Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ewoo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    252
  • Rejestracja

ewoo's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Niezbyt zrozumiałe to co napisałeś. Nie za bardzo wiadomo o co pytasz. Co to za sterownik ten CTM? czy obsługuje wentylator lub przepustnicę?
  2. Tu nie wróżka potrzebna lecz egzorcysta.
  3. http://images43.fotosik.pl/261/67762262f252d8a2m.jpg Po lewej nowa anoda po prawej wyjęta z Galmeta 80l po 14 miesiącach użytkowania. wewnątrz zbiornika mimo odprysków emalii brak rdzy. Kilka dni temu wymieniałem w Galmecie 140l pierwszy raz po 4 latach użytkowania po anodzie został tylko pręt mocujący a zbiornik był dość poważnie skorodowany w miejscach odpryśnięć emalii.
  4. Pracuję na Boschu i Hitachi. Na pewno bardziej trwałą jest kątowa pewnie ze względu na konstrukcję napędu. Patrząc na narzędzia profesjonalne to sprzęt do ciężkiej pracy jest kątowy a proste są tylko wiertarki z możliwością dłutowania ale do lekkich prac.
  5. jeśli w naczyniu jest 4 bary to naczynie nie przyjmuje wzrostu objętości wody bo jak piszesz już przy 3 bary wywala zawór. należy zmniejszyć ciśnienie tak jak pisze kolega wcześniej.
  6. I w pewnym sensie mają rację, bo ktoś wykonując (projektując) robił to w ten sposób aby wszystko działało ale być może nie przewidywał że w instalacji mogą nastąpić zmiany. Dlatego jest niebezpieczeństwo że przy grawitacji faktycznie dolne grzejniki mogą grzać gorzej ( głównie zależy to od średnic rurociągu). Jeśli jest to układ z pompą to po poprawnej regulacji instalacji nie będzie żadnych problemów oczywiście jeśli naczynie wzbiorcze będzie wyżej tych grzejników.
  7. wiele takich podłączeń i w grawitacji i na pompach. Możesz mi wierzyć tylko na słowo bo do klientów nie pojadę aby zrobić zdjęcia. Jednak w moim przypadku to działa za twój nie dam głowy bo narysowałeś tylko grzejniki nie mówiąc nic o reszcie instalacji, a ludzie różne cuda potrafią wymyślić
  8. jak na rys 1 ale powrót z grzejników też ze spadem.
  9. ewoo

    Czym wyczyścić?

    Przepłukać dobrze wodą i tyle.
  10. konkretnie i na temat http://www.instalator.pl/archi/2009/mi7-8(131-132)/34.pdf http://www.instalator.pl/archi/2009/mi7-8(131-132)/35.pdf [/url] Kurcze nie otwiera ale przekopiujcie całą linijkę i wstawcie jako adres w przeglądarce i wtedy otworzy czy jakoś tak
  11. Zamontowałem u siebie Cichewicza z palnikiem II generacji BRUCER paliłem trochę groszkiem, w większości miałem węglowym, owsem, a teraz mieszanką miału węglowego i jęczmienia. Robię mieszankę 2 części jęczmienia i 1 część miału bo jest teraz jeszcze ciepło i kocioł długo pracuje w podtrzymaniu miał węglowy nie dopuszcza do wygaśnięcia w retorcie i szybciej osiąga temp. zadaną. Wiem że można kombinować z przedmuchami ale ja wolę tak. Jęczmień dlatego że mam i nie opłaca mi się go zamieniać na owies, a wydaje mi się że spalam go mniej (większa wartość opałowa? nie wiem nie sprawdzałem) spala się idealnie na popiół temp na kotle 57st na zaw. czterodrogowym 36st w domu 21 co do ilości zużycia to nie mierzyłem bo zimy jeszcze nie ma.
  12. Większość osób bierze pod uwagę osiadanie chudziaka, nikt nie bierze pod uwagę osiadania styropianu. Z racji wykonywanego zawodu często mam okazję widzieć że izolacja wykonywana jest z miękkiego styro, a sposób układania styro przez firmy wylewkarskie zwłaszcza gdy inwestor nie dopilnuje jest czasami karygodny. Miałem przypadki że zdejmowałem styro położone wcześniej przez wylewkarzy na którym miałem układac podłogówkę, i układałem sam od nowa. nikt nie przejmuje się tym aby pozamiatać podłogę z resztek śmieci i gruzu, skuć resztki tynku rozchlapanego przez tynkarzy, wyrównać piaskiem zagłębienia w chudziaku, dociąć dokładnie przy rurach, wyciąć rowki w które wejdzie przewód elektryczny który ( o zgrozo ) coraz częściej rozkładany jest po podłodze. Przejście po styro rozłożonym przed wylewkami często grozi wybiciem zębów, bo stawiam nogę a blaty styro podnoszą się do góry i łatwo sie potknąć. To co napisałem to nie urojenia szaleńca tylko "chleb powszedni" na budowach. Co do zdjęcia daggulki to narożnik nie siadł bo pod nim nie ma styro tylko resztki zaprawy tynkarskiej, a reszta siadła. Nigdy nie widziałem aby osoba układająca styro wykuła resztki tynku z narożnika tylko nożyk i chlast róg styro.
  13. nie ma żadnego sensownego uzasadnienia siatka na styropianie i pod rurkami od dawna stosuje się uchwyty z tworzywa ale Kisan może o tym nie wie... http://images6.fotosik.pl/406/51f633ab1f447365m.jpg http://images6.fotosik.pl/406/bc00d5131e1a9c01m.jpg kisan wie, a za przykład powinny służyć foty dobrze wykonanej podłogówki a co tu jest źle to p. janzar pewnie dobrze wie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...