Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

a.chol

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez a.chol

  1. z tego co dotej pory poczytałem i posperałem jest kilka typów tych pieców każdy jest zarówno do cwu jak i co to tylko zależy od sposobu montażu.rozmawiłem z kilkoma instalatorami tych pieców na rynku bardzo popularne są czeski atmos oraz polski orlan. ponoć czeski jest nowocześniejszy ale jak to w życiu bywa instalator poleca ten na którym ma lepszy zarobek. dlatego najlepiej posłuchać użytkownika pieca. myślę że na forum ktoś się znajdzie. jeżeli ktoś jest zainteresowany suchymi danymi technicznymi tych pieców to służę pomocą
  2. Będę wymieniał starą podłogę na gruncie (podłoga poniemiecka, na legarach pod nimi tylko piasek).czy robic wylewkę z ociepleniem czy tak jak było dotej pory plus folia pod legary, oraz ocieplenie z wełny mineralnej pomiędzy legarami. przeraża mnie czas schnięcia wylewki na forum przeczytałem że powinna schnąć nawet do 3 miesięcy.
  3. w domu okna wymienione, dom poniemiecki, ściany 50 cm otynkowane dom dość ciepły. W tej miejscowości w której mieszkam wiele osób posiada piece miałowe i opinie są podzielone.ja oczywiście wyrażam swoją opinię na temat pieca miałowego, używam go 3 sezon. ale nie chodzi mi o krytykę czy chwalenie pieców miałowych ja chcę się dowiedziec coś więcej na temat pieców opalanych drewnem.
  4. piec który kupiłem jest jednym z wielu jakie są produkowane w zagłębiu piecowym w Pleszewie i okolicach. przy mojej powierzchni grzewczej -160m2 i wysokości 3m producent doradził kupno pieca o powierzchni grzewczej 4 m2 zapewnił że ten piec przy jednokrotnym zasypie wytrzyma 24 godz. praktyka okazała się inna stosując miał wysokokaloryczny i nastawiając na sterowniku temperaturę 60 0c (na dworze temperatura około -10 0c)piec wytrzymuje 14-16 godzin. W tym momencie powstaje problem co robić przez 6-8 godz. do momentu kolejnego zasypu, oczywiście można dosypać jedną lub dwie łopatki miału i tak co godz. ale nie oto chodzi jeżeli wtym momencie nikogo nie ma wdomu dom się niepotrzebnie oziębia.Następnym problemem jest jakość miału nawt kupując u tego samego dostawcy można trafić na dziadostwo i wtedy występują tak zwane eksplozje gazów, i w kotłowni jest wtedy bardzo wesoło(dym smród okopcone ściany.
  5. stoję przed dylematem wymiany kotła co, w tej chwili mam pleszewski piec miałowy, ale nie jestem z niego zadowolony. Czytając muratora zainteresowały mnie piece opalane drewnem. Wtej chwili jest kilka pieców na naszym rynku czy ktoś używa takiego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...