Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bat21

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

bat21's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam widziałem kominki z frontu miały płytę marmuru podwieszoną czyli nie opiera się na podłodze. Pytanie jak to się mocuje np: http://www.ilko.pl/files/image/ilko/nowocz15.jpg.
  2. http://www.wolf-polska.pl/cms/pages/upload/R_16.pdf tu masz link do instrukcji. w trybie serwisowym parametr 16 i 20 sprawdz je. Pozatym masz regulację pogodową więc temp kotła jest uzależniona od temp. zewnętrznej.
  3. Podaj typ pieca i sterownika. Jak masz cyfrowe sterowanie DWT lub DWTM sprawdz parametry GB 04 moc max i GB 08 max temp obiegu
  4. Mam Wolfa CGS 20/160 Układ z podłogówką na mieszaczu i dodatkowej pompie i grzejnikami na zaworze klapowym. Automatyka MM i 2*BM. Do tego Sterownik SIEMENS LOGO jako sterownik pompu cyrkulacyjnej i termostat maksymalny. Sprawuje się znakomicie. Zurzycie gazu mam mniejsze niż w podobnym domu i piec BUDERUS. Co jeszcze Cię interesuje.W rajch jest ceniony lepiej niż VIESSMANN.
  5. bat21

    Hydraulik do usług

    pytanie do _ZBYCH_ lub niezły. Sterownik pieca posiada kilka funkcji w skrócie 1. gotowość - piec wyączony działa funkcja przeciwzamożeniowa 2. tryb Lato- piec działo tylko na CWU działa funkcja przeciwzamrożeniowa 3 tryb ogrzewania i CWU działa funkcja przeciwzanrożeniowa. i tu rodzi się pytanie czy tak powinno być. mam układ CO z dwoma obiegami grzewczymi podłoga i grzejniki. ! sterowany przez mieszacz i pompe cyrkulacyjną 2 zawór klapowy. Jeśli sterownik wykryje że na zewnątrz jest np:0 st to włącza pompę cyrkulacyjną oraz steruje mieszaczem tak aby w pomieszczeniu było 5 st. załącza się także zawór od grzejników. niema problemu w trybie 1 i 2 ale jest problem w trybie 3 ogrzewania bo w pomieszczeniach jest np 20 st na zewnątrz 0 i załącza się pompa i zawór. jak grzejniki zgłoszą zapotrzebowanie na ciepło to piec się włączy i woda przez otwarty zawór leci na grzejniki a jak podłogówak zgłosi zapotrzebowanie na giepło to piec się włączy i woda idzie na mieszcz i grzejniki bo zawór jest otwary przez funkcję przeciwzamrożeniową. Czy w innych piecach też tak jest czy tylko w moim WOLF CGS20/160
  6. Może się komuś przyda namiar HYDRO-ODWIERT Roboty Hydrologiczne Studniarstwo Dariusz Małecki 05-091 Ząbki ul. Ks. Kuleszy 26 tel 022 7816338 fax 7624139 kom może jeszcze aktualna 0608284533
  7. Tynk z agregatu to przede wszystkim tynk gotowy w workach agregat tylko pomaga w narzucaniu na ścianę. Przyspiesza to bardzo pracę. Reszta jest prawie taka sama jak ręcznie.
  8. Schemat już jest gotowy będzie dostępny od poniedziałku pod adresem http://www.pfeso.edu.pl/bat21/reg.jpg jeżeli jest ktoś zainteresowany klisze płytki też posiadam.
  9. Przygotuje schemat jak ktoś będzie zainteresowany czemu nie. Całośc mieści się w standardowej obudowie na szyne TH i jest w roździelni, ja mam rozdzielnie ABB z przydymianą szybą więc fotoelementy są w środku ale u kolegi wyprowadzałem na zewnątrz. Mam gdzięś jeszcze jedną płytke drukowaną z częściowo wlutowanymi elementami jakby kto ?
  10. Temat oświetlenia już przerabiałem i doszedłem do wniosku że : najmniejsze halogeny to 5W produkcji chińskiej są małotrwałe a poza tym przy dużej ilości zjadają za dużo prądu. Dodatkowo jak w domu jest ledwo ciemno (szaro) to efekt estetyczny i użytkowy jest super ale w nocy świecą za bardzo robi się taka łuna . Wykonałem taki układ który posiada wyłącznik zmierzchowy i tegulator na triaku z fotopomiarem. Efekt jest taki że kiedu w domu zrobi się odpowiednio ciemno zapalają się lampki oświetlenia schodów pełną mocą ( możliwe jest ustawienie tego poziomu oświetlenia potencjimetrem ) potem im w domu jest ciemniej tym lampki świecą z mniejszą intensywnością, przy całkowitej ciemności świecą się powiedzmy 25% mocy nominalnej ( ten punk też można wyregulować ). Efekt estetyczny i użutkowy super a poza tym zjadają mało prądu. Regulator jest na 220V ale nic nie stoi na przeszkodzie dać trafo od halegenów za tym regulatorem i przejść na 12 V efekt ten sam.
  11. i bardzo dobrze... to tyle twojego. Pomyśl jeszcze o tym baypasie bo czas otwarcia lub zamknięcia elektrozaworów jest dość długi. robi się to łącząc za pompą obiegową rurę zasilającą z rurą powrotu zaworem bezpieczeństwa z regulowanym przepływem
  12. schemat masz na linku http://www.pfeso.edu.pl/dok1.doc
  13. W dowolnej hurtowni elektrycznej kup na szyne th35 lub np:r15 i podstawki lub styczniki np FAEL SM300
×
×
  • Dodaj nową pozycję...