercie OBI, choć po absurdalnych cenach. W międzyczasie Dendrofarma uruchomiła na miejscu sprzedaż detaliczną i tam na pewno można dostać.
  9. Nie doczytałem ... Jeśli ma to być żywopłot to jak najbardziej się nadają, bo będą 'wspierały się' jeden o drugiego i śnieg nie rozłoży ich na boki. Moja wypowiedź dotyczyła tylko nasadzeń 'soliterowych'. Żywopłot z cisa choć rośnie długo, to jest piękny! Dobry wybór!
  10. Zerknij na stronę gospodarstwa szkółkarskiego p. Ciepłuchy. Tam masz podane okresy kwitnienia i docelowe wysokości wszelkich odmian rododendronów i azalii spotykanych na polskim rynku.
  11. Zastanów się nad odmianą Wojtek, bo ta zdecydowanie bardziej trzyma formę kolumnową. Zarówno Hiicksii jak i Fastigiata bez przycinania z czasem zaczną lekko rozchylać się na boki. Bez związywania na zimę się nie obejdzie. Jeśli w Twojej okolicy często masz do czynienia z mokrym, ciężkim sniegiem, to myślę, że warte jest to rozważenia.
  12. Bez przesady. To nie Conica. Wadą tej, skądinąd pięknej, odmiany jest niestety kiepska jakość szczepień. Przez dobrych kilka lat po posadzeniu trzeba podwiązywać przewodnik, bo ma on tendencję do rośnięcia we wszystkich możliwych kierunkach, ale nie do góry. Podobnie rzecz się ma w przypadku niemal identycznej odmiany 'Koster'. W ich miejsce polecam odmiany takie jak np Edith, Fat Albert, Omega lub Oldenburg.
  13. Przed (nad) wejściem potrzebne jest jak najbardziej i u nas po kilku latach nadal się świeci, ale włączane jest czujką zmierzchową. W ogrodzie mamy tylko w altance i na tarasie (włączane ręcznie) i to wystarcza w 100%. Prąd raczej nie stanieje, więc zastanawia mnie sens podświetlania całości lub nawet części ogrodu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...