
Flanker
Użytkownicy-
Liczba zawartości
93 -
Rejestracja
Flanker's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Art 57 ust 2 w razie zmian nieodstępujących w sposób istotny od zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę, dokonanych podczas wykonywania robót, do zawiadomienia, o którym mowa w ust. 1, należy dołączyć kopie rysunków wchodzących w skład zatwierdzonego projektu budowlanego, z naniesionymi zmianami, a w razie potrzeby także uzupełniający opis. W takim przypadku oświadczenie, o którym mowa w ust. 1 pkt 2 lit. a, powinno być potwierdzone przez projektanta i inspektora nadzoru inwestorskiego, jeżeli został ustanowiony. My nie mówimy o zatajeniu dokonanego odstepstwa, mówimy tu o kwalifikacji odstapienia.
-
Tak się składa, że pkt 1 (zakres objęty projektem zagospodarowania działki lub terenu), daje duże "pole do popisu" jeśli chodzi o jego interpretację i kwalifikację dokonanego odstąpienia. Błędna (dokonana z pełną świadomością) kwalifikacja odstąpienia, nie jest poświadczeniem nieprawdy, co innego w przypadku pomiarów geodezyjnych. Projektant odpowiada przed komisją dyscyplinarną z tytułu odpowiedzialności zawodowej. Ps. post kierowany do @aglig @sSiwy12, przepraszam za częściowe zdublowanie odpowiedzi, ale pisząc swój post nie widziałem Twojego.
-
Może i prościej, tylko trzeba wiedzieć "co autor miał na myśli", natomiast ten link trzy posty wyżej, też nie jest do obowiązującej ustawy PB. Ustawa z dnia 23 kwietnia 2009r o zmianie ustawy Prawo budowlane i ...., leży w TK i do połowy lipca nie będzie rozpoznany wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją, co będzie potem? - zobaczymy.
-
Witam! Napisałem do postu @kasia1981, głównie do punktów 3 i 4.
-
Witam! Ciekawe te przepisy, nawet bardzo, tylko chciałbym się dowiedzieć w jakim kraju obowiązują? nawet troszkę podobne do Polskiego prawa :=0.
-
Witam ! Nie musisz kupować dziennika w starostwie, jeśli tego zażądają zapytaj o podstawę prawną!!!
-
Witam ! Pierwszy Twój błąd to wysłanie "sprawy" do Nadzoru Budowlanego, kolejny błąd to do Wojewódzkiego (jest jeszce Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego). Chcesz aby sprawa była załatwiona dość szybko, to nie wykonuj niepotrzebnych ruchów! Teraz urzędy zaczną przesyłać sobie twoje pismo wg. właściwości, a Ty będziesz tracił czas. Z informacji wynika że sąsiad nawiózł jedynie ziemię na swój teren - nie są to roboty budowlane!, więc co ma do tego Nadzór? (chyba że jest to związane z budową domu, ale o tym nie wspominasz). Sprawami o których piszesz zajmuje się Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska bądź Wydział Ochrony Środowiska (lub jeszcze inaczej nazwany) różnie jego zwą w zależności od zakresu kompetencji.
-
Witam! art. 36a ustawy Prawo budowlane, postępowanie wg. art. 50 - 51 ust 1 pkt 3. Najlepiej porozmawiaj z projektantem niech przeprojektuje (kosztami obciąż wykonawcę), następnie zmień pozwolenie na budowę. Gorsza sprawa jeśli masz wszystko wpisane do dziennika. Pozdrawiam Flanker.
-
Nie wprowadzaj ludzi w błąd!! podaj mi podstawę prawną, stwierdzającą że np. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego musi wyrazić zgodę na budowę ogrodzenia na moim terenie. To że "Pani Jadzia" często "Pani na włościach" wymaga od ludzi by jej się kłaniali w pas i przynosili co się jej tylko rzewnie podoba, nie znaczy, że tak stanowi prawo. Ludzie, zarówno ci po stronie urzędu (pracownicy i urzędnicy) jak i klienci urzędu, powinni zacząć stosować się do przepisów, a nie zasady "tak mnie się wydaje" lub "nie zaszkodzi dołączyć zgody sąsiada" itp, itd. Pani/Pan która/y żądała zgody sąsiada na np. budowę wiaty w odległości 2m od granicy, powinien zostać wysłany na szkolenie, natomiast w wielu przypadkach takich dokumentów/oświadczeń wymagają "najbardziej doświadczeni pracownicy". ps. Jeśli wybuduję nowe ogrodzenie na swoim terenie przy istniejącym starym, to wówczas nowe ogrodzenie nie jest od strony drogi !!! i nie strasz ludzi Nadzorem bo nie jest aż taki straszny!
- 10 odpowiedzi
-
- drogi.
- ogrodzenia
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Uzgodnienie z zarządcą drogi !?! a co to jakiś król wszechwładny żeby z nim ustalać ogrodzenie na mojej działce? może jeszcze się jemu nie spodoba grubość sztachet albo średnica słupków? Możesz zrobić tak: Postawić ogrodzenie nowe, zrobić fotki, następnie rozebrać stare. Pozdrawiam Flanker
- 10 odpowiedzi
-
- drogi.
- ogrodzenia
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
musisz ustalić kiedy wykonana została dobudówka - w starym czy nowym prawie (PB)
-
Art.40 ustawy PB Sprawa jest prosta, brat musi zostać współwłaścicielem działki a następnie należy wystąpić do WUiAB do przeniesienia pozwolenia w części dotyczącej budowy budynku (brata). Pozdrawiam Flanker
-
sąsiad może wykonać ogrodzenie do wysokości 2,2 na styku z granicą bez pytania o zgodę, natomiast gdy będzie chciał wybudować ogrodzenie np 4m, to będzie musiał dokonać zgłoszenia w WUiAB i nikt nie ma prawa jemu odmówić, chyba że ktoś udowodni że naruszony zostanie przez to interes innych osób.
-
Jeśli budynek sąsiada stoi na granicy to możesz się do niego dobudować. Pozdrawiam Flanker!
-
Witam. Z tego co widzę PINB stwierdził że obiekt - budynek gospodarczy posiada wymiary 5,1x7,55 co stanowi powierzchnię 38,5m2, dlatego też zastosował art 48 (gdyby był do 25m2 byłby art. 49b). Art. 48 dotyczy obiektów wybudowanych bez pozwolenia na budowę, natomiast art 49b obiektów na które wymagane było zgłoszenie, a nie dokonano takiego zgłoszenia. Jeśli odległość budynku od granicy wynosi 2,3m to jest to sprzeczne z Rozporządzeniem "w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie". Wg "warunków" ścianę z otworami okiennymi bąź drzwiami sytuuje się w odległości nie mniejszej niż 4m od granicy a ścianę bez otworów w odległości 3m od granicy. Pytanie jest takie: czy przedmiotowy budynek da się tak przerobić aby spełnił te warunki? Nie masz innego wyjścia jak wziąć architekta, lub inną osobę z uprawnieniami budowlanymi (najlepiej kogoś kto się zajmuje legalizacjami - są tacy) pokazać jak to wygląda i niech coś zaproponuje. Tak jak pisałem wcześniej, przy legalizacji obiektów wybudowanych np. w roku 2004 obowiązuje opłata legalizacyjna (w wysokości opisanej wcześniej - kwoty dla budynku gospodarczego). Opłata legalizacyjna nie jest karą i w przypadku gdy rozbierzesz budynek nie jest nakładana. Nie wiem co jeszcze napisać więc jeśli masz szczegółowe pytania, to będę starał się odpowiedzieć. Pozdrawiam Flanker