Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TomcioB

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    574
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez TomcioB

  1. Edyta Pomyśl czy M2-11 nie jest za duża skoro masz mieć dom bardzo dobrze ocieplony. Może M2-9 wystarczy. Większa pompa to większe bieżące zużycie, a pompy te są dość energożerne. Kolektory można zamontować samemu, Pan Tomasz chętnie telefonicznie pomagał. Z teściem + koparka zajęło nam to ok. 6 godzin (3 pętle). Oszczędnosć finansowa znaczna. Podłogówkę zrobisz znacznie taniej niż 100zł/m2. Podłączenie zbiornika z podłogówką zrobi kazdy instalator od podłogówki. Moim instalatorom zajęło to kilka godzin. Jest to bardzo proste podłączenie, bez zbędnych mieszaczy, zaworów itd. Na podłączeniu- napełnieniu pętli kolektora i uruchomeniu pompy zna się mała ilość osób, więc kasują bez zmiłowania i tego nie unikniesz. Mam pompę M2-9. Na razie jest cieplutko. Czekam na styczniowe mrozy, żeby porównać zużycie z zeszłym budowlanym rokiem, w którym m.in. Bonetka próbowała ukoić moje żale nad uciekającymi kilowatami.
  2. Jasne tylku tu właśnie sens mojego pytania czy grzejnik będzie choć ciepły aby je oddawał Witam Mam grzejnik łazienkowy w łazience i bardzo sobie chwalę. W instalacji płynie obecnie woda ok 32 stopnei i grzejnik jest wyczuwalnie ciepły, więc jeżeli masz na niego miejsce to montuj. A jeżeli będzie w łazience za zimno to zgadzam się z Klimaw, że zwykły nawiewowy grzejnik za 60 -70 zł przez 2 minuty czyni cuda.
  3. Witam Czy ma ktoś namiar na drewno kominkowe dobrej jakości (suche) w dobrej cenie. Najlepiej w kawałkach gotowych do palenia. Siekiery brak.
  4. TomcioB

    grupa wielkopolska

    Witam Czy ma ktoś namiar na drewno kominkowe dobrej jakości (suche) w dobrej cenie. Najlepiej w kawałkach gotowych do palenia. Siekiery brak.
  5. Ja mam akurat Isovera, ale tam nie było problemów zeby zgubic 1-2 cm. Tutaj mysle ze jest podobnie, wiec chyba spokojnie mozesz wziaść grubszą i tańszą wełnę. Może znajdzie sie jakis uzytkownik Toprocka.
  6. Ja mam akurat Isovera, ale tam nie było problemów zeby zgubic 1-2 cm. Tutaj mysle ze jest podobnie, wiec chyba spokojnie mozesz wziaść grubszą i tańszą wełnę. Może znajdzie sie jakis uzytkownik Toprocka.
  7. Witam Czy ktoś układał albo przymierzał sie do układani samodzielnie kostki brukowej. Najbardziej interesuje mnei układanie kostki granitowej. Czy warto samodzielnie podchodzić do tematu, bo nie wydaje się to jakos szczególnie skomplikowane, czy jednak diabeł tkwi w szczegółach i jednak ze względu na skalę nieznanych obecnie trudności, nie warto tego robić samemu. Jezeli ktoś ma jakiegoś linka do wszelkiego rodzaju przydatnych materiałów w tej materii to będę wdzięczny. Pozdrawiam
  8. TomcioB

    grupa wielkopolska

    Witam Czy ktoś układał albo przymierzał sie do układani samodzielnie kostki brukowej. Najbardziej interesuje mnei układanie kostki granitowej. Czy warto samodzielnie podchodzić do tematu, bo nie wydaje się to jakos szczególnie skomplikowane, czy jednak diabeł tkwi w szczegółach i jednak ze względu na skalę nieznanych obecnie trudności, nie warto tego robić samemu. Jezeli ktoś ma jakiegoś linka do wszelkiego rodzaju przydatnych materiałów w tej materii to będę wdzięczny. Pozdrawiam
  9. Witam Czy ktoś układał albo przymierzał sie do układani samodzielnie kostki brukowej. Najbardziej interesuje mnei układanie kostki granitowej. Czy warto samodzielnie podchodzić do tematu, bo nie wydaje się to jakos szczególnie skomplikowane, czy jednak diabeł tkwi w szczegółach i jednak ze względu na skalę nieznanych obecnie trudności, nie warto tego robić samemu. Jezeli ktoś ma jakiegoś linka do wszelkiego rodzaju przydatnych materiałów w tej materii to będę wdzięczny. Pozdrawiam
  10. Witam Czy ktoś układał albo przymierzał sie do układani samodzielnie kostki brukowej. Najbardziej interesuje mnei układanie kostki granitowej. Czy warto samodzielnie podchodzić do tematu, bo nie wydaje się to jakos szczególnie skomplikowane, czy jednak diabeł tkwi w szczegółach i jednak ze względu na skalę nieznanych obecnie trudności, nie warto tego robić samemu. Jezeli ktoś ma jakiegoś linka do wszelkiego rodzaju przydatnych materiałów w tej materii to będę wdzięczny. Pozdrawiam
  11. Witam Gdzie można kupić tanio czarną ziemię, z dowozem na zachodnią część Poznania ?? Ile kosztuje taka przyjemność, ponieważ wydaję mi się ze sporo tego potrzebuję.
  12. Witam Gdzie można kupić tanio czarną ziemię, z dowozem na zachodnią część Poznania ?? Ile kosztuje taka przyjemność, ponieważ wydaję mi się ze sporo tego potrzebuję.
  13. Witam Jak łączyliście panele z płytkami? Chodzi mi o połączenie bez wykorzystania listewek maskujących. Słyszałem coś o korku w płynie, czy czymś podobnym. Czy ktoś stosował coś takiego, gdzie to można ewentualnie dostać i w jakich kolorach ? Pozdrawiam
  14. Witam Jak łączyliście panele z płytkami? Chodzi mi o połączenie bez wykorzystania listewek maskujących. Słyszałem coś o korku w płynie, czy czymś podobnym. Czy ktoś stosował coś takiego, gdzie to można ewentualnie dostać i w jakich kolorach ? Pozdrawiam
  15. Ponawiam pytanie, czy laik, ale chętny do samodzielnego montażu (w miarę posługujący się rękoma) może się zabrać za montaż instalacji w oparciu o schematy i sprzet zakupiony w sklepach DIPOL, czy jednak wymaga to specjalistycznej wiedzy/urządzeń (ustawianie kierunków anten itd) i lepiej zdac się na instalatorów ??
  16. Prawdę mówiąc nie wiem, czy chcę odbierać z 1 czy z 2 satelitów, bo to chyba zależy m.in. od wyboru platformy. Na początku na 90% będzie Polsat, ale moze za 5 lat N-ka albo Cyfra zrobi super ofertę i wtedy .... PVR tylko w 1 pokoju. A co z kwestią:
  17. W jakim przypadku zakupić multiswitch 9 wejściowy a kiedy wystarczy 5 wejsciowy. W domu mam planowane 5 punktów odbioru sygnału RTV sat. Myślę, że bedzie Polsat Cyfrowy, ale nie wiadomo co bedzie w przyszłości. W związku z tym jaki multiswitch polecacie.
  18. Witam Czy ktoś może przedstawić schemat, który podsumuje to forum i ułatwi laikom zmontowanie układu TV, SAT, radio (dla Polsatu Cyfrowego N-ki, raczej jednak Polsat, ale z rekorder by się przydał, bo stare video już ledwo zipie) ?? Chodzi o coś w stylu schematu, który przedsatwił Brzankis 12.12.08 roku. Wiem, że podobne schematy są na stronach Dipola, ale one chybe nie do końca odpowiadają temu opisowi ... Czy laik, ale chętny do samodzielnego montażu (w miarę posługujący się rękoma) może się zabrać za montaż instalacji, czy jednak wymaga to specjalistycznej wiedzy/urządzeń (ustawianie kierunków anten itrd) i lepiej zdac się na instalatorów ?? Pozdrawiam
  19. Wielkie dzięki. Mam tylko pytanko, dlaczego robociznę masz za 158 m2? Taką miałeś cenę ze szpachlowaniem? Wiem, że pytanie jest śmieszne, ale u nas zdarzyło się tak, że budową zajmuję się ja. Małżonek "zbawia świat" i zarabia na budowę . No a kobita jestem i to na dodatek bez inż. przed nazwiskiem No więc zastanawiam się jak się ociepla i obkłada płytami k-g to nasze M08. No i wychodzi mi, że wełnę kładzie się na całym dachu, a k-g do wysokości sufitu i potem sufit. Na sufit z k-g też się kładzie wełnę. Poprawcie mnie jeśli coś pokręciłam. My podnieśliśmy ściankę o 2 pustaki i zmieniliśmy kąt nachylenia zdaje się do 33st. W związku z tym (nie liczyłam, tak twierdzili cieśle) powierzchnia dachu zwiększyła się o jakieś 20 m2. No i zastanawiam się, czy mam kupić 250 czy 270 m2 wełny. I czy ta ilość wystarczy na to o czym wcześniej pisałam. Pozdr Tamtu To jest cena robocizny ze szpachlowaniem GK na gotowo i jeszcze to zagruntowali. 158 m2 wyszło nam płyt GK liczone od wewnątrz, z tym, że ja jako nieliczny mam niestety niepodneisioną wersję M08 więc mam wewnętrzne scianki kolankowe, które ograniczają wewnętrzna powierzchnię. (może i dobrze, bo i tak jest tego sporo). Wiec u Ciebie będzie tych metrów znacznie wiecej. Wełny kupiłem po 250 m2. Gruba zeszła cała, cienkiej zostały mi 4 rolki, ponieważ nad sufitem ułożyłem 2 warstwę grubej wełny. Wełny nie kupuj więcej. Jak zabraknie to dokupisz, a ze zwrotem zawsze jest problem.
  20. Wielkie dzięki. Mam tylko pytanko, dlaczego robociznę masz za 158 m2? Taką miałeś cenę ze szpachlowaniem? Wiem, że pytanie jest śmieszne, ale u nas zdarzyło się tak, że budową zajmuję się ja. Małżonek "zbawia świat" i zarabia na budowę . No a kobita jestem i to na dodatek bez inż. przed nazwiskiem No więc zastanawiam się jak się ociepla i obkłada płytami k-g to nasze M08. No i wychodzi mi, że wełnę kładzie się na całym dachu, a k-g do wysokości sufitu i potem sufit. Na sufit z k-g też się kładzie wełnę. Poprawcie mnie jeśli coś pokręciłam. My podnieśliśmy ściankę o 2 pustaki i zmieniliśmy kąt nachylenia zdaje się do 33st. W związku z tym (nie liczyłam, tak twierdzili cieśle) powierzchnia dachu zwiększyła się o jakieś 20 m2. No i zastanawiam się, czy mam kupić 250 czy 270 m2 wełny. I czy ta ilość wystarczy na to o czym wcześniej pisałam. Pozdr Tamtu To jest cena robocizny ze szpachlowaniem GK na gotowo i jeszcze to zagruntowali. 158 m2 wyszło nam płyt GK liczone od wewnątrz, z tym, że ja jako nieliczny mam niestety niepodneisioną wersję M08 więc mam wewnętrzne scianki kolankowe, które ograniczają wewnętrzna powierzchnię. (może i dobrze, bo i tak jest tego sporo). Wiec u Ciebie będzie tych metrów znacznie wiecej. Wełny kupiłem po 250 m2. Gruba zeszła cała, cienkiej zostały mi 4 rolki, ponieważ nad sufitem ułożyłem 2 warstwę grubej wełny. Wełny nie kupuj więcej. Jak zabraknie to dokupisz, a ze zwrotem zawsze jest problem.
  21. Wrzucę kalkulację wszystkich kosztów poddasza, gdy wrócę wieczorem do domku Poniżej kalkulacja. Myślę, że zawiera większosć kosztów, oprócz szpachli gipsowej. Ocieplenie poddasza wełna 18 cm - 250 m2 5704 wełna 10 cm - 250 m2 3311 profile główne 240 szt - CD 1860 profile przyścienne - UD 140 szt 700 taśma uszczelniająca 120 płyty gipsowe - białe 80szt 1590 płyty gipsowe - ziel 18 szt 575 wieszak ES - 300 szt 105 folia aluminiowa paroizolac. - 300 m2 560 taśma uszczelniająca dach 140 łącznik krzyżowy 500 szt 230 wkręty do blachy-8000 szt 180 flizelina 21 szt 40 ocieplenei - robocizna 50 zł/m2 7900
  22. Wrzucę kalkulację wszystkich kosztów poddasza, gdy wrócę wieczorem do domku Poniżej kalkulacja. Myślę, że zawiera większosć kosztów, oprócz szpachli gipsowej. Ocieplenie poddasza wełna 18 cm - 250 m2 5704 wełna 10 cm - 250 m2 3311 profile główne 240 szt - CD 1860 profile przyścienne - UD 140 szt 700 taśma uszczelniająca 120 płyty gipsowe - białe 80szt 1590 płyty gipsowe - ziel 18 szt 575 wieszak ES - 300 szt 105 folia aluminiowa paroizolac. - 300 m2 560 taśma uszczelniająca dach 140 łącznik krzyżowy 500 szt 230 wkręty do blachy-8000 szt 180 flizelina 21 szt 40 ocieplenei - robocizna 50 zł/m2 7900
  23. tylko, że obecnie kWh nie kosztuje 0,32 zł tylko coś koło 50 gr. nie zapominajcie o opłatach stałych, zmiennych i innych, w których się coraz trudneij połapać więc różnica w kosztach oświetlenia na korzyść led rośnie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...